aký je postup pri kúpe auta vo Švajčiarsku?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rangerover1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.02.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

aký je postup pri kúpe auta vo Švajčiarsku?

Príspevok od používateľa rangerover1 »

Chcel by som si kúpiť auto vo švajčiarsku, ale neviem ako ďalej postupovať, aké doklady musím vybaviť aby som ho mohol doviezť, prípadne aké poplatky sa platia, proste celý postup od kúpy...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Máš to tu najmenej 100x, hľadaj!!!
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

presne tak, nemecko, rakusko, polsko, madarsko.... stale sa to tu opakuje, aj ked uz davno sa na to nepytal nikto, to je pravda
i ked bol aj exot co chcel za kazdu cenu lacneho medveda z rumunska a nedal si vyhovorit, ze polovicna cena na nom neni asi len tak :d :D
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Pre colnicu si musiš na švajčiarskej hranici vybavit T1 všetko ostatne je štandartne.
petike4
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 27.04.2009 10:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petike4 »

Takze neviem ci sa mylim,ale zo svajciarska to nie je take jednoduche ako z nemecka,rakuska holandska a podobne...tam sa musi zaclievat, doma vyclievat a tak...ak sa mylim tak ma opravte...
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Švajčiarsko nie je v unii, tak ku cene auta si treba priratat 10% clo a potom z toho celeho DPH 19 %. Clo sa ta netyka ak na fakture bude uvedene, že auto je vyrobene v unii, presne znenie ti povedia na colnici, DPH platišvždy. A ešte raz musiš mat T1 lebo bez nej ti daju pokutu na colnici doma.
No na slovensku je každy okres vlastny štat tak najistejšie bude ak sa pôjdeš spytat na colnicu pod ktoru patriš, že čo chcu.
verthego
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 20.11.2008 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa verthego »

hnr napísal:Švajčiarsko nie je v unii, tak ku cene auta si treba priratat 10% clo a potom z toho celeho DPH 19 %.
Ja vobec netusim ako je to s dovozom zo svajciarska, ale kedze je svajciarsko v schengenskom priestore, musi sa aj tak platit DPH?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo má spoločné voľný pohyb osôb s platením DPH?! [img]http://garaz.autorevue.cz/images/smilies/eusa_pray.gif[/img]
verthego
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 20.11.2008 20:28
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa verthego »

cicmanec napísal:Čo má spoločné voľný pohyb osôb s platením DPH?! Obrázok
Pretoze schengen znamena volny pohyb nielen osob, ale aj tovaru a sluzieb. Len akurat neviem, ako je to so svajciarskom, kedze nie je v unii a je v schengene. Zrejme ale v colnej unii nebudu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

... Švajčiarsko, ktoré nie je členom EÚ, sa stáva súčasťou takzvanej schengenskej zóny. Keďže krajina helvétskeho kríža nemá s EÚ colnú úniu o voľnom pohybe tovaru, kontroly tovaru...

http://dromedar.topky.sk/cl/11161/36868 ... lo-hranice
ickokvicko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 16.05.2007 08:56
Zdieľať na Facebook

sd

Príspevok od používateľa ickokvicko »

no kupis auto, na urade vybavis prevozne znacky a ides domov. zastavis sa este na colnici medzi svajcom a eu, zaplatis 10%clo a 19%dan...a ides to domov prihlasit....len ci sa ti to oplati dat este 29% navyse k sume toho auta...
a este bacha v svajciarsku maju len rocne dialnicne nalepky...takze este plus nalepka, ale ta neviem co stoji, bo som isiel bez nej...sak keby ma chytili tak si tu teraz asi takto veselo nevypisujem...hehehe

...mne sa inac moc moc oplatilo
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

kua a nie je to náhodou tak, že auto kúpené na vývoz z CH musí ísť na vozíku a nie po svojich? aspon cez hranice... či to len z Belgicka?
ickokvicko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 16.05.2007 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ickokvicko »

nie vo svajci maju tiez prevozne znacky....takze mozes si to odsoferovat aj sam
mobster-zv
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03.09.2007 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mobster-zv »

ickokvicko napísal:nie vo svajci maju tiez prevozne znacky....takze mozes si to odsoferovat aj sam
no a ešte treba povedať, že je lepšie si naplánovať kúpu začiatkom mesiaca lebo ak si niekto kúpi značky napr.28 septembra, tak mu platia len do konca mesiaca a zaplatí bud ako za mesačné alebo 15 dňové. no a tak či tak sú dosť drahé.
ickokvicko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 16.05.2007 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ickokvicko »

ani ne, za mesacne som nechal tusim 20 alebo 25 €

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných