Aky filter do haldexu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jans76
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05.02.2011 20:02
Zdieľať na Facebook

Aky filter do haldexu

Príspevok od používateľa jans76 »

Zdravim pani majstri, chcem poprosit ci mi niekto nevie poradit, cncem menit olej a filter v haldexe audi a3 sportback r.2006, 2,0tdi 103kw, olej mam originalny ale neviem ci kupit filter tiez iba originalny diel alebo moze byt filter zn. Vaico. Neviem posudit ci je medzi nimi naozaj taky rozdiel ked v cene je znacny. Dakujem za rady
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak bol olej v haldexe menený pravidelne,tj nezanedbané výmeny tak je celkom kľudne možné použiť iné než ori filtre.Sú ad absurd predražené,pritom je to velké gulové,aby sme hovorili pravdu.Ibaže oni k tomu pribalia maticu z o krúžkom a má hneď cenu zlata.
Haldex menený pravidelne má aj filter de facto čistý,ak sa niekto zobudí pri 250 tis (a neklakol už dávno) tak je tam neskutočný bordel.Rozdiel je taký ako medzi 20 bez jednej a 19.V mnohých veciach mám aj tak podozrenie že výrobcovia z náhradných programov začínajú byť kvalitnejší než vyhlásené značky.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zijeme v ekonomike rastu, neni zmyslom uspokojit potreby, ale podporit spotrebu. A od toho je planovane zastaravanie. Mensie, neetablovane, nezname firmy si snazia vybudovat meno, portfolio a to sa da iba kvalitou, co zavedene spolocnosti uz nemozu robit...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Smutná pravda.Etablovaný žijú vo získaného image minulosti,ale už sa iba spreneverujú tej povesti,dávno si prestali vážiť svojho zákazníka.Ak sa napíše že za odmenu dokonca svojim zákazníkom klamú a ošklbávajú ich kde sa len dá,sa ani uraziť nemôžu,podvod je v dnešnej spoločnosti a dobe prítomný ako vzduch.
jans76
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05.02.2011 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jans76 »

dakujem za radu, pomohli ste mi, objednam tu nahradu,niezeby clovek chcel ustetrit za kazdu cena ale pravdupovediac ma prekvapil ten cenovy rozdiel za original vyse 40e a nahrada skoro o polovicu menej, sice sme menili ten olej+filter pred 60t km ale to si uz nepamatam aky som vtedy kupoval su to pomaly 3roky..a platit prehnane peniaze len za dobry pocit ze som kupil original diel mi nejak hlava neberie..uz som sa parkrat presvedcil ze platit len za znacku prestava davat zmysel v dnesnej dobe..
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Minule som pozeral na youtube nejake videa, kde amik chlapik rozrezaval, rozoberal a porovnaval nove olejove filtre roznych u nas znamych a menej znamych firiem. Skus si to pozriet..... ja som prekvapeny nebol, ale mozno sa najde niekto, kto prekvapeny bude..... a pre vychyrene znacky to vobec v tom videu nevyzeralo dobre....
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných