Aký automat do benzínového SUV?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Aký automat do benzínového SUV?

Príspevok od používateľa cobo77 »

Zdravím, hľadáme s otcom pre neho nové auto, podmienkou je vyšší posed čiže SUV, 4x4,benzín a hlavne automat... Prešli a previezli sme sa na predvádzačkach postupne Eclipse cross, Rav 4,Kia Sportage, Ford Kuga, T-Roc, Seát Ateca,S-Cross, Peugeot 3008... cenový strop cca 27500eur...poprosim hlavne poradiť výber správneho automatu prevažná jazda v meste...
Naposledy upravil/-a cobo77 v 12.02.2022 17:36, upravené celkom 2 krát.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Z susedstva viem o novej 2rocnej toyote rav benzin-hybrid a jazda len mesto a bez problemov zatial
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

po vlastnych skusenostich by som vybral kiu... zaruka bezkonkurencna :2f93:
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Prevažná jazda v meste a hneď je tam SUV...pochopím z dôvodu posedu ale ak to má byť jazdené v meste prečo nie len predohrab ? Spotreba a aj cena bude troška inde :)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A teda keď ste sa na tých autách previezli a pozreli ste si ich, aký jednotlivý dojem zanechali ?
Myslím, že taká skúsenosť bude nie len mňa zaujímať.
ado1982
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado1982 »

vyskusaj mazdu cx 5 - najlpsi motor -160 konova 2 l atmosfera s krasnym zatahom a spolahlivostou vyborny dizajna a technika automatu a 4x4 super - chalenge vybava s full ledkami a dobrou vybavou za 27,200 s automatom a teraz je zlava 1700 eu
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Suzuki s-cross-vitara - výborný automat... hybrid v RAVke tiež výborný - to by som doporučil ešte viac lebo je tam jednoduchší motor, či sa zmestiš do limitu s RAVkou neviem.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

...Ja by som jednoznačne volil Toyotu RAV 4 2.5 4x4 hybrid predvádzacie vozidlo z Nemecka čo má 10 až 20tisíc kilometrov.Akýkolvek automat bez hybridu bude mať v meste 12 litrovu spotrebu.Mal som Lexus RX 400h 3.3 benzín 155kw+125 kw elektromotor v predu+50 kw elektromotor v zadu a celoročná priemerná spotreba bola 8.2 litra...Jedinou nevýhodou hybridu je,že ho nemôžeš odstaviť na 3 mesiace bez pohnutia do garáže...ale hádam si auto nato nekupuješ.Ja som mal e-cvt prevodovku,čiže bezstupňovú....ale neviem či aj RAVka má takú
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

len tak na okraj - ja som hybrida odstavil na 7 mesiacov a na počudovanie funguje bez problémov. Či som skrátil život batérii neviem ale po oživení beží dobre.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

hjundaj
...ja som to nikdy neskušal..takto je to uvedené v príručke k nemu.Kamarát mal 600vku h a ten ho po 4 mesiacoch nerozhýbal.No aby sme sa správne pochopili a správne vyjadrovali.Auto musel dať odtiahnuť do servisu na vynútené dobitie akumulátorov....čo je to po oživení ?
vsevetko
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

@cobo77

Prednedávnom si aj ty hľadal podobné auto pre seba,tak nám napíš, že čo si kúpil nakoniec. Pre otca kúp také isté ako máš ty a ak sa jedno pokazí aspoň budú náhradné diely na to druhé. :40bd:

K nezmyslom, že do mesta 4x4 a pod. sa nejdem vyjadrovať. Máš tam autá z koncernu, kde je jediná benzínová možnosť Tsi, ktoré si už mal a stále si si nezobral ponaučenie, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. :40bd:
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

To je ako keby si napisal ze si nikdy nekupis japonca lebo hniju. V tomto pripade by to nebol problem vstupit 2x do tej istej rieky?
Situacia sa v auto mobilovom priemysle meni velmi rychlo.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Kúpil som si Tucsona 1.6tgdi,4x4 s 8000km a r. v. 6/2017 v manuálne, ja som 4x4 nemal podmienku trafilo sa mi takéto... Otec však chce automat a 4x4 využíva keďže je predsedom urbariatu chodia autom s lesným hospodarom co najďalej kde sa dá autom dostať... nie však často ale využije to... keďže som taktiež nemal automat nevyznám sa pocitovo v eclipse cross to šlo celkom v pohode...je to cvt do 50% stlacenia plynoveho pedálu ide ako klasická cvt čiže lineárne a potom ako keby mala prednastavených 8 rýchlostných stupňov... ravka bola tiež zaujímavá avšak ta už je aj dosť dlhá 4.6m...teraz je na ňu zľava cca 4000eur vypredajovy model... Ateca klasika... dsg som niekedy skúšal a pri pohynani jemne cukala táto to nerobila niečo asi vyspekulovali soudruzi... Kia ma 7st dosť leniva prevodovka sa mi zdala pri predbiehaní... subjektívne pocity... Mazda cx5 je kusisko auta toto sme zamietli aj keď som po nej pozeral ja pre seba 23000 eur stoji úplne najnižšia výbava so 121kw a bi-LED svetlami...s automatom pod 30000 nová problém... Peugeot začal teraz robiť 3008 s 1.6pure tech so 180 koníkmi ale nie je 4x4 avsak prevodovka úplne pohodova, doteraz tam bola len 1.2 s 3 valcami co na tak veľké auto socialka.. Rozpočet do 27500eur a so spotrebou okolo 10 litrov počítame, keďže 4x4 niečo pridá na vahe.. Stále menšie náklady ako kúpiť novy diesel a starať sa o dpfko,kratke trasy jednoznačne diesel nie...apropo pre Vsevetka tsi som mal rok výroby 2009 preto som písal negatívnu skúsenosť to bolo 10 rokov dozadu a keď ta niečo na mojich príspevkoch se...rie neodpovedaj jednoduche :28b7:
vsevetko
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Seeerie ma naivita našich občanov. Si myslíš, že za tých 10 rokov sa niečo zlepšilo ? Vymenili akurát tak reťaz za remeň na tých Tsi, spotreba oleja zostala + navyše ti pridali vypínanie valcov a po novom aj filter pevných častíc, aby si sa náhodou nenudil za tú retiazku.

Vidím, že si zmanipulovaný výkonom ( stále spomínaš tých koníkov ), v meste absolútne zbytočné radšej dať prednosť objemnému atmosférickému motoru(liter, dva hore dole). Ale veď kúpte hocičo čo sa otcovi najviac páči, najlepšie sa cíti, pričom má najlepší pocit. Ak sa o to bude starať ( meniť oleje v polovičných intervaloch(motor, prevodovka,4x4), tak to tých 150 - 200 000km s božou pomocou vydrží.
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

A co takto Opel Crossland, ma to klasicky automat, do mesta idealny motor. Jedine co nema je 4x4.
Ked uz sme pri tom 4x4, neverim ze sa otec dostane do situacie ze by 4x4 potreboval. Auta dokazu prejst omnoho horsi teren ako si sofer mysli resp. sa odvazi.

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných