Akú čerpaciu stanicu uprednostnujete?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

baggi12
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.05.2009 09:56
Zdieľať na Facebook

Akú čerpaciu stanicu uprednostnujete?

Príspevok od používateľa baggi12 »

Zdravim vas,

opytam sa takto aku cerpaciu stanicu uprednostnujete slovnaft shell omv tyka sa to kvalitou nafty dva roky som tankoval shell v-power diesel motor bol tichsi ale naposledy ako som tankoval sa mi zdal v-power diesel nejaky nekvalitny jak som ho natocil tak klepal o dost viac rozmyslam ci to nieje uz len marketingovy tah napiste mi skusenosti mam TDI-PD teraz skusam slovnaft evo diesel a rozmyslam aj nad omv premium diesel prosim vas uz mi poradte ake mate skusenosti ze ktora nafta sa oplati tankovat najlepsie inac teraz sa prejavia vlastnosti nafty cez zimu ze ktora je aka a mam aj super diesel aditiv zimny prosim napiste mi ohladom tych premiovych naftach.
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Ahoj, ja som tiez nazoru ze racej priplatim za nieco kvalitnejsie, vsak je aj porekadlo , CO JE LACNE NENI VZACNE, racej dam do nafty ako do dielov ktore su original drahe,ja mam naj.skusenost s OMV PREMIUM DIESEL,robil som aj minulu zimu testy na balkone, bolo -22st. a mal som 3 vzorky po deci v poharoch odporucam to skusit ak neveris! boli to konkretne METRO,SHELL V-POWER a OMV PREMIUM. Test trval do rana pri jasnej oblohe abi sa zamedzilo zraskam, METRO bolo nepriehladne mlieko, SHELL V-POWER tam bol len taky biely pasik od vrchu po dno a OMV PREMIUM bola krasne priezracna tak si otom urob obraz a ta sellka co pisem bola dakedy priezracna nie v zime ale v lete a teraz ju robia daku zvlasne zltu ci to ozaj neni miesung z repky. Este na zaver, dakedy som kupoval olej pre 2TAKT CASTROL TT a bol cerveny a o neaky cas bol zase zlty tak neviem ako to tiz plnia asi nas maju za blbcov cau...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

mame doma Fiat Multipla 1,9 JTD a ak natankujem trocha horšiu naftu tak mi hneď svieti kontrolka vstrekovania :41c2: zhasne len ak nalejem do nafty aditívum alebo ak natankujem na dobrej pumpe takže mam otestované už hodne veľa čerpačiek :3035:

Shell - nafta je zla netankujem tak isto aj V-Power
Slovnaft - katastrofa dokonca mi auto strácalo ťah ako keby mi štrajkovalo turbo
JET-Lukoil - som prekvapený ale aj bez aditiva na to môžem jazdiť a to je vraj nafta z UA !!!
OMW - tak ako Lukoil auto ide totálne v pohode len sem tam si žiada aditivum
Agip - tiež ju zaradujem medzi schopne + aditivum
__________________________________________________________
inak aditívum používam na SK už stále vzhľadom že rodinného Fiata mam rad :-)
zaujímavosťou je že ak tankujem v ES , FR , DE , AT nemám totálne žiaden problém a kašlem tam aj na aditívum ba dokonca aj na naftu z Carrefouru vo FR !!!
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

znova sa len potvrdilo, ze ani ta "najlepsia" nafta na SK co sa da kupit, sa nevyrovna hocijakej inej, ktora sa predava v civilizovanych krajinach na zapad od nas :d :D ... CZ som nemyslel :4090:
hpplast
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 02.11.2007 12:40
Zdieľať na Facebook

dobre

Príspevok od používateľa hpplast »

kostlivec napísal:Ahoj, ja som tiez nazoru ze racej priplatim za nieco kvalitnejsie, vsak je aj porekadlo , CO JE LACNE NENI VZACNE, racej dam do nafty ako do dielov ktore su original drahe,ja mam naj.skusenost s OMV PREMIUM DIESEL,robil som aj minulu zimu testy na balkone, bolo -22st. a mal som 3 vzorky po deci v poharoch odporucam to skusit ak neveris! boli to konkretne METRO,SHELL V-POWER a OMV PREMIUM. Test trval do rana pri jasnej oblohe abi sa zamedzilo zraskam, METRO bolo nepriehladne mlieko, SHELL V-POWER tam bol len taky biely pasik od vrchu po dno a OMV PREMIUM bola krasne priezracna tak si otom urob obraz a ta sellka co pisem bola dakedy priezracna nie v zime ale v lete a teraz ju robia daku zvlasne zltu ci to ozaj neni miesung z repky. Este na zaver, dakedy som kupoval olej pre 2TAKT CASTROL TT a bol cerveny a o neaky cas bol zase zlty tak neviem ako to tiz plnia asi nas maju za blbcov cau...
prosim ta,kde ten test bol?bolo dost minus?mozes mat aj naftu neviem odkial.ked je pumpar darebak a necisti nadrže,tak to dopadna tak ako sa k tomu sprava on sam.kontrolny organ je o tom aby to dopadlo dobre pre pumpara.love robie zazrak :3906: :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ono nafta ma daleko viac vlastnosti ktore neuvidis v pohari na balkone a dokonca ani jazykom nevyskusas :)
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

kostlivec napísal:Ahoj, ja som tiez nazoru ze racej priplatim za nieco kvalitnejsie, vsak je aj porekadlo , CO JE LACNE NENI VZACNE, racej dam do nafty ako do dielov ktore su original drahe,ja mam naj.skusenost s OMV PREMIUM DIESEL,robil som aj minulu zimu testy na balkone, bolo -22st. a mal som 3 vzorky po deci v poharoch odporucam to skusit ak neveris! boli to konkretne METRO,SHELL V-POWER a OMV PREMIUM. Test trval do rana pri jasnej oblohe abi sa zamedzilo zraskam, METRO bolo nepriehladne mlieko, SHELL V-POWER tam bol len taky biely pasik od vrchu po dno a OMV PREMIUM bola krasne priezracna tak si otom urob obraz a ta sellka co pisem bola dakedy priezracna nie v zime ale v lete a teraz ju robia daku zvlasne zltu ci to ozaj neni miesung z repky. Este na zaver, dakedy som kupoval olej pre 2TAKT CASTROL TT a bol cerveny a o neaky cas bol zase zlty tak neviem ako to tiz plnia asi nas maju za blbcov cau...
robil som testy na balkone a vyslo mi ze shell ma na k0k0t naftu lebo som mal pasik na pohari??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
To nemozes ani mysliet vazne toto !!!, ked su na slovensku takyto fachmani tak sa ani necudujem preco tu vznikaju take chrome reci o tom kto ma kvalitnejsi benzin-naftu.
jmka
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 16.01.2009 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jmka »

Asi pred mesiacom robili cesi test bola tam shellka omv benzina a v nemecku total najlepsie dopadol total este kvalitnejsiu naftu maju vnemecku shell ako na slovensku tu dovazaju uz len ten sajrat mozte tankovat premium ci v power je to to to vsetko na jedno kopyto :4012:
mareceks51
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 06.04.2008 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareceks51 »

preboha spamatajte sa ! kazdu kazducku pumpu na slowensku zasobuje obycajnymi palivami slovnaft !!!!!!!!!! je to jedno ! iba premiove su dovazane ! a lukoil z UA ? kolko by potom stal ten benzin keby ho vliekly 1000 km ????? uz si dajte powedat!
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

mareceks51 napísal:preboha spamatajte sa ! kazdu kazducku pumpu na slowensku zasobuje obycajnymi palivami slovnaft !!!!!!!!!! je to jedno ! iba premiove su dovazane ! a lukoil z UA ? kolko by potom stal ten benzin keby ho vliekly 1000 km ????? uz si dajte powedat!
darmo tu budes niektorych presvedcovat , kazdy si mysli ze ked natankuje na shell alebo omv tak sa mu nikdy auto nepokazi a tankuje kvalitku a ten kto natankuje inde uz moze rovno auto pochovavat :40bd: . Staci sledovat niektore prispevky kde jednotlivci tvrdia ze im benzin z tade a tade pokazil auto , nech tam nikto netankuje a podobne sracky s prepacenim
666bmw666
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.11.2010 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 666bmw666 »

A vy ste uz poniektori fakt padnuti na hlavu..???Napr. mareceks51..Ano vacsinu benziniek zasobuje slovnaft.To je pravda..ale KAZDA KAZDA A JEDNA benzinka si svoje pohonne hmoty upravuje podla seba.Podla toho co slubuju zakaznikom.Neni to sice az tak pravda lebo nesplnaju co maju (TU NA SVK URCITE NIE) ale tvaria sa tak.No kazdopadne si to upravuje kazdy podla seba.Napr.taka slovnaftka dava do nafty napr.na 100lnafty 10lvody.Shell dava iba 5l. OMVdava trebarz 6,5l avanti napr.4l atd..atd..Chapete tomu troska..??? No to bola voda.A teraz tie ostatne prisady..Kazda benzinka tam ma mat napr. 60% prisad.Slovnaft dava 35% aditiv a co ja viem ostatnych veci.Shell dava 45% OMV 49% (podotykam percenta a litre uvadzam iba tak z brucha-neviem kto kolko coho tam dava no SLOVNAFT jednoznacne najhorsi najslabsi a najviac vody-VERTE MI) a nieco o tom viem..Ja som po skuskach nafty ostal tankovat a tankujem na shell.Ale uz neni taka dobra ako niekedy.Este sem-tam niekde najdem kde maju lepsiu naftu ako napr.vo vedlajsom meste takisto na shell.Mam to vyskusane.A niekedy dnes natankujes nafta je dobra(v celku)a o tyzden natankujes na tej istej a su tam same sracky ako sa mi stalo minule v mikulasi.Myslel som ze mi vyskoci z podkapoty motor a asi tyzden do zadu som tam tankoval auto slo pekne.Takze asi tak.. A PRETO BY MALI ROBIT VIAC NAMATKOVYCH KONTROL PO SVK ABY NEROBILI (HLAVNE) S NAFTOU TO CO ROBIA.SA MOZME HANBIT.A ZE SVK-EU.PRECO SA CLOVEK NEBOJI TANKOVAT NAPR.V NEMECKU.ANO JE PRAVDA ZE NEPOTREBUJU TAK SUDIT LEBO LEPSIE PLATY ATD..ALE PRECO TO NENI AJ NA SVK.A POTOM SU VYSLEDKY TAKE AKE BOHUZIAL SU.VED JE TO CHORE KED NA KAZDEJ BENZINKE MA BYT OBYCAJNA NAFTA ROVNAKA A NA KAZDEJ JE INA.TAK ASI TOLKO.
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

Ahoj,
uprednostnujem Shell (V-power), ale ked musim, natankujem hocikde, ale vzdy nieco s aditivom/98.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

ja mam benzin .. no a tankujem Lukoil a Agip 95tku. Raz za cas prilejem STP donadrze cca po 5000km. No a raz za pol rok doprajem autu V Power pripadne V Power racing minimalne 4-5 krat tankovanie doplna aby to malo efekt. Inak ale ked som vonku tak sa snazim tankovat tam (Rakusko a pod.)
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubina58 »

lakinooo napísal:Nikdy som netankoval V-power, Su to tbytocne vyhodene peniaze.
V zivote nikto nepouzil aditivum a ani nic podobne. A cudujme sa autam nic nie je.
lakinoo...zrejme aj tu zohrava velmi velky faktor cloveka a to je psychologia spojena psychikou slovenskeho motoristu......normalny jav na Slovensku...ides po rovine po dialnici a zrazu pocas jazdy zistis,ze ti auticko zrazu spomalilo a potom normalne jazdilo...vascinou je to zapricinene bocnym vetrom alebo protivetrom...a uz skuma v slovenskej gebuli..."preeeeco"???????? :d :D
nevyryvam,ale je to tak... :3906:

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných