Ako sa starat a ako jazdit na TDicku

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michael911
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2008 19:06
Zdieľať na Facebook

Ako sa starat a ako jazdit na TDicku

Príspevok od používateľa michael911 »

Otvaram diskusiu na tuto temu. Pocul som vela nazorov ludi co jazdia a chcem vediet aj vase, co odporucate. Ako jazdit, v akych otackach, podradovanie/neutral(volnobeh/spojka), startovanie na spojke/neutral, ako sa "starat o turbo"....aku naftu tankovat, na ktorych cerpackach....

Dalej ako sa starat o take auto, na co davat pozor, co vymenit/castejsie kontrolovat.....
...je tu vela skusenych ludi, tak tu maju moznost sa vyjadrit.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

o turbo sa netreba starať, pokiaľ mu dávaš kvalitný olej...
a hlavne ho nechaj vydýchať ked mu naložíš... :D
duro55
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15.10.2006 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro55 »

aj ja by som privital nejake uzitocne info na tuto temu. nedavno som kupil C-C5 TOURER 2,0 HDi. Predtym som mal vzdy benzin takze s naftou to je moja prva skusenost.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

odporúčam zájsť na dopravný inšpektorát, aby ta poslali na preskúšanie do autoškoly... Ako štartovať, ako preradovať, podradovať... Akú naftu tankovať a na akých pumpách... Chlapci rád pomôžem, ale toto je ozaj sila ake primitívne otázky kladiete, takýmto odporúčam aby sa vozili ešte pár rokov na aute od rodičov a až potom si kúpili vlastné Ono stačí ked si prečítaš príručku od auta , tam na tieto otázky by si mal nájsť odpovede, pokial nie tak odporúčam ešte navštíviť autorizovaného predajcu...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 21.10.2008 15:13, upravené celkom 2 krát.
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

najlepsie startovata bez spojky so zaradenou jednotkou... a nemusis sa starat uz o nic...
michael911
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2008 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michael911 »

odpovede od uzivatelov ako ivko1 alebo certik22 si nechajte radsej pre seba a spamujte ine fora! Ja sa pytam ludi na ich skusenosti a rady...tiez som doteraz jazdil na benzine a s dieslom nemam take skusenosti.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

najidealnejsie je mat automat a potom sadnut do sluzobneho a trochu si poskakat po parkovisku... :D
zopar krat sa mi to podarilo...
michael911
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2008 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michael911 »

...a o tom co ludi ucia v autoskole, radsej pomlcim....ked som tam ja chodil, tak na ceste mimo mesta, kde sa jazdi 100 km/h, ma instruktor nutil ist 50kou, ze tak sa ma jazdi :roll:
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

1. zlatým pravidlom pri každom aute je nedupať mu na plyn ked je studený motor
2. tankovať na značkových pumpách
3. meniť pravidelne olej, pretože od nafty je viac sadzí
4. používať kvalitný olej
5. ak má auto cez 200000 netreba mu dávať olej podľa výrobcu napríklad 0W40 ale stačí o triedu slabší 5W40
6. nechať dochladiť turbo ak si s ním letel
7. ak auto viac klepe, dať si pozrieť trysky, inak si vystrelíš dieru do piestu
8. ak moc dymí pozrieť vzduchopvý filter, nastavenie čerpadla, trysky
9. netočiť ho, diesle to nemajú radi
10. už ma nič nenapadá....
karcis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22.10.2008 16:05
Zdieľať na Facebook

rp

Príspevok od používateľa karcis »

dataman napísal:1. zlatým pravidlom pri každom aute je nedupať mu na plyn ked je studený motor
2. tankovať na značkových pumpách
3. meniť pravidelne olej, pretože od nafty je viac sadzí
4. používať kvalitný olej
5. ak má auto cez 200000 netreba mu dávať olej podľa výrobcu napríklad 0W40 ale stačí o triedu slabší 5W40
6. nechať dochladiť turbo ak si s ním letel
7. ak auto viac klepe, dať si pozrieť trysky, inak si vystrelíš dieru do piestu
8. ak moc dymí pozrieť vzduchopvý filter, nastavenie čerpadla, trysky
9. netočiť ho, diesle to nemajú radi
10. už ma nič nenapadá....
Asi suhlasim :D :D ,
-K tej nafte-hlavne kvalitnu naftu-ale kde taku 100% najdeme???..
-Ale k tomu klepaniu este zdvihatka...
-A s tym tocenim-no neviem-je pravda ze im to moc neprospieva. Ja to tocim no neprehanam-asi stale-ale zase max do 3700ot/min a mam to od novoty-natocenych 275tis/km a stale v pohode-1,9TDI - 81KW. Vsetko povodne-len vaha vzduchu+zdvihatka-nove!!! Ale pravda je ze netocim kym mi teplomer nestupne na min 85 C. A nezhasnem motor kym dobre neprechladim!!!!

A s tym preradovanim a rozbiehanim treba skusit tu autoskolu... :idea: Sevas
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

michael911 napísal:odpovede od uzivatelov ako ivko1 alebo certik22 si nechajte radsej pre seba a spamujte ine fora! Ja sa pytam ludi na ich skusenosti a rady...tiez som doteraz jazdil na benzine a s dieslom nemam take skusenosti.
...mna len zaujalo to startovanie zo spojkou alebo neutral....
katar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.10.2008 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa katar »

Ďakujem ti, že si otvoril túto diskusiu,
a dal si možnosť nám vyjadriť sa :oops:
Vyjadrujem sa!!!!
Hej hou, hej hou a trpaslíci jdou,Hej hou, hej hou a trpaslíci jdou,
A ješte, kdýž budu veľkej, tak si koupím 5liter, automat.
Traadáá, traadáá
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

certik22 napísal:
michael911 napísal:odpovede od uzivatelov ako ivko1 alebo certik22 si nechajte radsej pre seba a spamujte ine fora! Ja sa pytam ludi na ich skusenosti a rady...tiez som doteraz jazdil na benzine a s dieslom nemam take skusenosti.
...mna len zaujalo to startovanie zo spojkou alebo neutral....
so spojkou nás učili štartovat inštruktori československých autoškol, pretože mb-čky mali slabý štartér, slabu bateriu a hustý prevodový olej.
aby sa nenamáhali axialne ložiská, odporuča sa štartovat dieslové motory so zaradeným neutrálom a bez stlačenej spojky...
stevosq
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 02.05.2008 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevosq »

za studena nevytacat ,skodi to nielen motoru ale hlavne turbu
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

michael911 napísal:...a o tom co ludi ucia v autoskole, radsej pomlcim....ked som tam ja chodil, tak na ceste mimo mesta, kde sa jazdi 100 km/h, ma instruktor nutil ist 50kou, ze tak sa ma jazdi :roll:
Na akých cestách sa jazdilo 100 ??? Všade okrem dialnice je max 90 nie ? Ale asi si chodil preto iba 50, lebo : 1. Nevedel si ako preradovať a podradovať, čiže chodil si len na jednotke... 2. Bol si antitalent a inštruktor vedel že keby ti dovolil viac tak živý domov nedojdete, dnes mu môžeš dakovať že si ešte na svete... 3. Nevedel si na akých pumpách tankovať a aké palivo, čiže do benzínu si natankoval naftu a preto to viac ani neišlo.... 4. A ked že nevieš ani ako sa starať o auto, tak si si nevšimol že ked ste jazdili po meste si rozťal gumy o obrubníky a tým pádom to viac ako 50 nemohlo ísť...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných