Ako postupovat pri totalnej skode vozidla?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavelchovanec
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.08.2012 12:51
Zdieľať na Facebook

Ako postupovat pri totalnej skode vozidla?

Príspevok od používateľa pavelchovanec »

Dobry den. Asi pred mesiacom mala moja matka dopravnu nehodu. Nebola vinna. Ma auto Renault Thalia rv 2007. To auto nieje az tak moc rozbite. Len jeden predny blatnik,predny naraznik, jedno svetlo,predna kapota a trochu posunuta vystuha co je pod naraznikom. Dala to spravit do Renaultu (chcela to mat kvalitne a profesionalne opravene). Dala to cez svoju havarijnu poistku,kedze jej povedali ze to bude rychlejsie. Po obhliadke vycislili skodu 3100€ a poistovna ze ok ze to uhradi. V servise to zacali rozoberat a nieco este nasli. Vycislili to na dalsich 400€ a to poistovna ze uz neuhradi a ze to da na totalnu skodu. Dnes jej prisli peniaze na ucet ale len 2300€. Pritom jej prisiel aj papier od poistovne ze dostane len tolko a ze na viac nema narok. A ked chce ze poistovna moze od nej auto odkupit za dalsich 800€. Ale s tym mama nesuhlasi. Ona chce tie peniaze co chcela poistovna uhradit po obhliadke servisu tj. 3100€. Preco by mal servis zarobit a ona nie? Neda sa nejako ta zvysna ciastka vymahat od poistovne vynnika? Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dobrá a zlá správa.Dobrá že má auto odborne a kvalitne opravené. Zlá,že bude sa musieť z poisťovňov súdiť a opierať žalobu o pôvodné vyčíslenie.Ak by vedela ako bude vyplatená,mala ešte možnosť zvoliť menej kvalitný spôsob opravy kedy by jej ešte zrejme ostali peniažky na ročnú poistku v inej poisťovni.
pavelchovanec
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.08.2012 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavelchovanec »

lenze ona auto este nema opravene. Ked to dali ako totalka tak to neopravovali a automaticky poslali do tyzdna peniaze...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

V prvom rade myšlienka : „Prečo by mal servis zarobiť a ona nie?“ mi pripadá úplne scestná.
V takejto situácii môže byť človek rád, keď nebude veľmi stratový a nie že či na tom zarobí. Tak to je u nás nastavené, s tým nič nenarobíme.
Súdiť sa dá, možno že by bola pri vhodne formulovanej žalobe aj úspešná, ale možno že o 3,4,5 rokov.
Ja vidím ako najvýhodnejšiu pre ňu cestu, dohodnúť sa podobrotky s poisťovňou. Aj ten problém vznikol pravdepodobne v dôsledku nie najlepšej komunikácie s poisťovňou. Svoje peniaze je treba si strážiť.
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

tak to je, ak sa stretnu 2 osoby: clovek bez skusenosti a neochotny pracovnik z autorizaku.

autorizak mohol najprv doporucit ciastkovu opravu alebo sa neako skusit "dohodnut" , takto prisli o tucny balik penazi
tie autorizaky maju s poistovnami skusenosti, vedia to odhadnut a poznaju ceny aut na trhu, mal zavolat oznamit, ze sa naslo toto a toto, ze to bude na totalku a odporucam ...

teraz podla mna vela neurobis, uzi si tie peniaze, miesto toho smejdu s <> na kapote kup zene normalne auto, hoci aj 10 rocna octavia 1.9tdi ma vacsiu hodnotou ako Thalia (nie netaram, kolega tiez rozbil 8mes. thaliu, napalila to do neho octavia I v kosiciach na STOP-ke zo zadu a ked nam ukazoval foto v praci, ostali sme zhrozeni - octavia prehnuta SPZ, thalia zatlaceny kufor , dokonca aj plechy v kufri kde je v inych autach rezerva, tiez to mal takmer na totalku) , proste bud rad, ze to skoncilo len tak. thalia je zivotu nebezpecne auto, podobne ako v onych casoch boli Daewoo Tico. Stara ochcavka ma aaspon seriozne plechy
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sarusian »

jj, kup jej 10 rocnu oktavku TDI, 2xburanu, 3x stocenu, so vstrekmi a cerpadlom pred exitusom, so 150 tis. km na tachometri, ta lepsie posluzi,ako thalia, ktoru ma od nova :3c90:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pavelchovanec napísal:lenze ona auto este nema opravene. Ked to dali ako totalka tak to neopravovali a automaticky poslali do tyzdna peniaze...
Niečo som prehliadol ? Tak teraz je to vlastne ako ?Penize sú doma,iba že menej než sa počítalo.A auto sa teraz čo ? opravuje,neopravuje ?

V prvom príspevku píšeš...Dala to spravit do Renaultu (chcela to mat kvalitne a profesionalne opravene)
V druhom píšeš...lenze ona auto este nema opravene

Tak teraz to je vlastne ako ?
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Ak to v renaulte ešte neopravuju tak im zaplat za rozobratie a najdi si nejaku karosarsku dielnu v okoli. To čo si popisal ti do 2000 eu musia spravit aj s lakovanim.
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Totálna škoda ja najväčší oj..b , aký poisťovňe majú v repertoári /a majú tam toho plno/ Tvoja mama mala auto celé, nehodu nezavinila tak , nech poisťovňa financuje opravu , aby bolo také ako pred nehodou. Ale kdeže oni ti pošľú smeti a ešte ti dobrosrdečne ponúknu za zvyšok 800 eur , aj keď vedia , že keď to dáš ty sem za 1600 e tak to za deň predáš. Ozaj aká to je poisťovňa poje..ný Wustenrot, či to robia takto robia aj iné?
No ale k veci: Napíš do poisťoňe , že nesúhlasíš s vyhodnotením škody, ako totálna škoda, že auto mieniš opraviť a chceš škodu hradiť rozpočtom. Nech ti pošĺu to čo mienili uhradiť v Renaulte /dajú ti niečo málo menej ako cez faktúru ale bude to viac ako total./ a potom si nájdi nejakého klampiara, ktorý ti to predpokladám opraví za 1500 eur. A prosím ťa , ale fakt ťa prosím , už sem nikdy nenapíš , že si dávaš niečo opravovať do značkového servisu , preto aby to bolo opravené kvalitne.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ak mas poskodene len to co si napisal tak si daj prst do nosa a dobremu klamiarovi 500eur plus lakovanie a mas zarobene.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jurigad...tak ako píšeš.Dajú Ti prd makový lebo....po odrátaní použitelných zvyškov...
Ibaže ich predať tie zvyšky nemôžeš,lebo potom nemáš čo dať zošrotiť ohladne papiera na odhlásenie.Hlavne že ich ohodnotili a odpočítali akoby si ich už mal predané.Tak neviem či existuje idiotskejší štát
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> o čo si popisal ti do 2000 eu musia spravit aj s lakovanim.


neblbni... naco by si nechal jednu havarku opravit styrikrat ? Za 2000eur mu hento popisane fakt musia opravit 4x !!! Ved je to thalia preboha, nie Bentley.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

diag napísal:tak to je, ak sa stretnu 2 osoby: clovek bez skusenosti a neochotny pracovnik z autorizaku.

autorizak mohol najprv doporucit ciastkovu opravu alebo sa neako skusit "dohodnut" , takto prisli o tucny balik penazi
tie autorizaky maju s poistovnami skusenosti, vedia to odhadnut a poznaju ceny aut na trhu, mal zavolat oznamit, ze sa naslo toto a toto, ze to bude na totalku a odporucam ...
Presne tak! Bežne sa to robí napr. tak, že sa na jednu faktúru urobí oprava do výšky, ktorú uhradí poisťovňa a na druhú zvyšok, ktorý si zaplatí majiteľ. A mohol sa najesť aj servis a aj majiteľ menej škodovať.

Je to samozrejme len jedna z možností...
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

sarusian napísal:jj, kup jej 10 rocnu oktavku TDI, 2xburanu, 3x stocenu, so vstrekmi a cerpadlom pred exitusom, so 150 tis. km na tachometri, ta lepsie posluzi,ako thalia, ktoru ma od nova :3c90:
aj to je moznost. ale clovek, s kt. casto sedim na pive ma napr. taky kus TDI, ktory bol kupeny pred 2 rokmi za 5000,- E a jedine co na nej po 800mk odislo bolo turbo - bolo zanesene, pretoze predosly majitel na nej jazdil na spotrebu. repas turba to istil a odvtedy do auta nesli ziadne peniaze okrem tekutin. ale ako som spominal, auto bolo kupovane z overeneho zdroja, ziaden akozebazar a akozedovozca
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Podla mna ti chyba emapatia. Predstav si, ze sa absolutne nerozumies do auta, ale jednu vec vies iste a to to, ze vsade je plno podvodnikov, ktory cajaku len nato ako ta odrbat. Dobre mozes ist s niekym kto sa vyzna atd. ale aj tak platis potom navyse a vsetko su to naklady. Nieje jednoduchsie kupit nove ? A niekomu to staci nepotrebuje mat oktavku, oturbenu TDI.

Nechcel som tu zakladat temu. Ale stala sa mi presne podobna vec, ktora sa taha uz asi 2 mesiace. Nedostal som prednost havaria auto rozbite.

Auto je Focus Combi 1.8TDCI s 320 000km z 2003 dovoz z Holandska.

Pravy predny blatnik, kapota, svetlo, naraznik(urcite aj vystuha), jemnucko suchnute predne prave dvere, zatlacene zadne lave dvere, suchnuty zadny blanik, preliaceny zadny lavy prah. Uz ked sa to stalo som to odhadoval na totalku.

Mal som ale jednu smolu, havariu sposobilo zahranicne auto z Ceska, (pani soferovala zo sadrou na nohe). Poistenie u poistovne Slavia, obhliadka vykonana tu v Koperative. Oni to poslali asi po 2 tyznoch do dalsej poistovne ktora zastupuje Slaviu v SR a teraz cakam asi 2 A POL MESIACA na svoje prachy. Zo zakona maju 3 mesiace aby sa vyjadrili. A to niesom neprijemny ani priecny, proste to len chcem vyriesit. Tak teraz sa to pohlo a uz maju prist peniaze. Este ich samozrejme nemam. A riesene je to totalkou a poistovacka ani nechce povedat kolko vyplatia !!! Ze len treba dat cislo uctu, ze poslu peniaze. Tak samozrejme sa domaham vypoctu vyplatenej sumy (zatiam este nereagovali). Takze tak s poistovnami. Som velmi zvedavy kolko dostanem a bojim sa ze veeeeeeelmi malo.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 41 neregistrovaných