aky som ja technik

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

aky som ja technik

Príspevok od používateľa hipisko »

mam doma staru kosacku, chudera dymi, zerie olej, ktory asi nikdy nebol meneny, proste kupil som ju od ciganov na znicenie, kosenie nerovneho pozemku, ostrim ju karboskou, no proste chudera ma sa asi jak otrok...
Idem tak v nedelu kosit, najprv treba napumpovat palivo do karburatora, tri krat stlacim a jejha, gumeny klobucik(tlacitko) ostal vnutri a v gume diera, proste stara kosacka, opotreboval sa, je to normalne.Dam dole vzduchovy filter(stvrdnuta spongia), pozeram na to, nebude to jednoduche, tak podme na to, gola sada, srobovak, dam karburator dole a pozrem sa na to zblizka...
5 srobov odkrutit a odpojit gumenu hadicu(vlastne ani neviem odkial) je otazka minuty, kua karburator nejde dole, je donho zasunuty odvod palivo/vzduch zmesi do motora, tak idem na vec, chytim 7cku golu, velka, chytim 6ku, mala...coto, americky motor, americke miery, esteze mam niekde americke naradie s ich rozmermi, hladam hodinu, nenasiel som, beriem do ruk kombinacky, za 5 minut dva sroby dole, plastovy odvod zmesi(rurka) povolil a ani bohovi nejde dat von, vadi mu alternator, na nom je ale pripevnene tiahlo na ovladanie plynu a klapky na karburatore, tak to dam vsetko nejako dole, zase dva americke sroby na altiku, beriem do ruk kombinacky, 5 minut a su dole aj s altikom...
Konecne, karburator aj s rurkou povolili a mozem vytiahnut.... tesnenia ostali prilepene na bloku motora, snad budu pouzitelne...
karbec umyjem a co nezistim....
na vymenu toho gumeneho klobucika(tlacitka) stacilo jeden srobovak a stlacit na bokoch zapadky, ktore povolili gumu aj s prstenom a ta sa dala krasne vytiahnut....
Tak stojim nad tretinou rozobratej kosacky a hovorim si, ze do auta sa radsej montovat neodvazim, ved ja snad pri defekte asi rozoberiem aj zadne svetla.....
Poucenie pre mna, nabuduce kosacku aspon ostriekam, nebudem tak spinavy a mozno si vsimnem dolezitu vec este pred rozobranim....
Ale aj tak tu kosacku raz rozoberiem do srobika :-)
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo2008 »

....možno si chcel napisat do zahradkara,inak ????
Cayman
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28.07.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cayman »

nie si sám, ja som 4 krát konplet rozobral kosačku Craftsman, pretože za tepla nenaštartovala a pri záťaži (trocha väčšia tráva) vždy zdochla......nakoniec som prišiel na výrobnú chybu, po oprave brúskou ide ako čert :2f93:

no a s snehovou frézou a motorovou pílou, takisto Craftsman, som tiež zažil svoje.....ale malo to svoju výhodu, odvtedy mám doma sadu amerického náradia :d :D
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

>>>hipisko
co za auto to bolo ? lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

biker610i napísal:>>>hipisko
co za auto to bolo ? lol
...uno...
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

:2f93: :2f93: no pekne som sa pobavil, takéto kosačky a aj krovynorezy robím cez leto velmi často, nosia mi ich ludia, sú to maximálne jednoduché motory Tecumseh a Briggs Stratton ( to je tvoj prípad) tie sú dost kvalitné, ináč ten plastový karburátor na nádržke je pekná blbost :41c2: , čudoval by si sa ale aj vačka v motore je plastová niečo podobné ako poliamid :41c2:
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

ked už pišete, tak aj ja pridam. kedysi sme kupili do rodiny š 125. (dovoz z CH), išla ako drak, až raz začala dymiť na modro. taky ten slabunký modrastý dym ako ked pretlači dáky semering. no ništ teda fotrik rozhadzal motor. vymenil semeringy, a ked už mal dole vrch, tak že aj spodok, tak sa spravila go (piesty, kružky, vybrus, čapy). zložil, a dymil zas. Tak ked si trocha vydýchol tak to iste znova, rozhadzat a dalšia sada semeringov. Stale dymil. tak teda do tretice, lebo si myslel že niektorý špatne založil. no a medzi tym sa niečo aj pobehalo, a par krat aj dotankovalo, a prestal dymit. no potom dišiel na to že nalial benz. z bandasky, kde sme mali rozrobený aj z olejom do pionýra. :3906: :40bd:
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

roadrunner, to bolo dobreeee :-))))

inac gumene tlacitko kupene, stalo 4eura, prikupil som rovno aj vzduchovy filter, tiez za 4eura... normalne ta kosacka dostane nejaku starostilivost... teda ak ju vobec zlozim
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

toyot, tie briggsandstratton su fakt kvalitne, tolko zasekov do kopcov,kamenov,roxorov atd a klukovka sa vobec neohla....motor fici dalej.... ak ju zlozim, tak som sa rozhodol ze jej doprajem chudere a aj ten olej jej vymenim...
salichat
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.05.2010 15:29
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salichat »

biznisman napísal:
lubo2008 napísal:....možno si chcel napisat do zahradkara,inak ????
Tu sa môže písať o všetkom :)
naco kupujes od ciganou? ked si nespokojny potom!!! chod do obchodu alebo na to nemas?
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

selichat, ostry ton tvojho prispevku odignorujem, je to tvoj prvy prispevok, tak snad tie dalsie uz budu kultivovanejsie.... BTW, pointa mojho prispevku bola uplne inde ako o nespokojnosti, ale nevadi....
Kupil som kosacku od ciganov za 60eur(vozia ich z rakuska, co rakusania vyhodia, to cigani pozbieraju a na sk predaju) koli tomu, ze som staval dom a na rozrypany pozemok plny buriny urcite nebudem kupovat novu kosacku na to, aby som ju znicil(prezila ovela viac ako som ocakaval a poteboval). Lacnejsiu ojazdenu kosacku som nenasiel ani v inzeratoch, takze cigani v Zlatych Klasoch to vyhrali.
Dnes uz mam pozemok zarovnany, takze mam kupenu aj novu kosacku(alko 47bmr tusim), ale staru aj tak potrebujem, kedze moj prominentny sused (tazky milionar a byvaly top politik) nema par eur,aby si svoj pokosil. Rovnako dedina kde zijem ma na haku sa starat o svoj pozemok, takze sa onho staram ja, pripadlo to na mna, kedze susedia sa chovaju podla stareho znameho, co je za mojimi dverami, to ma netrapi.... Takze na svojom pozemku maju brutalny travnik, ze porovnavat ho s kobercom je urazka pre travnik, ale za murom 2metrova burina....
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní