Aký VIN checker použiť?

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

otosz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.05.2006 17:26
Zdieľať na Facebook

Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa otosz »

Ahoj, chcel by som kúpiť Toyotu Siennu a potrebujem poradiť. Je na českých značkách, dovezená z Kanady.
Aký VIN dekóder mám použiť pre zistenie čo najviac informácií?
V náhľadoch čo som skúšal na webe mi ukazuje záznam najazdených KM len za roky 2021-23. (a je to ročník 2011).

Môže byť nejaký problém pri prihlásení auta na slovensku ak je na českých značkách? (Auto sa štandardne v EU nepredáva a predpokladám že v čechách výnimky ako svetlá a pod. museli byť už upravené a zapísané. COC majiteľ nemá.)

Ďakujem
ivanpd
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.08.2008 19:54
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa ivanpd »

Ahoj ak je to auto už na českých značkách tak by tu na Slovensku nemal byť žiadny problém s prihlásením do evidencie keď budú zapísané všetky výnimky v Českom OEV svetlá , pásy , zasklenie a podobne.
Najlepšie by bolo keby si k tomu mal aj platnú Českú TK a EK.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa tuninka »

VIN dekoder ... skús si nakombinovať info z Kanady https://www.carfax.ca/vin-decode a Čiech https://www.stkonline.sk/informacny-ser ... vozidla-cz
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Neviem, či si nešiješ na seba búdu.... Neviem, ako je to dnes, ale kedysi to bolo aj tak, že pri prihlásení na SK dostalo auto z USA síce TK, ale iba na DOČASNÚ výnimku, čo bolo tuším dva roky. Potom výnimka už neplatila a auto napríklad nemohlo mať červené zadné blinkre. Alebo brzdové svetlá, ktoré fungovali zároveň ako blinkre. Ale toto mali asi len US autá, nie tam predávaní Japonci.

Ja som ten posledný, čo by pri výbere auta potreboval zapadať do stáda a moje autá tomu väčšinou aj zodpovedajú. Musím ťa ale z vlastnej skúsenosti varovať:
Mám síce britské auto (v zmysle "európske"), ale sakra malosériové a niektoré veci sú na to NEZOHNATEĽNÉ. Proste nie sú, hotovo. A niektoré sú, ale drahé ako kokaín... Nie všetko, samozrejme, väčšina vecí je v pohode, ale s niektorými je problém. Napríklad také čelné sklo sa síce zohnať dá, ale stojí 4000.- eur. A čelné sklo je diel, ktorý pri poškodení proste MUSÍŠ vymeniť, tam nie je iná možnosť.

Na tvojom mieste by som si najprv overil, koľko na to stoja veci a či sa vôbec dajú zohnať.
otosz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.05.2006 17:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa otosz »

ivanpd napísal: 28.07.2023 22:13 Ahoj ak je to auto už na českých značkách tak by tu na Slovensku nemal byť žiadny problém s prihlásením do evidencie keď budú zapísané všetky výnimky v Českom OEV svetlá , pásy , zasklenie a podobne.
Najlepšie by bolo keby si k tomu mal aj platnú Českú TK a EK.
Má platnú Českú TK a EK. Tak dúfam že nebude problém :-)
otosz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.05.2006 17:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa otosz »

tuninka napísal: 28.07.2023 22:16 VIN dekoder ... skús si nakombinovať info z Kanady https://www.carfax.ca/vin-decode a Čiech https://www.stkonline.sk/informacny-ser ... vozidla-cz
Z STKONLINE mi hodilo len základné info.. A ten carfax za 65 dolárov je celkom dosť no.. Ale ďakujem za radu :-)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ides dat niekolko tisicok za ano a 65 dolarov je moc? Fakt?
otosz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.05.2006 17:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa otosz »

Jasné máš pravdu :-) .. Najprv som si myslel tak že sú za 8, 10, 15€ ceny preverenia a zrazu paf 65 .. Ale ak sa dozviem niečo závažné tak nakoniec asi ušetrím :441f:
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa tuninka »

https://www.savvynewcanadians.com/best- ... in-canada/

tak skús tento link, možno niektorý z tých ôsmich ozaj bude free, alebo sem hoď VIN, a niekto čo sa bude nudiť ti to skúsi pozrieť
otosz
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.05.2006 17:26
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa otosz »

Dobrý nápad :-) skúsim .5TDKK3DC2BS108306
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa wilz »

otosz napísal: 29.07.2023 00:41 Má platnú Českú TK a EK. Tak dúfam že nebude problém :-)

Tak áno, prihlásiš ho tu a na ďalšiu STK už pôjdeš na Slovensku.
V poslednej dobe boli písané správy o tom že takéto autá mávajú problémy. Aj keď to samozrejme neznamená, že sa to musí týkať aj tohto konkrétneho auta.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa tuninka »

https://vincheck.info/check/report-summ ... C2BS108306

búrané nebolo, pri predaji malo 148900 míľ
v ponuke bolo za 7995 dolárov
2021-05-27 sa predalo v Mississauga, ONTARIO
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa Moonshine »

Čo tak priplatit 2-3 stovky a rovno poslať človeka, čo pozrie aktuálny tech. stav, či bolo búrané atď. Bude v tom aj overenie histórie....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa oco13 »

Včera som pozeral Mateja Horňáka z Premiových aut a vo videu spomínal, že v česku je bežná taxa za preverenie a dovoz auta v cene milon Kč - 50tisíc. On vraj berie menej a ešte tam spomenul, že ako proviziu má tiež 50% zo zlavy ktorú vyjedná u predajcu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Aký VIN checker použiť?

Príspevok od používateľa Moonshine »

Áno, berie menej, lebo on asi nedováža.
Ide preveriť, odkomunikuje, skontaktuje predajcu s kupujúcim a ende. Po auto si ide kupujúci.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných