Ako to je so xenónmi ?

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Ako to je so xenónmi ?

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Chlapci mám takú otázku. Ako to je s nastavovaním xenónov ?

Mám originál xenóny. Pokiaľ idem pekne po rovnej ceste, tak svietia fajn. Akonáhle však nastane nerovnosť, tak mi padnú tak že vidím pred auto možno 10 metrov. Postupne sa dvíhajú, ale zase nerovnosť a bum svietia do zeme.

Viem, že výškovo sa dajú nastaviť elektornicky aby sa zdvihli svietením vyššie, ak by bolo treba. Čiže horný doraz sa nastaviť dá.

Moja otázka je, či sa dá nastaviť aj ten dolný doraz. T.j. aby nepadli tak, že 10 metrov pred auto, ale povedzme, aby ta dolná poloha išla trošku vyššie.

Je v tejto problematike niekto doma ??

Predpokladám, že problematika je spojená iba so xenónami vo všeobecnosti a nemá nič spoločné s toyotou, ale ak by bol nejaký rozdiel medzi autami, tak ma to zaujíma tiež :-) Vďaka.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No to je dosť divne, ja som si u žiadneho auta nevšimol že by vôbec reagovali, ak áno tak to bolo tak rýchle že som to nezaregistroval.

Asi by som skúsil primitívny test tým že sa večer postavíš do kufra a pohúpeš autom, ako to reaguje
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No skúsim to zmerať, ako rýchlo to reaguje pri nejakej stene :-) dobrý nápad :-)

S tým nastavením nejakého dolného dorazu skúsenosti nemáš ???
Maho
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30.06.2006 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maho »

Neviem ci pohupanie pomoze, mne sa bixenony nenatacaju ked stojim, len ked je auto v pohybe. Preto si myslim ze sa budu nastavovat len za jazdy
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Cviro, myslíš gyroskop.

Zaujimava tema, ani na svojej O2 som si nejako nevsimol ze by to reagovalo na jamu alebo skok. Zakruty to ano. Ale vyskusaj pohupat tym kufrom. Mozno to bude fungovat, z dovodu aby si neoslepoval oproti ideuce auta aj ked stojis.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Kujon..a nie je to sposobene Tvojou skulavostou...? Priznaj sa...! :-\
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Na mercedes c w203 keď nastartujem
tak sa rosvietia ale polohu nehladaju to znamená nejdu dole a hore skusal som hupat auto tak to nereagovalo po hrboloch nie je vidno zeby sa hybali a pri zatazenom aute sa zda ze nesvietia ďalej aspoň si myslím takže sa sklopia asi len ak je auto v pohybe , alebo mam tiež nejakú poruchu, snímač na ramene je v poriadku, diagnostika poruchu nevykazuje
Naposledy upravil/-a braga v 15.03.2014 15:07, upravené celkom 1 krát.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

rocnik je 2006 cire svetla cockove , napichol mi aj RJ osvetlenia ziadne chyby okrem pamate --vypalene ziarovky a podobne, snimac na ramene v spravnej polohe aspon podla mechanika
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

tiez som si toto nikdy nevsimol

nakolko viem, tak kazde auto so xenonmi, by malo byt vybavene hore spominanym gyroskopom ktory kontroluje naklon/zatazenie karoserie/naprav a podla toho reguluje vysku svietenia xenonovych svetlometov
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

To aby nastavovalo svetla pri prechadzani nerovnosti to by sa z toho to svetlo zblaznilo a nestihalo a by to robilo samozrejme opozdene uz ako by nastavovalo prvu nerovnost uz by bolo za nim dalsich desat :)

čviro, presne to to robí. Už keď sa to pekne začne dvíhať do diaľky aby som videl ďalej pred seba bác, nerovnosť a zas dole :-( Je to nepríjemné, lebo fakt nevidím dobre pred seba :-(


Keď som kýval s autom na stojáka, tak svetla ani neškrtli :-( Má to aj natáčanie svetiel do zákruty AFL, či jak sa tomu nadáva pri toyote :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

keď naštartujem tak klasika ... Svetlá klesnú a pekne sa dvihnú. Pokiaľ stojím, tak svietia krásne do diaľky. Akonáhle spravím nejaký hupačik, tak to svieti na prd :-(

Minule som sa bol previezť vyslovene kvôli tomu. Dlhšia rovinka tak sa to pekne dvíhalo do diaľky zrazu hupak a bum vidím 10 m pred seba, rýchlo diaľkové aby som videl kám idem :-( Takže asi tie snímače budú na prd a sa pomaličky vracajú ?? Môže byť aj niečo také, že je to teda zatuhlé ??? skokom sa to stiahne dole a potom nemá takú silu sa vrátiť späť ???

Skúsim dať skontrolovať :-) Dík chlapi. Takže nejaký doraz na spodnú hranu asi nebude čo ??
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no nič, musím dohodnúť s mechanikom :-) dúfam, že bude mať zase čas o 2 týždne :-)

Ako sa volá celý ten systém ?? Gyroskop asi nie ?? to je na meranie nastavenia svetla, či sa mýlim ??
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Gyroskop je v podstate nejaká roztočená hmota najskorej kruhová-zotrvačník
(aj koleso v aute má takúto vlastnosť napríklad na motocykloch to je tiež cítiť rozdielne chovanie pri malej a veľkej rýchlosti ohľadom klopenie do zákruty nejaké vyhýbacie manévre ak to človek potrebuje rýchlo naklopiť tak to ide o dosť ťažšie pri vysokej rýchlosti ako pri nízkej)
, ktorá sa snaží držať svojou rotáciou polohu v ktorej je po roztočení...Je to overiteľné napríklad na karbobrúske. Ak zapnem karbinu, a držím v jednej ruke a skúšam jej meniť polohu...ide to ťažko respektíve vtedy je cítiť ten gyroskopický efekt ak to človek porovnáva medzi stavom ak je zapnutá a ak je vypnutá....
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

hľadám po nete, kadejaké polohový snímač, náklonový snímač, snímač zaťaženia zadnej nápravy, snímač pre xenóny. No na moju džadovinu nič také nevie nájsť :-)

Asi to bude len v toyote, niečo také :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

v podpise toyota avensis T27 r.v. 2009

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní