Akulesticka na auto...

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Akulesticka na auto...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Zdravim,prosim Vas,ma niekto skusenost s aku lestickou na auto ? Minule som auto voskoval a lestil rucne,som myslel,ze ma slak trafi...Ani bohovi...Uvitam skusenosti,ev.znaku.Dakujem...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aku-lesticka je asi tak dobry napad ako ten elektricky varič na kafič. Lestickou auto neprebehnes za 10 minut, castokrat je to robota na par dni nieze par hodin... takze baterka bez sance.

Lesticka jedine kablova alebo pneumaticka.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...diky za radu,do samoobsluznej umyvarky jazdime casto,nepotrebujem mat aftak lestenku,odtial pred panelak,kde ho lestim zakupenym Turtle wax/kupil som celu sadu/.Preto som rozmyslal o aku,lebo minule som to naniesol na horuci plech a drhol som to dobre 3 hodiny,nez to jako-tako vyzeralo,skoro ma yeblo...Uz nikdy viac...OK,skusim teda kupit podla Tvojej rady,na chalupu jazdime raz za mesiac,mam tam aj predlzovacku...Dakujem...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mp3turbo napísal:... takze baterka bez sance.
Tak ak si inu ako so vstavanou baterkou nevidel, tak plny suhlas..
Ak si kupi s vymenitelnymi, tak nemoze mat problem, zvlast ak to kupi ako system a baterky vie dalej pouzivat do ineho naradia.
Aj keby mal len jednu, tak ako dlho myslis ze netrenovany chrbat a ruky vydrzia takuto pracu? Ako pises, je to taky poctivy den.. To by si dal bez prestavky? Klobuk dole teda..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uprimne som si niecelkom isty aj pri tych vymenitelnych. Pri klasickej mam spotreby nejakych sto wattov, takze s vymenitelnou TAZKOU baterkou (18V/4Ah) by si dokazal pracovat dvadsat, tridsat minut. Musel by si mat take baterky styri az sest lebo ju nenabijes za desat minut tralala...

alebo blatnik spravit v pondelok, kapotu v utorok, dvere v stredu, to by slo :)

neeeeee fakt je to blbina. Moznoze sa to technicky da, ale je to strasidelne nafigu a obmedzujuce. Zrejme aj preto ich je tak vela...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vzduch je velmi drahe medium na pohon lesticky. Kabel.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mp3turbo napísal: takze s vymenitelnou TAZKOU baterkou (18V/4Ah) by si dokazal pracovat dvadsat, tridsat minut. Musel by si mat take baterky styri az sest lebo ju nenabijes za desat minut tralala...
Aj tu najsamsprostejsiu Lidlovu 20V 4ah baterku nabijes za hodinu, takze 2 stacia a keby hned aj tri... Stale tym vies pohanat X dalsich strojov.
O hmotnosti v pripade aku naradia vs klasicka koncepcia to bude skorej vyrobca od vyrobcu, to nepojde pausalne zaradit.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

rudolfo63 napísal:. Turtle wax/kupil som celu sadu/.
tieto znacky z ... presiel som si tym, a nikdy viac.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

A si si isty, ze si mal aj ich vyssie rady a nie len tie najzakladnejsie zelene flasticky z tesca alebo autosuciastok v malom meste?
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

carpro, meguiars moje predstavy naplnili. vyskusal som mnoho-najma zname mena z oblasti. mam toho plny regal.
nehovorim ze tw je uplny shit, ale davam to na rovnaky level ako sonax... prachy sa daju minut aj za funkcnejsie veci.

na doma nieco podobne musi stacit https://autoefekt.sk/lesticky/adbl-roll ... -2289.html (excenter je blbovzdorny)
tuto aku bych bral, ale moc drahe... https://www.ahifi.sk/aku-excentricka-le ... 0-set.html (a este aspon po 2ks makky/tvrdy/pripadne medium molitan(pad)) to je kludne 10€ kus...

chystam sa auto komplet vycistit, nalestit a vyskusam cquartz.. :4012:
dekontaminacia, prebehnut lahkou brusnou pastou (skusim tvrdy pad), potom vylestit makkym molitanom+carpro essence a nakoniec natriem keramikou.
na samom zaciatku ma caka este vodnym smirglom zarovnat co som zatieral diery po kamenoch minuly tyzden.. vyzera ze to vytvrdlo(e) za 2tyzdne.
dufam ze to zbucham za tyzden :40bd:

alebo da sa ciste auto prebehnut carpro essence, a potom pravidelne udrziavat s hydro2. vydrz a vzhlad na to ze neni full keramika je slusny...to prirodny vosk neda..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Meguiars sa neda porovnavat so sonaxom, to je ako Mercedes voci Dacii.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...minuly tyzden sme bolina Kunovskej priehrade a zena sa vyhybala dvom autam pred vyjazdom na hlavnu cestu.Zle odhadla vzdialenosta presla cez cely zivoplot /bol cerstvo zostrihany/.Po celej dlzke karoserie mi zostali cmuhy /foto dodam / plus odtrhnuty pravy spetak /resp.vypadlo zrkadlo,zostalo visiet na dvoh kabloch,dva uchvyty z plastu boli ulomene/-chcel by som skusit /po navrate zo zahranicia/ auto navoskovat a prelestit.Otazka znie,ci bude postacovat aj Tempo pasta,alebo ina,povedzme Sonax a ci po case /po umyti auta sa cmuhy znovu neobjavia/.Dakujem za rady....
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Bral by som na lestenie inu znacku ako tempo alebo sonax.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok



...fotila zena....pri zvaseni vidiet ryhy cez celu karoseriu...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ok...,skusim to inac,kupim rotacnu lesticku lepsej znacky,3M pastu alebo Meguiars,nejake kotuce a skusim nejaky navod podla mp-3jky,najme roztieranie podla otacok az po finalny koniec...Problem mam v tom,ze vsetky uvadzane vyrobky su akoze na skrabance,ale neviem,ktory je lepsi...

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných