Akú autonabíjačku?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

aby som doplnil..Staqra anbijacka mi strelila...Bol som nutaqny kupit novu v D...Kocura presiel nakladak...Tak mu treba,bol nezodpovedny,mal pozerat na obe strany...Nema tu niekto kocurika?
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Rudolfo, to hladas mašínistu k novej nabijacej techňike?
Vcera sa tu pod oknami volake macky honili, ak z toho cosi bude tak ti jednu poslem e-mailom :)
Ich potomok bude urcite chyrny elektrikar, lebo kocur oblizuje vonku poulicne svetla na krytoch pod napatim :)
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Milanko dakujem, vyzera dobre, myslim, ze to je ono co potrebujem.
Rudolfo a co zachranarske prace na kocurkovi neboli?...:-)
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..chlapci..,nebolo co zachranovat..,bol ako loksa...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... som ti to vravel ze by mu bolo lepsie keby som ho pretahoval u nas v teple domova !!!! Pravidelne rano aj vecer mohol mat len to najlepsie.


PS: nabijacku na uzavrene baterie, pardon bezudrzbove, naozaj zvolit taku ktora je stabilizovana a usmernena na maximalne 14.4V. Pri tomto napati uz baterie zacinaju plynovat = spotrebuvat elektrolyt (vodu).
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..Lubos..,dakujem za ochotu,ale do panelaka by som ho asi nedal...On vzdy musel na par dni zmiznut,mal volnost a tu kocur potrebuje...Moja bola nestastna,lebo do letnej kuchyne sa nastahovala mys a mala panicky strach.Ani pasce nezaberali.Ono by stacilo na jednu noc ho tam zamknut..a poradil by si...Skods ho....
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

chyba :)
Naposledy upravil/-a MilankoDCA v 06.04.2012 23:50, upravené celkom 1 krát.
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

mp3turbo napísal: PS: nabijacku na uzavrene baterie, pardon bezudrzbove, naozaj zvolit taku ktora je stabilizovana a usmernena na maximalne 14.4V. Pri tomto napati uz baterie zacinaju plynovat = spotrebuvat elektrolyt (vodu).
Mp3 - Tu Einhell co som dal do linku hore som si kupil na bezudrzbovu (bezzatkovy smejd) co mam momentalne a este vdaka mojej lenivosti vyberat bateriu z auta von... nabijacka bola najprv premerana multimetrom pri zatazi s bateriou na stole a dava stale realne okolo14,1V (+- desatinku, ale ani multimeter nemam profi...) takze sa uz nebojim to nechat zapojene priamo v aute :)
Ked zakolise napatie tak nahodim temu : Auto nejavi po otoceni klucikom znamky zivota, co s tym?
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Dik chlapci, pomohli ste mi. Tato tema nebola u mna nastudovana.
MP3, to je to, coho som sa bal, kedy a za akych okolnosti zacne plynovat.
Cize, pri tej, ktoru mi Milanko hodil do linku to nehrozi a to je to, co potrebujem.
Ozaj tie bezudrzbove, trebars ako mam ja Bosch
http://www.svetolejov.sk/index.php?rout ... uct_id=298

to su olovene alebo gelove, ci ake?
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

kalli, ty ako presne vies aku bateriu mam teraz v aute? este aj AH si trafil :)

Tieto Bosch to su obycajne olovenne baterie, akurat mas zaslepene otvory na dolievanie destilky. Ak sa ti stane ze ti auto alebo nabijacka nahodou dava vyssie napatie pri nabijani tak zacne bateria plynovat (cez bezpecnostny pretlakovy kanalik vytlaci vodu ktoru uz nijak nedolejes dnu). Ty padom skratis zivotnost baterie. Pokial budes kupovat novu bateriu tak kupuj radsej taku, kde je stale moznost upravy elektrolytu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

potvrdzujem co Milan napisal. Vsetky typicke autobaterie su klasicke olovene.

Gelove baterie su len na specialne pouzitie a v autach sa bezne nevyskytuju. Jedna z aplikacii je napriklad sharanoidne vozidla ako SEKUNDARNA = druha bateria namontovana pod sedackou spolujazdca teda v priestore kabiny. Dovody su jasne - ziadne plyny, ziadne nepriaznive zdravotne dosledky, ziadna vytecena "vec" a poleptana pokozka v pripade havarie a prevratenia.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..no ja som kupil nabijacku Gude a ani neviem,ci je to dobra znacka,skor som sa riadil cenou,stala 96 Eur.Stoji v garazi asi 5 mesiacov este nevybalena....
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Milanko, ja viem vsetko....:-) :-) :-) Ale mohol som kupit aj silnejsiu.
Problem je v tom, ze som kupil uplne novu, dal do auta, urobil na nej asi 30km a dostal som sluzobne a stalo moje teraz asi 3 tyzdne. A to som dosiel na to, ze je vybita, lebo som nevidel z okna blikat LED od alarmu.
Kupil a nedobil som ju....moja chyba. A v garazi este jedna taka istra skoro nova a aj ta v prdeli ani skrt.

MP3
Preco sa potom nedavaju gelove vsade, je to bezpecnejsie ale asi aj drahsie...


Rudolfo k tej tvojej Gude baterke:
Spoločnosť Güde vznikla 28.1.2000 ako ďalšia z dcérskych spoločností firmy Güde GmbH, Wolpersthausen,SRN. Sídli v Liptovskom Hrádku,v miestnej časti Podtureň - Roveň, jej dobrá geografická poloha zaručuje priame železničné a cestné spojenie. Firma Güde je výrobná a obchodná spoločnosť, ktorá ponúka svojim zákazníkom široký sortiment kovového nábytku, kovoobrábacích a drevoobrábacích strojov, kompresorov, zváracej techniky, čerpadiel, vodární a ručného náradia. Firma zabzpečuje distribúciu, záručný a pozaručný servis náradia a prístrojov GÜDE pre celé územie Slovenskej Republiky. Zamestnáva 120 pracovníkov, ktorí sa priamo podieľajú na inovácii a tvorbe nových produktov.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..aha...a tych 120 zamestnancov mi bude schopna nabit baterku?
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Takze mam pocit, ze gelove sa pouzivaju vo velkej miere len do zaloznych zdrojov UPS. Zodpoveda tomu aj ta ich vyssia cena.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 106 neregistrovaných