Ako opravit hrdzavu bodku na streche?

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Ako opravit hrdzavu bodku na streche?

Príspevok od používateľa icefiresr »

Ahojte,

po zime na mna vykuklo na streche nieco takeho :
https://imgur.com/a/hJGUF :203:

Auto ma 4 rok, cize to planujem opravit. Bojim sa, aby sa to dalej nerozsirovalo, vyzera to totiz ako hrdza.

Tipujem, ze je to od odleteneho kamienka, ktory pristal na streche.

Viete mi prosim vas poradit, ako by bolo najlepsie sa o to postarat? Som z BA, cize ak by ste mali nieco overene, kludne piste.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate je náprava nesmierne jednoduchá,aspoň teda v štádiu počiatku keď treba urobiť prvú pomoc aby sa vec nezhoršovala.Ploška sa doslova vyškriabe až do úplne čistého kovu špičkou noža,nesmie tam ostať ani náznak hrdze.Zakvapne sa sivým základom špičkou špáratka až zaplní jamka.
Až potom začína babračka,po dokonalom vyschnutí zatmelenie do roviny a následné zafarbenie čo sa robí mini pištolkou,a domácich podmienkach dá jemným štetcom a nakoniec jemne prebrúsi a preleští.
problém je v tých množstvách cca 0,1 gr oprávkových materiálov
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kto nema lestenku, staci hlavne ocistit z hrdze, to musi proste byt :41c2: a len to zatres barvu, ja som trebars robil tak ze z farby v spreji si odstreknem do vrchnaku a vatovou tycinkou vyplnim...necham zaschnut a este, aby nebola taka jama, radsej nech to je kopec lol a uz to necham tak, len u mna to je o pristupe k autu, lak je len nato aby kryl plech od hrdze, nemusi ohurovat okolie...a cim starsie auto, tym sramov bude pribudat, hlavne v BA, kde to ide dvere na dvere, naraznik na naraznik, odporucam sa relaxovane chovat k autu, lebo ti z toho prepne ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vyškrabkať hrdzu sa dá dokonale až sa ligoce čistý kov,ďalej už ozaj iba zakvapkať "do kopca",ten kopček farby sa prepadne a zase bude treba,takže aj tri-štyri razy kým sa vyplní dorovna ako tak
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Mal som metalizu a opravoval som asi 4 taketo bodky na prednej kapote....vyskrabal som to s tenkym skrutkovačom uplne malickym rovnym do ziveho...olepil som dookola lepiacu pasku a vatovou tycinkou som to vycistil riedidlom ....zobral som kupenu opravnu sadu za cca 7eur namiesana metaliza v takom malom laku ako maju zeny na nechty s malickym stetcom na konci namacal a urobil bodky ....urychlil som schnutie fenom na vlasy...robil som to v zime v garazi :300f: opakoval som to asi 4 krat kym sa mi nevytvorila rovina s povodnym lakom ...potom som odlepil pasku papierovu ktora bola dookola a nechal celu noc a na druhy den som to prelestil...trosku babracka ale pianko da sa ak sa chce :28b7:
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

stojí za to kúpiť bezoplachový odhrdzovač. Koróziu odstráni chemicky = hĺbkovo a úplne
goberschicz
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:18
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goberschicz »

este teraz toto nie je problem opravit horsie by bolo keby sa to viac rozsiri

suhlasim s tym co ti uz pisali treba sa v prvom rade zbavit hrdze uplne v tej jednej bodke a potom to zatriet ;)
icefiresr
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icefiresr »

Super, dakujem. Nakolko som v tychto veciach dost manualne neschopny, mate niekoho overeneho v ramci BA, co by to spravil poriadne, aby som sa nebal za par rokov o kvitnutie?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

kaskaderTN napísal:stojí za to kúpiť bezoplachový odhrdzovač. Koróziu odstráni chemicky = hĺbkovo a úplne
V podstate k téme nie je čo dodať, všetko bolo zadávateľovi podrobne vysvetlené, jediný problém je že si to zrejme nebude sám robiť a každý komu to dá robiť to bude vedieť aj sám. Pokiaľ zadávateľ nemá zručného suseda alebo kamaráta, tak potom ostáva nejaký autolakýrnik, ktorého nechuť k takejto drobnosti a nedostatok času sa bude dať prekonať dostatočným finančným ohodnotením.

Ale k uvedenej myšlienke o odhrdzovači - idea o hĺbkovom a úplnom pôsobení odstraňovača hrdze možno čiastočne platila u toho oplachového odhrdzovača, ten však bolo treba po použití očistiť, ako aj vyplýva z jeho názvu.
Ale ten bezoplachový odhrdzovač ten žiaľ pôsobí tak, že na hrdzi vytvorí škrupinu, pod ktorou sa nachádza pôvodná hrdza. Stačí si to vyskúšať, každý si môže overiť že to je tak, žiadne hĺbkové pôsobenie.
Takže odhrdzovač je vhodné používať len na konečné zreagovanie zvyškov hrdze, ktorá bola predtým dôkladne mechanicky očistená.
lubod
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:42
Zdieľať na Facebook

Podobný problém

Príspevok od používateľa lubod »

Mám nové auto - strieborná metalíza. Na dverách dve nové preliačiny, asi 3x3 cm, uprostred asi 1mm bodka až na plech - ešte bez hrdze. Stačí to niečím vyplniť? Na kráse mi veľmi nezáleží...
Dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný