aky motor možem dať do LADY NIVI?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lutik5152
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.08.2011 19:52
Zdieľať na Facebook

aky motor možem dať do LADY NIVI?

Príspevok od používateľa lutik5152 »

zdravím vas všetkých , mam problém a neviem ako si s nim poradit . mam Ladu Nivu 1,6 benzín a odysiel mi motor potrebujem ho vymenit no enviem aky tam mozem dat .Chcel by som DIESEL :300f: [/b]
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Oficiálne tam nemôžeš dať žiaden, ak to chceš do záhrady tak tam môžeš dať čo len chceš...
Groopi
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 19.09.2011 13:17
Bydlisko: NM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Groopi »

Takže, čo sa týka legislatívy musíš tam mať motor taký aký máš uvedený v TP. A ten diesel? To musíš pravdepodobne prekopať celé minimálne s prevodovkou, pretože dieslový motor vyžaduje iný prevodový pomer ako napríklad benzínový. Ale ak, sa fakt nudíš, kúp druhú 1.7D či aký sa dával nafťák do Nív a hraj sa, ale v prípade že prídeš o TP tak neplač. Ja by som tam dal to čo tam bolo.
lutik5152
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.08.2011 19:52
Zdieľať na Facebook

ahoj

Príspevok od používateľa lutik5152 »

ide oto ze ja ju nemam na TP mam ju len tak na chaty a na zabavu , takze o to mi neide len by som chcel vediet aky motor tam mozem dat ak mi viete poradiť ... mam v plane diesel z nejakeho peugeota ale neviem ako to dopasujem na prevodovku ...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Moje odporúčanie zožen si nejakú vo FR tam je ich poko**t dieslových a kludne si ju daj na papiere...
sarkanator
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2011 17:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sarkanator »

Da sa dat do 1,7i karburator? Co vsetko to obnasa a aky to bude mat vykon?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neskoro,Indenor z P 504D už nie je možné zohnať.Možno ho má niekto vo Volge.Lebo potrebuješ pozdlžne uložený motor a vývod na kardan.Takže vyhovie Ti každý motor zo zadokolky ak sa vojde do priestoru
Z dnešných Peugeotov asi nevyberieš,sú naklonené a trebalo by vyrábať spojkový medzikus.Osobne by som tam trtol za pár ečiek motor z jednotkového Tranzitu 2,5D cakom prask,a prispôsoboval iba kardan k diferáku. Dve hadice chladič,jeden výfuk,prívod nafty a dva kábliky,jeden na čerpadlo druhý na štartér
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní