Ako postupovať? Totalka :(

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

yurnyx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 09.03.2014 14:27
Zdieľať na Facebook

Ako postupovať? Totalka :(

Príspevok od používateľa yurnyx »

Ahojte. Potrebujem radu súdruhovia nakoľko som nikdy nič podobné neriešil. VOPRED ZA NE ĎAKUJEM.
V piatok idem z práce, stojím v zápche a mladík idúci za mnou vo svojej týždňovej 7mičke, ktorý zrejme niečo strašne dôležité musel "Lajknúť" a nevidel na cestu zrušil môjho nádherného Superba 2004 1.9 Tdi 96 kW .Zadný naraz bol taký silný že mi úplne zrušil zad auta . Ja som ešte narazil do auta predo mnou. Ak priložím foto, vie mi niekto z vás odhadnúť cenu vraku a koľko môžem čakať od poisťovne?Auto bolo v stave a teraz nepreháňam že obdobný kúsok nenájdete ani na portáloch v De. (full výbava, Navi, bledý interiér, nové POCTIVÉ rozvody , nový KLIMAKOMPRESOR, komplet spojka... všetko originál diely všetko nie staršie ako tri mesiace) . Poisťovňa bude chcieť so mnou asi riadne vy*****. Dá sa v tom prípade uplatniť náhrada škody súdnou cestou od vinníka?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na to si každý platí PZP, aby sa nemusel ťahať po súdoch. A odhady z fotiek sú ti na dve veci, rozhodujúce aj tak bude to čo povie poisťovňa. S tou sa potom môžeš súdiť...
yurnyx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 09.03.2014 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yurnyx »

Aha. No áno to má logiku. Len som tu už čítal kadečo a nechcem si pripustiť že budem tratiť za chybu niekoho iného...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V tomto svete vždy dopláca nevinný .Obhliadkara absolutne nebude zaujímať stav tvojho auta pred búračkou. On má tabulky a program ktorý ti vyráta ceny, tie samozrejme musia byť také aby poisťovňa neškodovala. Na aute sa dá dnes len a len prerobiť , otázka je kolko.
Súd je zbytočný ani nepríjmu tvoje podanie , pokial mal vinník platné pzp. Totiž to by potom tá poistka nemala zmysel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Priprav sa dusevne, ze nikoho nezaujima tip top stav, ale rocnik a kilometre...11 rocne auto ma srotovu cenu, bohuzial, takto to funguje :(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
yurnyx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 09.03.2014 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yurnyx »

No kua... Tak to môžem rovno hľadať súdneho znalca v okolí...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Či "fullka", či "holota", rozhoduje ročník a to sa ešte priprav na to že to bude chvílu trvať, ked sa má platiť vždy to trvá dlhšie

Súdny znalec ti je na prd, zaujímavý je iba vtedy že sa mieniš súdiť s tým čo ti škodu spôsobil za účelom dorovnania sumy na ktorú ohodnotí auto tvoj súdny znalec a sumou akú dostaneš z poistovne
Naposledy upravil/-a ivko1 v 22.11.2015 20:08, upravené celkom 1 krát.
yurnyx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 09.03.2014 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yurnyx »

Takže to čo mi prizná poisťovňa je sväté a s tým nemám nič len akceptovať - dobre to chápem? A keď chcem prípadné dorovnanie musím na súd s tým kto škodu spôsobil. Ako zvyknú dopadnúť tieto súdne konania. Má to vôbec význam?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čítaj poriadne - súdiť sa môžeš jedine s poisťovňou, vinník má preto uzatvorené PZP, aby sa súdiť nemusel!

Ešte by som možno porozmýšľal nad niektorou z firiem, ktoré sa špecializujú na zastupovanie poškodených voči poisťovni...

http://dopice.sk/fv9
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to, co si tam dal za posledny rok poistovnu nebude zaujimat. Priprav sa, ze ta strasne nase...u. Mozes sa sudit s poistovnou, ale povacsine ten posudok poistovne je chapany na sude ako sudnoznalecky, lebo taka je podstata cinnosti obhliadacov v poistovni... Bohuzial, malicko ti pomoze len ak ta bude zastupovat firma, ktora sa v probleme vyzna a mozno ti vysudi ake-take dorovnanie v obcianskopravnom sudnom konani voci vinnikovi. Ale to az po oprave a financnom dorieseni poistovnou. A toto nie je na mesiac, ani na pol roka.Sorry.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ako uz bolo pisane, priprav sa na to, ze poistovna ti posle velmi malo. Tu si daj pozor na jednu vec. Ak prevezmes peniaze (vyberies sek na poste alebo im napises cislo uctu a oni ti uz prevedu peniaze), tak suhlasis s plnenim a akekolvek dalsie dotahovanie je tazsie.
To, co mozes spravit, ze si das vyhotovit vlastny znalecky posudok, ktory bude zrejme vyssi a tento posles do poistovne s tym, ze nesuhlasis s ich navrhovanym plnenim. A potom je na poistovni, ci ti to uzna a o nieco navysi plnenie, alebo ti to zamietnu a potom je jedina cesta sud.

Nemyslim si, ze obhliadkar poistovne musi byt hned sudny znalec, je to ich zamestnanec, ktory haji len zaujmy poistovne. Takze nim vycislena suma na pripadnom sude nema vahu znaleckeho posudku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Daj mi jednoduchú odpoveď na jednoduchú otázku,je poškodená strecha resp vyletelo zadné okno ? Podla toho je reálne sa vecou zaoberať.Pokiaľ máš strechu nehnutú môže celá vec dopadnúť velmi pozitívne pretože má reálny zmysel sa zaoberať nápravou aj v takom prípade ak to poistovňa vyrieši finančne nevýhodne.Prípadné podrobnosti do ss,nerád by som čítal rozumovanie ľudí ktorý majú k veciam ďalej než ja k pápežovi.Riešenie je vždy,ak je možné pošli foto L a P strany do ss príp ak to robí problém do mailu
yurnyx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 09.03.2014 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yurnyx »

Chlapi ďakujem za všetky odpovede. Vidím že skúsenosti má každý iné. Nemienim to nechať všetko len tak "na hviezdy". Som teraz PN ešte mám všetky doklady u policajtov no zajtra idem do poisťovne. Dám vedieť ako to pokračuje - snáď to dakomu pomôže.
yurnyx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 09.03.2014 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yurnyx »

mhlavaty : poslal som ti ss. Strecha nedotknutá no zadné okno je v ťahu. Zatlačilo mi celý zadok za zadné sedačky....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Viem,počkám foto,dovtedy nemá zmysel sa vyjadrovať áno/nie

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných