Ako správne vybrať autorádio?

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

K.petrik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.05.2016 17:06
Zdieľať na Facebook

Ako správne vybrať autorádio?

Príspevok od používateľa K.petrik »

Ahojte. Kúpil som si Alfa Romeo GT s výbavou Disitinctive (2004), ktorému chýba autorádio (predávalo sa bez neho). Ja sa v tom všetko nejako nevyznám a potrebujem poradiť ako kúpiť to správne (1din). Auto má zrejme 8 reproduktorov už z výroby. Napojim na to hociaké rádio, napríklad z alzy? Aké paramwtre rozdodujú? A čo vlastne znamená výkon 4x50W? Koľko reproduktorov na to napojím? Viete mi aj nejamé radio poradiť. A niekoho kto to montuje? Možno aj nejakú kamennú predajňu v Nitre :-)

Pardon za toľko otázok a vďaka za rady a odpovede :-)
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

Zdravim ta. Napojis to cez iso konektor ktory by mal byt v aute, a bude ti hrat vsetko co ti od vyroby hrat ma ak to niekto "neupravoval", otazna je iba antena kde zalezi ci mas v aute antenny kolik alebo nie a aky bude mat radio antenny vstup, ale kolik dokupis bezproblemov ak ho budes potrebovat.
K samotnemu radiu, do akej ceny? co od neho ocakavas? CD,USB,BT? bez toho sa radit neda.
a vykon 4x50 znamena klamstvo pre neznaleho spotrebitela..
K.petrik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.05.2016 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa K.petrik »

Presne toto som potreboval pocut (precitat) ....to 4x50w ma miatlo a myslel som si ze napojim na to iba 4 reproduktori :-)
Predstava je zatial za približne 100€ s CD mechanikou, môže byť USB alebo slot na SD, červené podsvietenie a vdelku jednoduché ovládanie. Nepotrpím si na nejaké profesionálne nastavovanie ekvalizérov a podobne :-)
Hlavne nech je to kvalitne aj za väčší peniaz :-)
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

8 repro pravdepodobne znamena 4x vyska a 4x stredobas, takze tam ziaden problem nebude.
Okolo stovky kupis radio co bude mat cd, usb aj bt. Vyberal by som zo znaciek alpine a pioneer ktore su top, s nimi nic nepokazis.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vygoogli si ISO konektor aby si videl ako to vypadá a či to tam máš v aute.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

clovek dnes sa nosi hudba v smartfoinoch, radia zvyknu rozumne nacviutat android niektore aj iphone, cd-cka vyhod na recyklacny dvor , jednoduche ovladanie nebude mat asi ziadny receiver /milion malych tlacitok, vacsina skor zbytocnych/. treba aj zistit aku impedanciu maju tvoje repraky a na aku je stavany zosik.
K.petrik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.05.2016 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa K.petrik »

Vdaka chalani...slo mi hlavne oto ci tam teoreticky strcim hocico :-D
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Hocičo tam strčíš ale bude treba aj rámik, trebárs http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... denie=4204

Na radiu nešetri, kludne kúp aj jazdenku, hlavne nech to nie je nejaký lowend, lebo to má dosť velký vplyv na výsledný zvuk.

V súčasnom aute mám origo, ale je tam celkove premiový zvuk. V bývalom aute náhrada origo za Alpine bola celkom iná káva. ALe aj to bola vysoká rada, som to kupoval vtedy ešte za koruny a jazdený Alpine ma stál vtedy 4500Sk

Fakt netuším čo dnes fičí, ale obzeral by som sa po značkách ako Alpine, Clarion, JVC ma kedysi tiež prekvapilo. Pioneer som mal niekolko kusov, má svoje výhody ale podla mna tomu chýbala taká prirodzená farba zvuku, povedal by som že to tlačilo hlavne na basy a potom to bývalo také menej zrozumitelné

PS: inak alternatívne rádio tam asi nebude zrovna 2x esteticky "ladiť" s interierom, origo je origo
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

dost pochybujem, ze by do auta davali 8 reprakov a ziadne radio, hlavne pri tomto aute, nie je to fabia v socialnej edicii. Takze s tym zacni, ze si prever, ci tam vobec repraky mas.
Davat viac ako 60 eur je zbytocnost. CD mechaniku ti netreba, takmer vsetky uz budu mat vstup na USB kluc a AUX in. Ak by si si chcel priplatit, tak mozno za bluetooth na nejaku hands free funkciu a bolo by dobre, aby malo vystup na subwoofer/externy zosik, keby si chcel nalozit lepsiu hudbu.
Na estetiku sa vykasli, radio bude mat nejaky svoj ramik.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bez dokúpeného rámiku tam bude okolo radia diera, tam nieje klasický 1DIN otvor, teda je ale originálny panel radia má svoj vlastný rozmer/tvar
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pre jedneho diera, pre druheho vetracie otvory radia :zg282:
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Nechcem Ti vnucovať konkrétny typ,ale ja mám toto a som max spokojný...
https://www.nay.sk/pioneer-deh-1800ub

Dá sa na ňom dokonca meniť osvetlenie tlačítok a displeja osobitne,takže sa dá prispôsobiť k viacerým druhom podsvietenia áut aby to pekne "pasovalo"...
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

dneska kupovat s CD-mechanikou ???
šak to jak keby si kupoval kazeťák
USB - všetko....
karelpajik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.10.2017 01:05
Zdieľať na Facebook

Tady máš stručnou odpověd

Príspevok od používateľa karelpajik »

Hele myslím, že odpověď na tuto otázku je zde: https://www.2din.cz/aktulity/jak-vybrat-autoradio-2/ :D
dusan000
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.12.2018 10:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan000 »

Praktický prehľad a recenzie niekoľkých modelov do auta nájdeš napríklad tu: https://www.testado.sk/najlepsie-autoradia/ Mne môj Sony MEX-N5200BT slúži spoľahlivo ako má už dlhšiu dobu.

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných