Ako vyradiť z evidencie už neexistujúce auto?

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

volvic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.07.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Ako vyradiť z evidencie už neexistujúce auto?

Príspevok od používateľa volvic »

Stala sa mi takáto vec:

pred cca 10-mi rokmi som daroval už vtedy staré auto.

Keďže sa jednalo o darovanie mimo okresu, tak som vozidlo štandardne odhlásil "mimo okres".
Dotyčný sa na dokončenie prepisu v jeho okrese (a na jeho meno) vykašľal a tak som po istom čase z nejakého dôvodu (už si nepamätám prečo) spravil takzvanú spiatočku, t.j. spätné vzatie do evidencie na moje meno.
Auto však ostalo v okrese obdarovaného, ktorý z neho dal medzitým dolu ŠPZ a takéto auto predal na ND bohvie komu.
ŠPZ mi následne zaslal.
Ja som tie ŠPZ dal k TP a založil do almary, kde ostali doteraz nepovšimnuté. Objavil som ich tam až teraz a s hrôzou zistil, že mám nejakú starú - už neexistujúcu haraburdu stále registrovanú na svoje meno.

Otázka teda znie: ako vyradiť z evidencie neexistujúce staré auto?
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Možné to je, oficiálne za poplatok 500 e.
http://www.ersv.sk/
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Cez znamost (resp. “vsimne”) na vrakovisku. Alebo skus prelustrovat inzertne stranky, na bazosi som uz narazil na inzerat: “vystavim doklad o zosrotovani auta za poplatok.” No a s takymto dokladom potom auto na policii odhlasis.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a netreba sa báť že tie roky si mal platiť PZP a absolvovať STK?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je neuveriteľné že človek musí švindlovať a prekračovať zákon pre podobnú všiváreň do ktorej nás dostalo 150 zlodejov v parlamente
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

v tomto prípade je to ale len lajdákcosť majiteľa. Ale súhlasím že by nemal byť problém odhlásiš auto z evidencie a nechať si ho. Ak je to môj súkromný majetok čo koho do toho. Samozrejme problém je že Slovákovi nič nehovorí olej do zeme, brzdovka do kanála a podobne.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai ,ale to že auto musíš odovzdať predsa nerieši olej a brzdovku - tie meníš x krát za život toho auta a ked si lajdák tie vyleješ kam?? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

3. Vyradenie fyzicky neexistujúceho vozidla z evidencie vozidiel

Držiteľ vozidla alebo vlastník vozidla môže od 1. 1. 2014 požiadať aj o vyradenie takého starého vozidla z evidencie vozidiel, ktoré už neexistuje. K hore uvedenému zoznamu predloží držiteľ vozidla pri vyradení vozidla z evidencie namiesto potvrdenia o prevzatí starého vozidla vystaveného spracovateľom, rozhodnutie orgánu štátnej správy odpadového hospodárstva o neexistencii vozidla (viď. žiadosť o vydanie rozhodnutia na http://www.ersv.sk/ ). Ďalej je vlastník alebo držiteľ vozidla povinný odovzdať orgánu Policajného zboru osvedčenie o evidencii časť I, osvedčenie o evidencii časť II, ak bolo vydané, a tabuľku s evidenčným číslom, príp. čestné vyhlásenie o strate, odcudzení alebo poškodení osvedčenia o evidencii časť I alebo časť II, alebo oznámenie o strate alebo odcudzení tabuľky s evidenčným číslom.

UPOZORNENIE

Od 1. 1. 2016 sa vyradenie neexistujúceho starého vozidla z evidencie vozidiel riadi ustanoveniami nového zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Príspevok do Environmentálneho fondu, ktorý platí žiadateľ o vydanie rozhodnutia o neexistencii vozidla, je podľa § 41 ods. 5 vyhlášky č. 371/2015 Z. z. 500 eur za jedno vozidlo. ono tuto to mas ako to robit oficialne ,neoficialne jedine nahlasit odcudzenie ale aj z nejakym rizikom ze ti nato pridu
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Za dobrotu na zobrotu.Ty si auto daroval,on rozpredal.Inak neviem na co si robil tu spiatocku ked to bolo odhlasnene na jeho meno.Teba to uz nemuselo trapit.Preto vymysleli zakon ze ked odhlasujes auto musi byt kupujuci pri odhlasovani alebo predavajuci musi mat spnomocnenie od kupujuceho.Pretoze sa stavalo ze sa odhlasovali auta na mena ktore ani neexistovali a SPZ osali neodovzdane.K tomu interatu,,vystavim doklad o zosrotovani za poplatok,,sa cudujem ze niekto je taky sprosty a da na bazos takyto inzerat.Ved to je podvod.
volvic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.07.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvic »

Ďakujem za odpovede.

Asi mi teda nič iné hlupákovi neostane, ako vysoliť 500€ a spraviť to legálne...

Inak, aj keby som potvrdenie o odovzdaní auta z vrakoviska mal, otázna je STK+EK a tiez PZP:
oboje totiž už viac ako tých 10r. nemám.
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Este ma napadlo.Nahlas ze to ukradli.Napis ze to stalo 10 rokov na zahrade alebo niekde na odlahlom pozemku,hodnota auta bola 50eur.policia to uzavre a nebude ani riesit.Hadam nebudes tomuto zlodejskemu statu plati 500eur aby si darmozraci mohli podvihat o 1000eur platy..Musis byt ako politik a vydrbavat zo systemom
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

to sa lahko povie ze nahlas ze ukradli.... isiel by si na policiu a urobil to ty sam? oni tam nie su tiez hlupaci uplne na hlavu padnuti, na to musi clovek vediet co a ako povedat presne a mat gule, kludne sa to moze otocit voci nemu ak zistia ze to tak nebolo, ja to vidim na pobehanie vrakovist a vypytat si papier od toho kto si za to vypyta najmenej do vacku, aj to neviem ci sa nevudu bat ze si nejaky nastrceny provokater od konkurencie
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

volvic napísal:otázna je STK+EK a tiez PZP:
oboje totiž už viac ako tých 10r. nemám.
Legislativne je vyradene.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

stat neni zlodej dlho velmi dlho trvalo co dali ludim sancu povyradzovat zahradne auta z evidencie.

auto si odhlasil a potom naspat na seba prihlasil.akoze ako ked si nemal tp.to mal mat ten kupec.ty si mu neposlal tp tak auto rozobral a spz ti vratil.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Re: Ako vyradiť z evidencie už neexistujúce auto?

Príspevok od používateľa scendo »

volvic napísal:Stala sa mi takáto vec:

Kde bolo tam bolo... pred cca 10-mi rokmi...som vozidlo odhlásil "mimo okres"... z nejakého dôvodu (už si nepamätám prečo) ...dal medzitým dolu ŠPZ...auto predal na ND bohvie komu...ostali doteraz nepovšimnuté... až teraz a s hrôzou zistil....
bla bla... co tak naliat nam cisteho vina? :)

Ja ti sice odbornu radu nedam, osobne by som sa asi poinformoval na DI ako mozes v danom pripade postupovat a doriesit to co to stoji to to stoji... alebo teda skus opat na par rokov "zabudnut" ze mas na seba prihlasene auto, a dovtedy svoju rozpravku trocha vysperkovat :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných