Aktívny subwoofer - *Vyriešené*

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Aktívny subwoofer - *Vyriešené*

Príspevok od používateľa marecino69 »

Caute chcel by som sa spytat ako napojim zosik na aktivny subik....zosik mam len nato aby som nan zapojil dalsie dve repraky...potreboval by som vediet ako to mam vsetko prepojit...dakujem :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aktívny sub máš zapojený kde ? Do radia na RCA či potiahnutý z reprákov ? Normálny zosilovač sa väčšinou pripája na rádio do RCA , ale sú aj také čo majú "Hi-input" a teda im môžeš priviesť signál z reprákov, ale táto varianta stojí vždy za prd...
Tak isto sa dá kúpiť zosilovač ktorý má aj RCA výstup pre pripojenie dalšieho

Amatersky sa to dá zapojiť aj pomocou RCA "rozdvojky" http://www.electronicarc.com/catalogo/i ... idaRCA.JPG
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

ano mam ho zapojeny cez repraky ten subwoofer...ak su neni na noj zapojene tak nehra...a chcem ktomu dat este ten zosik pretoze dalsie repro sa tam neda napojit a to by uz ani radio neutiahlo
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ty chceš ten zosilovač preto aby si ho napojil akože na ten reprák s aktívneho subwoofera ? To snád ani nemyslíš vážne....
Bud jedno alebo druhé...

A najlepšie ked začneš tým že vypíšeš čo v tom vlastne za veci máš - radio - značka + typ, aktívny sub - značka + typ, extra zosilovač - značka + typ...
Ťažko ti radiť ked nevieme aké sú možnosti

Prečo sa neporadiš skôr ked sa tomu nerozumieš ?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

marecino69: takže pekne po poriadku, pretože zatiaľ nemám ani len predstavu, čo chceš vlastne poprepájať...

A: Máš autorádio odkiaľ napájaš okrem iného subwoofer. Podľa toho čo píšeš predpokladám, že autorádio nemá výstup na woofer, tak vstup woofera napájaš priamo z výstupu pravého a ľavého kanála (rád by som inak vedel, ako si napojil woofer z ľavého a pravého koncáka. Impedancie a paralelné zapojenia záťaží ti asi nič nehovoria. Pre jednoduchosť príkladu ak pripájaš 6ohm repro paralelne s 6ohm wooferom, impedancia klesne o polovicu čo dokáže koncové tranzistory na tom tvojom autorádiu pri vyšších výkonoch pekne "ohriať").

B: Píšeš, že chceš pridať zosík, aby si mohol pridať ďaľšie repro. Tu ma zaujíma, čo do pekla s tým má spoločné subwoofer, dokonca aktívny sobwoofer. Aktívny znamená, že sám osebe má zosilňovač, tak načo chceš na ten basák napájať ďaľší zosilňovač??

V prípade, že chceš poradiť, potrebujem od teba nasledovné info:
V prvom rade: ako vyzerá momentálne tvoje zapojenie a aké používaš autorádio? Buď to jasne vysvetli v dvoch jednoduchých vetách alebo použi paint (pre vkladanie obrázkov klikni na manuál)

A po druhé: Na koľko si technicky zdatný?? Nerád by som sa tu rozpisoval na tri strany a nakoniec zistil, že aj tak pojdeš za kamarátom z vedľajšej dediny, ktorý si robil basák na svojej felde
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

Takže....zosík som kúpil pretože na ten zosík čo je na tom subwoofri sa uz nedaju napojit dalšie reproduktory preto som sa chcel spýtat či sa to da neak prepojit alebo sa to zapojí neak inak...V tomto som uplny začiatočnik.
Subwoofer mam zapojeny priamo z baterky a z radia cez REM kábel...na zosíilovač v subwoofri mam zapojene dva repráky a ak ich odpojím tak mi woofer nehrá.
Rádio mám Dalco 065...woofer magnat Active Reflex 300 A....a zosík magnat ultra 2000 2ch 500w..
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

:40bd: :40bd: :40bd:

Pobavil som sa (neber to osobne)

Tak si to zhrňme:

Napájanie neriešim, tam v podstate nemáš co pokaziť
[img]http://imgupload.sk/images/m/6/m6dzgw8p91ff8oyori2u.jpg[/img]

Čo sa týka signálov, je viac ako logické, že ti woofer nehrá keď odpojíš repro, nakoľko tie slúžia ako VSTUPY a nie ako výstupy zo subwoofera
[img]http://imgupload.sk/images/r/m/rmr06dujt8ysmmnarmid.jpg[/img]

Takže sem už NEPRIPÁJAŠ žiadne repro. Zosilňovač v aktívnom subwooferi neslúži pre pripojenie iných reproduktorov :40bd:

Pozri sa, z toho čo čítam nemyslím, že má zmysel sa tu rozpisovať nakoľko ty nemáš ani len šajn, čo je vstup a čo je výstup.

Nemám chuť to riešiť od PC. Je to na dlho vysvetľovať ako píšeš začiatočníkovi. Pokiaľ máš záujem a bývaš v okolí NR, napíš mi SS, pozriem sa ti na to osobne. Pijem Heineken ;-) Môže byť aj súdok.
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

pokial viem napisal som ze som zaciatocnik v tomto a nemam otom ani sajn jak hovoris...tak nechapem co ta natom tak pobavilo ale v pohode...dik za info
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Jednoduchšie som to už v skicári spraviť nevedel. Vstupy oboch zosilňovačov majú vysoké impedancie (rádovo v tisíckach ohm, takže koncák tvojho rádia by to mohol utiahnuť).
Pomohlo?? Ako vidno, do odpovedí som investoval dosť času, tak sa prosím ťa hneď neurážaj ;-) Keď človek pol hodinu smolí dokopy nejakú odpoveď aj s obrázkami pre lepšie pochopenie a ty si v tom celom všimneš len prvú poznámku o tom, že som sa pobavil bez reakcie na všetko ostatné (chceš teda riešiť svoj problém alebo nie?)...
Ukázať troška vďačnosti nie je na škodu... Inak nemáš zač, príjemne strávené nedeľné odpoludnie :zg282:

[img]http://imgupload.sk/images/w/k/wkfrbled5iq3e1k618c8.jpg[/img]
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

urcite som vdacny otom nieje pochyb len vravim ze som fakt amater co sa tyka takychto veci...Dakujem za tuto ukazku snad to neak zvladnem
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

a co sa tyka toho prepojenia cez baterku...napojim to na zosik a zo zosika ktomu wooferu ?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Samozrejme, nemusíš ťahať nové káble od baterky. Môžeš potiahnuť napájanie zo subwoofera do druhého zosilňovača. Pozor na polaritu ;-)
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

A nanu si mam dat ako pozor ? Dá sa to neak riešit ?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Začínam mať strach, že si ublížiš :d :D

Kábel čo máš na subwooferi pripojené na svorke REM, pripoj takisto na zosilňovači na svorku REM.
Kábel čo máš na subwooferi pripojené na svorke +12V Battery, pripoj takisto na zosilňovači na svorku +12V Battery.
Kábel čo máš na subwooferi pripojené na svorke GND, pripoj takisto na zosilňovači na svorku GND.
Samozrejme za predpokladu, že to máš teraz na basáku zapojené správne.

Ak si si nie istý, zavolaj si k tomu pomoc. Poradím, ale za prípadné škody nezodpovedám :zg282:
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

Aha už chápem :) nemaj stach :D no budem sa stym musiet pohrat teda :) Zatial dakujem za info keby nieco este sa ozvem.

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní