Akú vybrať poisťovňu na KASKO?

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Akú vybrať poisťovňu na KASKO?

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ahojte

Idem poisťovať auto :)

Čo sa týka PZP, tam mi najlepšie vychádza UNIQa, čo myslím nie je zlá poisťovňa, tak to neriešim.

Ale teraz KASKO.

Najlepšiu ponuku mám jednoznačne od KOOPERATIVY s 0 percentnou spoluúčasťou a min. 0 Eur. Cena je fantastická.

Druhá v poradí je najlepšia ponuka od Komunálnej. Tam sú 2 verzie, tj 0 percent spoluúčasť ale vždy sa platí poplatok 150 Eur alebo o cca 10 Eur drahšia verzia s 5 percentnou spoluúčasťou min. však 66 Eur.

Ostatné poisťovne pri 5 percent / 66 Eur sú už citelne drahšie. Tam sú najlepšie ponuky od Allianz a Uniqa.

Čo vravíte na tú KOOPERATIVU a KOMUNALNU ? Su to strašne poisťovne ?

S KOOPERATIVOU mám negativnu skusenost pri PZP, veľmi negatívnu. Ale sused ju má na havarijku na passatovy a zatiaľ 2 škodové udalosti a vždy bez problémov.

S Komunálnou skúsenosť nemám.

Ďakujem za každú radu.
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ešte doplním, že sa jedná o nové auto v malej hodnote (do 10 tis. Eur) avšak bude jazdené ženou, ako nákupná taška a je skorej predpoklad, že k nejakým škrkancom po parkoviskách a podobne príde.

Tým pádom by som nechcel byť na viac ako 5 percent / 66 Eur.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Koop aj Komunál patria pod Vienna Insurance Group a likvidáciu im obom robí tá istá Slovexperta, záver si urob sám...

Pri PZP je to jedno, pri havarijnej sa ale zvyčajne oplatí priplatiť si...
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

jednoznacne allianz
achiles1919
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.02.2014 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Mal som Kooperativu (doteraz nam nezaplatili spoluucast a to uz je cca 6rokov ) a vseobecne maju strasny bordel v papieroch ked odnas ziadali zaplatit havarijnu poistku na 8rocnej fabii kde sme po splateni leasingu (5rokov) uz ziadnu havarijnu snimi neriesili.Riesenie bolo jednoduche stacilo navstivit inu pobocku v inom meste.

Aktualne mam Komunalnu aj PZP aj Havarijnu a 100% spokojnost riesil som skrz svoju havarijnu s 0 spoluucastou parkovaci nepodareny manaver ineho vozidla. Dal som to skrz havarijnu kedze som mal aj vinika a chcel som to mat vybavene cim skor kedze ma potom cakala dovolenka. Pocas casu co som mal auto v autorizaku mal som chut zmenit poistovnu kedze servis tvrdil ze poistovna im neuvolnila financie. Potom ked som si pozistoval fakty tak som sa rychlo dopracoval k pravde kedze servis nedodal vsetky faktury a namiesto 1400€ dodali faktury za 700€ pricom chceli plnu sumu. :4012:
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

Kooperativu nikdy! :3020:
neplatia ani prd a ked, robia v tom neskutocne prietahy... to uz skus ked tak tu komunalnu, ked uz... najlepsie allianz ako ti radili , ale je natebe kolko do toho chces investovat... :coffe:
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

alianz
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
g97EUH
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15.05.2015 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa g97EUH »

Môj názor na poistenie je taký, že najvýhodnejšie je keď sa poistíš u seba. Proste si odkladaj všetky tie peniaze, ktoré by si inak zaplatil za KASKO niekam na svoj účet.
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Poistit sa u seba.
Jo, ked sa obzriem spätne, do kaska som investoval cca 4500€ /3 roky. Naklady na opravu pri zrazke so srnou boli tusim 2500€. 2.000 € v lufte. Ked si vsak pomyslim, ze škoda mohla byt väčšia....

A ano kasko ma stojí cca 1500€ /rok.

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ahojte

Ďakujem za rady. Poisťovať "u seba" to naozaj nebudem :) Mne už havarijka zachránila "vajcia" nie raz :P

Ja jazdim Kiu Ceed z 2012 teho (ten posledný model) a stačilo doslova len "šuchnúť" srnu a bolo vymalované ... Len to LEDkové svedlo stálo v tej dobe 880 Eur bez DPH a druhovýroba neexistovala ... K tomu maska, lak nárazníka, blatníka, robota a bol som na sume 5 ročnej KASKO poistky ...

Detto teraz čelné sklo so senzormi ... A to má auto 3,5 roku :D Takže naozaj tam KASKO bude :)

Práve to je to, že s KOOPERATIVOU som počul a dokonca zažil vela negativ, ked sa jednalo o PZP. Slovexperta nechcela všeličo uznať, volali si na obhliadky aj druhé auto škodcu a preli sa pri dokazovaní viny ...

U Havarijky sa ale predsa nič nedokazuje ... Rieši sa len čo sa mení a čo opravuje ... Preto som sa pýtal na názor.

Viem, že Allianz je najlepší, ale aktuálne vlastne už najdrahší ... Čo hovoríte na UNIQu ?

Tam to teraz vyzerá tak, že ak tam zoberiem aj PZP, bolo by to lacnejšie a PZP pre mňa vychádza u nich najlepšie ...
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Jedno auto mam v Uniqe (PZP+HV). Za 6 rokov som mal iba raz rozbite sklo. Riesilo sa to priamo v Hornexe, kde som zaplatil iba spoluucast a zvysok si riesil Hornex s poistovnou (470 EUR). Spokojnost 100%
*
Druhe auto mam v Kooperative (kvoli cene), ale este som nemusel nic riesit (1 rok). Uniqa mi vychadzala o 190 EUR viac (PZP +20 a HV + 170 EUR).
vladimirs
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.02.2015 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirs »

@cicmanec: Slovexperta urcite nerobi likvidaciu ziadnej poistovni, ale len obhliadky. Osobne by som sa vyhol poistovniam na "K"...
Bakusnike
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.04.2010 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bakusnike »

Z vlastnéj skúsenosti:havarijná na ženino auto v kooperatíve,po 6 mesiacoch nekonečného telefonovania a mailovania sa nakoniec uráčili vyplatiť,na druhý deň zrušená havarijná poistka v kooperatíve.Moje auto poistené v Allianz po zrážke s jeleňom pristavené do autorizovaného servisu Peugeot,obhliadku zabezpečil servis,cena opravy cca 2500 €,po týždni som prišiel a zaplatil spoluúčasť 166 € a odišiel som na opravenom aute.Čiže ja osobne odvtedy len Allianz a Kooperatívu už nikdy viac
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Neviem, ktora je dobra, ale viem, ze kooperativa stoji za ... . Mali sme tam celu flotilu a taky bordel nam porobili, ze sa tahame s nimi po sudoch uz 2.rok
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Ja som mal Allianz 4 roky havarijnu aj PZP ich kvalitu nastastie neviem posudit kedze som nemal pocas tejto doby ziadnu poistnu udalost.
Teraz mam druhy rok Kooperativu havarijnu aj PZP. Mal som poistnu udalost a na moje velke prekvapenie vsetko prebehlo absolutne rychlo a bez problemov. Obhliadka v Slovexperte, oprava v original servise, fakturu som vyplatil z vlastneho, odovzdal na pobocke Kooperativy a za dva tyzdne som mal peniaze na ucte (okrem 66€ co bola spoluucast). Takze ono je to asi s kazdou poistovnou raz tak raz tak...

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní