Aký benzínový motor od koncernu?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

man23
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25.12.2015 11:14
Zdieľať na Facebook

Aký benzínový motor od koncernu?

Príspevok od používateľa man23 »

Zdravím,

chcel by som kúpiť auto od koncernu, max. 5 ročné, benzín. Chcem sa poradiť aký motor zvoliť. Na spotrebe nezáleží hlavne nech je spoľahlivý a svižný...

Za každú radu vopred ďakujem
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Aké auto? Up, CitiGo, Polo, Superb, Phaeton? Zasa raz výstižne navrhnutá téma.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

lubos tema je zalozena vo Volkswagen fore, tak podla mna PSA.

k teme, ja osobne neodporucam ziadny
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

pripajam sa k misovi.koncern ma aj dobry,svižny a aj spolahlivy motor?prepac ale nejak mi to nejde k sebe.do roku 2000 možno ale od vtedy zaspali dobu.robia to teraz len na chvilku.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Ako uz bolo napisane, obavam sa ze to nie je stastny vyber. Budes sa musiet rozhodovat medzi: 1,2HTP, 1,2TSI, 1,4TSI, 1,8TSI, 2,0TSI a povedzme si otvorene ze ani jeden nie je ziadna vyhra. Mozno ten dvojliter by sa ako-tak dal. No existuju aj lepsie auta a lepsie motory ako slavny koncern. Mozno by stalo za to uvazit aj tie.
man23
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25.12.2015 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa man23 »

A co 3.2 fsi?
Ale v poriadku ja som otvorený aj iným možnostiam. Rad si prečítam každé odporúčanie.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

no fakt, ľudia sú nepoučiteľní. Prečo koncern??? kúp si poriadné auto s poriadným motorom.. Ešte si nepochopil, že VW už nie je DAS auto?? reklamná bublina jednoducho spľasla, a koncern pôjde pozvoľne, ale stále dole.
man23
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25.12.2015 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa man23 »

Ako hovorím som otvorený aj iným možnostiam. Budem veľmi rád ak má navedies na to co je "poriadne" auto. Samozrejme moje financie nie sú neobmedzené rátam s investíciou do 20k
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Treba si ujasnit aky model a znacku by si chcel. Hlavny je ucel auta. Kazdy Ti bude radit ine. Z Tvojim rozpoctom by nemal byt problem, esta sa aj zvysi :)

Keby som ja kupoval jazdene auto pre seba s benzinovym motorom tak si kupim Hondu alebo Volvo.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Od koncernu malé : citigo, mii, up - jediný motor na výber - 1.0 v 55 kw verzii môže s malým autom hýbať rozumne - avšak je to 3 vajec...

fabia/ibiza,polo/// roomster - spoľahlivý asi len 1.4 16v MPI, avšak svižný sa javí asi len mne( nie som odchovaný na stíhačkách) ale mal by byť spoľahlivý bez zvlášť veľkých problémov....

toledo/rapid - spoľahlivejší by mohol byť 1.2-ale je to stále len haťapaťka vyladená na kus vyšší výkon...

octavia, golf, leon - 1.4 16v/ 1.6 8v mpi - opäť problém hlavne dynamika ( 1.6 dosť jazdím a osobne by som kľudne išiel do 1.4 - ale to som ja mne stačí 95 tempomat - asi na cestách dosť rozmýšľam - lebo pomaly nie je jazda kde by sa niekto nepokúsil mňa alebo seba zabiť - neviem kde do matere sa všetci ponáhľate) avšak spoľahlivosť by mala byť ok - 1.6 keď sa žmýka žere dosť olej..

superb/A4/A6/exeo - asi moc neporadím všetko sa zmenilo na TSI/TDI - kde je to síce všetko fajn dynamicky aj spotrebou, no či sa to niekomu páči alebo nie je to len čakanie na drahý problém - a ten príde skôr alebo neskôr....

vyššie kategórie nespomínam tam už spoľahlivosť asi nezaujíma nikoho len miesto kde sa dá potiahnuť kreditkou...

za mňa keď tak fabia/ roomster 1.4 16v alebo octa 1.4/1.6 ale treba počítať že to neni TU144.....a odporúčam ak kúpiť tak teraz... už sa prestali vyrábať takže výber bude len a len horší....
man23
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25.12.2015 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa man23 »

Samozrejme rád sa aj rozpíšem, nečakal som, že je toto fórum také živé.
Auto by malo zvládať každodenné krátke trasy do práce cca. 3km, cez víkendy trasy - dialnice pár sto km. cca. 15000km ročne.
Pre porovnanie teraz mám BMW 525i - 2,5 litrový benzinový 6 - valec. 160kW s automatickou prevodovkou - ten automat by som mal rád aj v "novom" aute. Ako som písal vyššie spotreba paliva je druhoradá. Ide mi hlavne o spolahlivosť motora a tiež by som si nerád zvykal na niečo lenivejšie ako mám teraz.

Prejdem si teda to Volvo :) čo sa týka Hondy a iných značiek z ďalekého východu, mám bohužiaľ strašný odpor k tomu dizajnu...
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

20 t je už celkom slušný rozpočet. Tu by som sa určite obzeral po predvádzačke. Teoreticky má jasnú históriu, záruku, a väčšina dáva možnosť rozšíriť si záruku. Z pravidla majú možnosť odpočtu DPH (neviem či je to pre teba aktuálne). popíš, k čomu to auto potrebuješ, Pre seba, pre rodinu(MPV), aké predpokladáš trate, ? po meste, dlhé trate?...
z japonských by som vyberal 1°Honda, 2° Mazda, neobišiel by som ani Kórejcov H/K, pomaly ale iste sa doťahujú na bežný štandard. Z európskych, by som určite neobišiel Renaul, Peugeot/Citroen. Poprípade Ford.
longii
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.10.2007 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa longii »

Nová Mazda 6 v benzine ci 2.0 alebo 2.5 je podla mna dost dobra volba
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Mas BMW si spokojny tak preco menit za dost problemovy koncern ,3 km do prace je v zime malo aj na benzinovy motor aby sa zohrial a tie vacsie obsahy si pri takychto jazdach vypytaju svoju dan na palive a k chces jednoznacne benzin tak 3 -liter Bmw je dost vyborna volba aaj ked ich je na predaj malo ja by som sa obzieral po tom popripade podobna motorizacia MB - E toto je co sa tyka komfortu este lepsie -moj nazor
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Ak jazdis teraz BMW, nad inou znackou ani neuvazuj. Skusit, mozes, ale rychlo zistis, ze potrebujes BMW. (viem o com pisem)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných