Akú náhradu za Castrol 5w-40

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

attilka2
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.05.2022 18:36
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa attilka2 »

K tomu je pekný test od svetmotoru.cz
http://www.oleje-kapaliny.cz/download/test_oleju.pdf

Osobná skúsenosť - Mám dlhodobo odsledované, že teplota oleja Eurol je nižšia o cca 7-10°C ako u Castrol rovnakej špecifikácie.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa ivko1 »

bandit97: zjavil sa tu z ničoho nič na našom trhu +-8 rokov dozadu, dovtedy človek ani nepočul.
A potom sa začal vo veľkom propagovať a také produkty ja nemám rád, zvlášť keď ospevovali že obsahuje nano častice, teda niečo čo nevidíš a pýtali tak +30% a mne to fungovalo aj bez nano častíc...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa bandit97 »

No takych produktov co sa tu zjavili z nicoho nic a boli vo velkom propagovane sme tu za posledne tri roky mali viac… Kazdy to mame inac.. Niekto riskne zivot a ja zas radsej motor…
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa martincichy »

Cerpadlo vydajneho stojana je ciachovane. Kazde cerpadlo pracuje s nejakou povolenou odchylkou. Podobne aj tovar, ktory sa v obchode predava a na obale je vaha s pismenom v kruzku, neznamena presnu vahu. Ecko v kruzku znamena, ze vyrobca sa zaviazal dodrziavat pri vazeni prislusny tolerancny system.

Ak niekde liter oleja stoji 25 eur a na pohlad to iste stoji 35 eur za liter, moze a nemusi byt ten isty olej. Autoservis si moze kupit olej hocikde. Okrem zavedenych distributorov, od ktorych sa da kupit v ramci cenovej vojny olej capovany v strednej Europe, na trhu sa daju najst aj firmy, predavajuce originalne oleje priamo z rafinerky zo zapadnej Europy. Tieto oleje su asi o 20-30 % drahsie. A moja skusenost hovori, ze kvalitnejsie.

Pozrel som si Millers, na forach v USA su tieto oleje hodnotene vyborne.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa oco13 »

Pozrel som si Millers, na forach v USA su tieto oleje hodnotene vyborne.
A práve v tomto je moj osobný problém. Ludia žijúci v USA musia mať na pohari s kávou nápis pozor horúce, na pračke oznam že živá mačka sa nedá prať a podobné veci. A my máme veriť hodnoteniam takýchto ludí???? Hodnoteniam potomkov najhorších trestancov a kriminalnikov ktorých z europy hnali až za ocean. Ale to je len moj názor :300f: Aj na Mesiac ich musel dostať polepšený fašista Verner von Braun inak by tam asi išli pešo. nLudia ktorí vyrábajú Teslu - etalon nekvality, chcú hodnotiť oleje??
Možno sa mýlim, ale Turbo tu dávnejšie spomínal, že amíci menia olej po 3t mílach rovno na pumpe pri tankovaní. Takže nie kvalita, ale častá výmena je dôvod prečo im to funguje. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa laco210 »

To tam maju kvoli sudnemu systemu, kvoli zalobam. Cital som osobne detailny navod na konzumaciu slnecnicovych semiacok priamo na obale. Oleje maju nejaku presnu specifikaciu podla coho musia byt vyrobene a co musia obsahovat aka je poziadavka. V zozname olejov oznacenych vyrobcom automobilu pre ktoreho je usa dost velky a velmi zaujimavy trh ma v podstate pre kazdy kontinent svojich vyrobcov su tam turecke, albanske, izraelske, australske, cinske, japonske a kadejake oleje samozrejme mobil, valvoline z usa ale millers oil tam nenajdem. Cize radsej kupim ten francuzky schvaleny o ktorom nikto nepocul ako millers z americkeho fora, je tam pennzoil a nakoniec clovek zisti, ze to je v podstate shell.

Su na zozname specialne oleje urcene pre prvu prevadzku do prvej vymeny a tam su oleje a specifikacie ktore ani bezne nekupite len tak hocikde.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa martincichy »

Millers oil je anglicky vyrobca.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa fzubaty »

V usa nemenia olej kazdy 3000 mil. Vela americanov ani nevie, ze v aute je olej. To su len take vymysli z filmov.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa ivko1 »

martincichy: my tu máme napríklad pod nosom aj firmu Strojárske centrum, kde predávajú napríklad oleje Valvoline a tu je olej drahší kľudne o tých 8€...
Ale všeobecne známy fakt o Strojárskom centre je že keď tam ideš niečo kupovať tak si musíš pred tým vybaviť úver.
Obyčajná oceľová kefa čo stojí bežné 1,5 až 3€ oni nemajú problém predávať po 6€...

Tiež tu máme kamenné autodiely, ale v dobe minulej si pamätám ako si tam nekúpil 1l oleja pod 10€ asi ako kedysi na pumpe...
To isté sa týkalo ND na objednávku, na všetko si prihodili tak 30%. Lepšiu kvalitu si nedostal, len si do nákupu zapojil prostredníka, čo si naúčtoval nejakú províziu

Takže to človek riešil že to objednal cez internet, 5l oleja + filtre + napríklad stierače a bol si cez 50€ a teda doprava bola grátis
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa db69 »

ivko1. Ja som v DAMO nechal už okolo 3000-4000€.a objednávam len tam,majú filtre mann a aj relatívne dobré náradie. Každá objednávka 100-150€.škoda že v poslednej dobe nemajú seleniu .
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ked uz je taky problem vybrat olej tak kludne aj "original" ale to bude tiez len prebalene nieco od shellu, castrolu alebo dakoho ineho........GS5 550 5M6
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Alex174
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.01.2022 20:12
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa Alex174 »

Rozhodujem sa teda z dvoch značiek:

Ceny sú v kamennej predajni

Shell Helix Ultra 5w 40 v cene 35 €

Total Quartz 9000 5w 40 v cene 31 €

Ktorý zobrať a ktorý odporučate do Octavie 1.9 TDI 81 KW rok 2001 ?

Ďakujem pekne
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa oco13 »

To je za aké balenie - teraz som menil olej na benzínovej 1,8čke žabožrúta a z nejakého eshopu som mal 4l oleja a filter za 38 eur. Špecifikacia podla výrobcu výmena po 10t. :300f:
Mechanik mi za to zvykol brávať stovku.
Ovela viac ma serie traktor lebo tam je prevodového 44l :..: Nejde ani tak o olej, ale kolko kýblov tým gazdinej zašpiním a budem musieť umývať. :41c2:
Edit: ešte ma tak napadlo - odborníci tvrdia že čím väčšia je olejová náplň v motore tým menej sa olej prehrieva a dlhšie si drží svoje vlastnosti.
tak na porovnanie -
motor Renault 1,8/88kw - 4 litre
motor Yanmar 1,5/19kw - 7 litrov
A prečo sú japonci lepší :cau: lebo nie sú natolko ebnutí. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa tuninka »

fzubaty napísal: 13.04.2023 07:05 V usa nemenia olej kazdy 3000 mil. Vela americanov ani nevie, ze v aute je olej. To su len take vymysli z filmov.
vela američanov nevie že je v aute olej, veľa američanov má staré vraky a zakaždým keď tankujú, tak dolejú aj liter oleja, ale je aj veľa američanov čo na to nemajú a tankujú len palivo, ale tí čo na to aspoň trocha majú a naozaj im neni úplne všetko jedno, tak ozaj menia každých 3-5000 míľ, prídeš trebárs na Walmart a kým si nakúpiš, tak oni ti zaservisujú bežné veci, ako výmena oleja, prezutie pneu, doliatie prev.tekutín, dofúknu a skontrolujú pneu a podobne... čiže prídeš, namiesto na parkovisko prídeš zozadu do servisu a zatiaľ čo hodinu nakupuješ, tak oni sa ti postarajú o auto, keď sú hotoví, tak ti cinkne správa v mobile, tu máš aj cenník

https://www.walmart.com/cp/auto-care-ce ... es/2686220
Alex174
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.01.2022 20:12
Zdieľať na Facebook

Re: Akú náhradu za Castrol 5w-40

Príspevok od používateľa Alex174 »

Alex174 napísal: 14.04.2023 11:26 Rozhodujem sa teda z dvoch značiek:

Ceny sú v kamennej predajni

Shell Helix Ultra 5w 40 v cene 35 €

Total Quartz 9000 5w 40 v cene 31 €

Ktorý zobrať a ktorý odporučate do Octavie 1.9 TDI 81 KW rok 2001 ?

Ďakujem pekne
Zabudol som napísať je to 4 litre oleja

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných