Aký VIN checker použiť?

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak beriem späť, ja som v inzeráte videl na ciferníku len nízke čísla čo by zodpovedalo skôr mílam.
Každopádne aj tak nemením názor na kúpa toho auta a zopakujem ked už , tak také čo má SK tabule a pár rokov tu jazdí. A ver že aj s takým sú problémi na STK
otosz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.05.2006 17:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa otosz »

No nic lepšie ako Siennu som nenašiel. Ešte je tu Honda Odyssey .
Poradíte nejakú alternatívu s ktorou nebude problém?
Vidím tu ešte Voyager, Town&country a Pacifica..

Vozidlá ako Alhambra, s-max, Sharan, Viano ma a podobné ma neoslovili.

Do teraz som mal Toyotu Prius II a bol som veľmi spokojný, len potrebujem oveľa väčšie auto. Pozeral som aj Prius+ 7 miestne ale tak tie zadné sedadlá sú len akože a kufor malý.
Takže tiež som chcel Toyotu :-)

Potrebujem 7-miestne kde je ešte aj kufor normálny. Nech to má posuvné dvere, nech je to benzín a spoľahlivý :-)

Na niečo takéto čo poviete?

https://auto.bazos.sk/inzerat/152350410 ... v6-lpg.php
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa tuninka »

ja som mal volakedy mazdu 626 ale americkú verziu.... vtedy nebol problém ani s stk, ani s prepisom, ale žrala viacej ako európska verzia, bola lenivejšia ako európska verzia, skoro žiadna súčiastka nepasovala, našťastie sa na nej skoro nič nepokazilo, čo som ju mal, ale pár vecí som objednával z USA, kde cena za súčiastku bola tretinová oproti cenám u nás, ale poštovné to statočne dorovnalo.... mala dorobené hmlovky, smerovky, žiarovka keď sa vypálila, tak konektory boli úplne iné, ako sa u nás bežne predávajú, tiež som objednával kade tade.... čiže súčiastky dostupné, ale trvalo to vždy aspoň 2 - 3 týždne, kým dorazili.... po tej skúsenosti som už radšej auto ktoré nepochádzalo z Európy nekúpil.
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa jurigad »

Prečoooooo? To auto nie je pekné, nie je vyrobené pre európsky trh, buď budú problémy s dielami, alebo s prihlásením , alebo s STK alebo so spotrebou alebo nebude nikto vedieť opraviť prevodovku alebo všetko dokopy. To je ako chcem problém a musím ho mať nech to stojí čo to stojí.
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa jurigad »

A cenu som si všimol až teraz... toto hraničí so sebapoškodzovaním.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa ivko1 »

otosz napísal: 30.07.2023 08:52 Na niečo takéto čo poviete?

https://auto.bazos.sk/inzerat/152350410 ... v6-lpg.php
NEKUPUJ AMERIKU!!!
Ked už, tak takú čo tu je prihlásená roky a to platí pre prípad tej Sienny, ktorá sa na EU trhu nikdy nepredávala.

Ked už pozeráš nejakú ameriku takú čo sa vyrábala aj pre EU trh, tak si nikdy nekupuj jej US variantu !!!
To znamená že ked sa pre EU trh vyrábal Chrysler Grand Voyager, tak si nemáš kupovať Chrysler Town & Country...

Inak nerozumiem čo ti nevyhovuje na Mercedese Viano, jedine čo v tvojom prípade môže byť problém je nájsť kus s benzínovým motorom a druhým je cena
Naposledy upravil/-a ivko1 v 30.07.2023 20:20, upravené celkom 1 krát.
otosz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.05.2006 17:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa otosz »

Tak poraď nejaké európske auto ktoré v pohode pojme 6-7 ľudí, má posuvné dvere, zadné sedadlá nemá len ako núdzovku, má aj pri obsadených zadných sedadlách v kufri viac miesta ako na jednu igelitku, je to benzín s objemom aspoň 2.5 a stojí do cca 15000€ :-) vďaka
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa oco13 »

Boxer, Ducato, Jumper, Tranzit, boli sme vo švajci s nejakým renckom 9ti a batožiny pomaly kubík. A tá Sienna sa rozmermi k dodávkam velmi približuje
A všetky sa robia aj s benzínovými motormi, lebo keď hladám lpg tak mi vždy nejaká dodávka vyskočí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
otosz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.05.2006 17:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa otosz »

Nechcel som dodávku. Viano sa mi nepáčilo a v dobrom stave a benzín treba hodne nad 20000€.

Ešte aj ten starý chrysler voyager sa mi viac páčí. Ano tiež to je "dodávka" ale .. :-)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zober Grand Voyager, alebo dieslovú dodávku, nešpekuluj hlavne nad amerikami, lebo to olutuješ a 15000€ v lufte
otosz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.05.2006 17:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa otosz »

Grand Voyager diesel aj keď väčšinou cez týždeň idem viac krát len 3-4 km?

Nechcel som diesel lebo som si po toyote corolle a priuse odvykol na častý servis :-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa oco13 »

Voyager sa robí aj v benzíne, tuším 3.6ka
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa seven549 »

Emfo napísal: 29.07.2023 23:14 Pre zaujimavost kamarat teraz kupil z PL corvettu c6 z51, slovenska stk bez problemu na prvy pokus platna, nie docasna, ziadna vynimocna normalna platna.
ale tie auta C6 uz boli ako nove predavane aj v europe.'

stare auta z ameriky sa dali v celej zapadnej eu normalne prihlasit ale v roku 1989 nastal zlom vsade aj v nemecku.aj tam proti tomu zasiahli.

ale najprv usa zacali robil problemy s europskymi autami a tak europa im to vratila.

tu je problem len to,ze ak danny model nebol dodavany do EU ako novy,tak jazdenky budu mat problemy z upravou.svetla zrkadla pasy atd.ak si to clovek upravi zozenie tak STK no problem.ale ako ked toyota tu staru siennu pre EU trh nevyrabala.

je par krajin v eu kde netreba prerabat nic ako auto pride z usa tak aj ostava ale slovensko bohuzial.my idme pekne poctivo.
Naposledy upravil/-a seven549 v 01.08.2023 17:11, upravené celkom 2 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa oco13 »

Na ksichtoknihe dosť často slintám nad autami čo ponúka firma Denker v čechách . Ale zase tam ak by som už obetoval prachy tak niečo do roku 1970 a to už nemusí u nás ani na emisnú.
Obrázok
S týmto prísť do roboty :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa tuninka »

a cestou 2 x tankovať :D

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných