ako zabranit hrdzaveniu auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

ako zabranit hrdzaveniu auta

Príspevok od používateľa subin »

cafte,

chcem si kupit staru skodovku a dat ju do poriadku pomalicky. Najvecsi problem je, ze to hrdzavia a to dost ako vieme, pocul som, ze sa to da pozinkovat alebo nieco take. Ako sa to robka, alebo ako zabranit hrdzaveniu auta, su pripravky nato cim natres kasnu?

dakujem
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

ten pozink ta vyjde viac ako to auto, tak na to zabudni rovno. Ked uz je to raz hrdzave tak s tym neurobis nic aj keby si to vybrusil do "mäsa" proste po case to zacne kvitnut zas.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

prihod 50 eur a zozen si nehrdzavu ?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

už keď to hrdzavie, dokážeš len spomaliť tento proces, ideálne je potom jazdiť autom len keď neprší, je teplo a auto držať v zime v teplej garáži.

skúšal som už všeličo, momentálne experimentujem s pozinkovaným plechom - ak niekto chce vyvariť auto, tak na ohýbačke plechu pripravím jeden celok, ktorý rieši aj podlahu, aj podbeh. hrám sa s tým asi rok, môžem povedať, že zatiaľ sa mi to to páči. Nerieši to však zhnité nosníky, vtedy je auto už K.O.

Používam antikorózne nátery, nátery na pozink. plech, asfalt, dutiny riešim voskom.

Ale rád by som si prečítal, čo kto používa, aké prípravky a nátery pri ochrane.
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

chcem kupit SK 100 alebo 1000 alebo najpelsie 110R, urcite cim menej hrdzavu, je jasne ze bude v garaci ale skoda hrdzavie a to am sere.

pozinkovanie viem, ze nieco stoji, ale ako veterana to mat musis aj investovat...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

110 R so zachovalou kasnou nájdeš za mastný peniaz, ale je krásna, veľmi krásna. Škoda že ju robili z tenkých plechov.

Daj si do googla renault 15 coupé, chystám sa na neho.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

110 R so zachovalou kasnou nájdeš za mastný peniaz, ale je krásna, veľmi krásna. Škoda že ju robili z tenkých plechov.

Daj si do googla renault 15 coupé, chystám sa na neho.

Snáď najkrajšie coupé podľa mňa robia taliani a to dlhodobo...

pohľadaj si fiat 850 sportcoupé, myslím si, že je to najkrajší cenovo dostupný veterán. Aj za fiatkou 500 sa dnes každý otočí.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

martin cichy napísal:už keď to hrdzavie, dokážeš len spomaliť tento proces, ideálne je potom jazdiť autom len keď neprší, je teplo a auto držať v zime v teplej garáži.

skúšal som už všeličo, momentálne experimentujem s pozinkovaným plechom - ak niekto chce vyvariť auto, tak na ohýbačke plechu pripravím jeden celok, ktorý rieši aj podlahu, aj podbeh. hrám sa s tým asi rok, môžem povedať, že zatiaľ sa mi to to páči. Nerieši to však zhnité nosníky, vtedy je auto už K.O.

Používam antikorózne nátery, nátery na pozink. plech, asfalt, dutiny riešim voskom.

Ale rád by som si prečítal, čo kto používa, aké prípravky a nátery pri ochrane.
Ten asfalt ešte budeš preklínať.Zakryje a neochráni,po čase zistíš že pod tou kôrou je znova diera.
girman
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 24.12.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa girman »

mozno streleny napad ale vystriekaj ju cca do vysky okien gumoasfaltom :40bd: :40bd: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapi,som trocha prekvapený kolko ľudí hladá zázraky a nie sú žiadne potrebné,všetko je dostupné a dokonca lacné.Robil som niekolko veteránov a aj profesne som klampiar.Jednoduché riešenie. Zváranie iba CO,nikdy autogen.Holý plech nazákladovať tehlovo červenou míniovou farbou.Najlepšie a kde sa dá tak štetcom.Na túto je nutné striekať tzv.plnič Body 4+1 čo je dvojzložková hmota ako podklad pod vrchný nástrek.Na spodok auta na plnič nastriekame Body 950 ochrana podvozkov.Je prelakovatelný.Do dutín striekam Resistin ML riedený syntetickým riedidlom dlhou tenkou hadičkou s tryskou na všetky strany pod tlakom 6-8 atm. Dávam také množstvo až sa objaví vo výtokových otvoroch.Na jedno auto ide do dutín (aj dutiny kapoty,stlpiky strechy) cca 3kg.
Ak to urobíte bez odfláknutia,auto dožije vnukov.Daciu r.1993 ktorú som ošetril hneď ako som ju kúpil vidím denne v našom meste.Stále je nádherná a pán s ňou ešte nič nemusel robiť.
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Tie dutiny treba pred striekanim resistinom alebo voskom nejako vyplachnut, alebo inac vycistit? Pytam sa pretoze to chcem zakonzervovat na mojom starsom aute a ked vyberem nejaku tu plastovu zaslepku a strcim tam prst, tak vytiahnem vzdy od tial trochu spiny.
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

ahoj môj známi používal na svoju 1000MB na podvozok
taký sajrajt sám si ho miešal bol to starý olej z vazelinou rozriedený tech. benzínom a podvozok tým natieral 2 x do roka.
prd zimou a po zime tá 1000 nemala na podvozku a podbehoch kúska hrdze a používal ju celý rok . Tech benzín sa odparil a ostal iba ten sajrajt.
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

martin cichy napísal:už keď to hrdzavie, dokážeš len spomaliť tento proces, ideálne je potom jazdiť autom len keď neprší, je teplo a auto držať v zime v teplej garáži.

skúšal som už všeličo, momentálne experimentujem s pozinkovaným plechom - ak niekto chce vyvariť auto, tak na ohýbačke plechu pripravím jeden celok, ktorý rieši aj podlahu, aj podbeh. hrám sa s tým asi rok, môžem povedať, že zatiaľ sa mi to to páči. Nerieši to však zhnité nosníky, vtedy je auto už K.O.

Používam antikorózne nátery, nátery na pozink. plech, asfalt, dutiny riešim voskom.

Ale rád by som si prečítal, čo kto používa, aké prípravky a nátery pri ochrane.
ja teraz natrel som cely spodok +blatniky gumoasfaltom znacka ESSO type:bitumenfilm pro.celkom pekne stym pracuje nevyhoda ze nevies fukat to do dutinach ale tam pouzil najprv rezistin a potom body-cko.no uvidime co bude.....
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

skovka je skovka...:))treba kupit lacneho pozinkovaneho zahranicaka...a mas pokoj...mozes s tym robit co chces po troch rokoch to ja tak zacne kvitnut
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

dik ludia za info...

mhlavaty

hm, ked dojdem do obchodu s auto potrebami a poviem co si napisal , ze to a to potrebujem kolko zaplatim cca :D
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 56 neregistrovaných