Ako poistit auto do zahranicia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dadoe
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.07.2017 08:24
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Ako poistit auto do zahranicia

Príspevok od používateľa dadoe »

Neviete, ako sa da pripoistit auto pri ceste do zahranicia? Havarijnu nemam a v PZP su tie sumy napriklad na odtah take slabe. Neviete, ci existuje nejake pripoistenie aj pre auto?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamarat sa dal poistit, lebo mal 20rocny crep a cela asistencia spocivala v tom, ze mu nejaky tajtrlik na mobile vybavil otah z madarska...ovsem zaplatil si ho aj tak sam lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

normálne sa dá poistiť odťah auta,určiťe nekopírovať tata13, potom to tu budeš riešiť na 50 strán ako to dovliecť domov na lane.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

treba mat hlavne auto, kde sa nebojis ist na kraj sveta :41c2: , cize je to bud o technike, alebo o hlave a nastaveni v nej, ked uz sa stane, tak proste nepanikarim a riesim chladnou hlavou, neni nutne vzdy odtahovat, vsade kde ziju ludia, su aj auta a k tomu aj servisy ;-), pokial vas to taha do krajiny zaslubenej, kde ale mozte jest len konzervy z domova a kazdy ucet vas prekoti hore kominom, tak tam kurva aspon nelezte crepom co drzi silou vole :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pedro727 napísal:normálne sa dá poistiť odťah auta,určiťe nekopírovať tata13, potom to tu budeš riešiť na 50 strán ako to dovliecť domov na lane.
Vidieť že si nedával v škole pozor ja som riešil ako ísť s veteranom pre moderný voz.
Zaujímavé je že auto ktoré podla tamojších vysokokvalifikovaných mechanikov nemalo prejsť ani 100km, prišlo domov a tu normálne jazdí bez nejakej opravy.
Je to naozaj len a len v hlave - ak som prišiel s E512kou z Drážďan po vlastnej osi, tak odídem s hocičím a kamkolvek. :4090: :4090:
Inak momentálne naozaj riešim ako odtiahnuť par sto kilometrov vysokozdvižný vozík. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Zas na posratého aj hajzel spadne, ja sa o 2t chystám na tak bizarný výlet že polovici ľudí by tu na fóre z toho vypadali zuby zo stresu.... staré črepy majú výhodou v tom že ak je človek aspoň kus zručný tak ho vždy vie dostať do akého takého pohybu - nové autá s elektronickými ručnými a štartovaniami na karty takéto psie kusy nedovoľujú, tam už len človek ťahá kreditkou, netreba sa pokakať, ideál je zobrať nejaké náradie, kvapaliny, a samozrejme dosť hotovosti na nejaký odťah.... inak sa o nič nehrá, zákon schválnosti síce funguje ale to väčšinou trafí tých docikaných.... zas vydať sa na cestu s autom o ktorom dopredu viem že má nejaký vážny problém a mám pochybnosti či tam dojde je tiež blbosť....
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Zasa sa neviete zdrzat odveci komentarov? Strasne sa musite nudit.

Ak chces poistenie ktore je z tych zlych najmenej zle, je to VRAJ europ-assistance. Cenovo OK, a ak nahodou budes potrebovat ich vyuzit, daj vediet ako to dopadlo.
LS600h
XC90
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ne nevieme, som dal priklad : ten kamos mal vo finale pokazeny altik, cakompras ho to vyslo niekolko sto evr, mozno aj k litru, k tomu poistenie, nervy v hajzli, keby nic nepoistoval, tak mal v dedine hned mechanika, co by mu nato pozrel a altik na 20rocnu grupu by v magyarsku urcite stal zlomok penazi a zlomok casu...zil v iluzii, mam vrak ale sak som poisteny a to bola hlavna jeho chyba
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Kde a aku mal kamos poistku?
LS600h
XC90
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neni ziadne poistenie, ktore by krylo napr. cenu odtahu 1000km, ci opravu dakej veci v xy €. Vsade maju krytie smiesne sumu, plno vynimiek atd. Proste nic pouzitelne napr. v priade dakej poruchy na motore a podobne. Ako uz bolo spominane, skor je to asistencia…
hereticc
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.09.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hereticc »

Ja som si dal v Generali na 10 dní to stojí 24 €
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Odtah to kryje, dokonca aj do SR kdekolvek v europe, podla podmienok. Treba si ich precitat a byt mozno trochu pripraveny rozmazat ich po sudoch a negativnymi recenziami ak si to nesplnia.

A to ze to nekryje servis = opravu je snad jasne, ze si zaplatite v servise aj pracu aj diely, co by ste chceli aby toto kryla asistencna poistka? Dovolte nech sa zasmejem. Ta vas ma len dostat do seevisu, zabezpecit ubytko, nahradne auto a podobne veci.

Ja mam v aute inak zlu baterku ktora ma uz za chilu mozno nenakopne, potom volam asistencku, som zvedavy ako svizne to pojde. Nemenim ju zatial schvalne kvoli tomu ze chcem otestovat tieto sluzby.
LS600h
XC90
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neviem co mal za poistku, opytam sa a dam sem vediet, ale myslim ze trh zabezpeci, ze to bude + - stejne vsade...

co spominal este, tak "asistent" bol volaky jojo na mobile, cech a ucet za telefon ho taktiez nepotesil...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
andy1985
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.06.2016 15:16
Bydlisko: Myjava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy1985 »

@hereticc bol v tom zahrnuty aj odtah? do kolko km?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

oco13 napísal:
pedro727 napísal:normálne sa dá poistiť odťah auta,určiťe nekopírovať tata13, potom to tu budeš riešiť na 50 strán ako to dovliecť domov na lane.
Vidieť že si nedával v škole pozor ja som riešil ako ísť s veteranom pre moderný voz.
hlavne že si ho tam chcel dať najprv zošrotovať,a namiesto veterána si mal použiť slovo staré auto lebo veterán je niečo úplne iné ako vlastníš :d :D
ale neva tato ja ťa poznám ako moje boty, sranda musí byť ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 43 neregistrovaných