Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Príspevok od používateľa paluk3 »

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti, či sa dá zistiť/nájsť kód farby originálneho ALU disku od VW? Mám na ňom jemný "šuchanec", ktorý vôbec nie je hlboký a tak by som to chcel len jemne zbrúsiť brusným papierom a pretrieť základom + farba. Popr. ak by mal niekto ešte nejakú radu, ako na také povrchové poškodenie, ocením každú radu. Vďaka.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Disk má obj. kód, nemá dôvod mať aj kód farby. Tam kde miešajú farby by mohli mať vzorkovník, podľa ktorého namiešajú príslušný odtieň.
paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Príspevok od používateľa paluk3 »

Aha, super, to som nevedel, ďakujem za informáciu.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Príspevok od používateľa smarik »

Asi máš nové auto.

Áno na tom nám vadí každý škrabanec. Časom ti to bude u prdele.... Škoda penez.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Príspevok od používateľa seven549 »

ved ich nastriekaj na cierno.je to teraz v mode mat cierne disky.potvrdi ti to aj kazda mlada zaba.kedysi to bol tunnig dnes je to in mat cierne disky.

ved aj automobilky take davaju ze je cely cierny a kraje maju chromovane pasiky.vyzera to ako lacny aliexpres tuniing ale je to origo :2f93:

inac ja tiez take veci neriesim.stare disky uz boli skarede tak som kupil origo take iste lesteny hlinik disky nikdy nefarbene po 50000km maju snad 100 uderov od kamenov a 50 skrabancov od dialnic.neda sa tromu vyhnut.

vzdy na jar to rozlestim lestenkou a na jesen vidiet kazdu ciernu ryhu znova.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Príspevok od používateľa oco13 »

K tým diskom - prečo ja som žil doteraz v domnienke že elektrony sa nestriekajú ale farbia nejakým iným spôsobom - katoforeza?? sa to volá? asi moc kukám YT. Na slovensku sa zrejme farbia štetkou. lol
Obrázok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Príspevok od používateľa wilz »

No volá sa to kataforéza.
A je to len jeden z viacerých spôsobov nanášania farby na povrch lakovaných dielov.
Ale keď má niektorý výrobca diskov už vybudovanú linku na lakovanie diskov striekaním, tak ju skrátka používa dokiaľ sa neamortizuje.
No a v tomto prípade, keď sa jedná o opravu poškodeného laku na disku, to sa určite nebude riešiť kataforézou, ale podstatne primitívnejším spôsobom nanášania farby.

V podstate jediný spôsob ako riešiť odtieň laku na disku, je zobrať disk ku predajcovi lakov a podľa vzorkovníka farieb vybrať porovnávaním podobný odtieň laku.
Niektorí predajcovia majú na to skener, ale u disku je problém že na ňom obvykle nie je dostatočne veľká rovná plocha, ktorej by sa skener chytil, takže obvykle to skončí manuálnym výberom.
A samotná oprava laku na disku sa nelíši zásadným spôsobom od opravy laku na karosérii auta
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ujo wilz...,mam taku blbu otazku,lebo sa vyznas...Jak to je v pripade chrom disku,ked poškodim povrch,to znaci,nepatrne poskodenie.Da sa opravit len ta cast,alebo treba cely disk pieskovat a nanovo ponarat do tekutiny?
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Príspevok od používateľa metamor »

V tom katalogu kde su tie nove disky na objednavku sa zvykne udavat nazov farby. Podla nazvu farby sa da urcit kod farby a namiesat... Niekedy to byva aj na samotnom disku ak je tam este papierovy stitok. Tie hypermoderne nove disky z blata s pseudochromovym okrajom alebo predkami vypaluje laser a potom sa to lakuje... Najtrapnejsie su plastove vyplne lucov diskov priskrutkovane na 2-3 sroubikoch..... :) :) :)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ako zistiť kód farby originálneho ALU disku

Príspevok od používateľa wilz »

Oprava povrchu pochrómovaného disku je problematická, v podstate sa to plnohodnotne opraviť nedá, zase ale je dobré že drobné poškodenia povrchu na tom chŕome nebijú veľmi do očí, omnoho menej to vidieť ako na bežnom lakovanom disku.
Pokiaľ sú to drobnosti od kamienkov, tak to poškodenie citlivo do roviny vytmeliť a jemným štetcom prelakovať podobným odtieňom laku. Plošné poškodenie povrchu tiež podobným spôsobom, ale to už by bolo viac vidieť, že to nie je originálny povrch.
Pri obnove celého disku pieskovaním neviem ako by fungovalo, chróm je odolnejší ako hliník, pri pieskovaní by asi vznikali chrómované ostrovčeky na už opieskovanom povrchu, či by to pieskovanie nenarobilo hrbolatý povrch.

Môže sa ale jednať aj o leštené hliníkové disky, môže si niekto myslieť že sú chrómované, to tiež z hľadiska opravy nie je žiadna výhra.
Pokiaľ sú s prírodným povrchom , t.j. priamo leštený hliník, poškodenie povrchu sa dá jemne zabrúsiť a znova rozleštiť. Väčšie poškodenie vytmeliť, zabrúsiť a celé disky obrúsiť a prelakovať, t.j. potom to už budú obyčajné lakované disky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní