1 040 750
inzerátov
Pridať inzerát

Ako opravit hrdzavu bodku na streche?

Obsah fóra Auto-moto fórum Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
icefiresr
Založený: 15 február 2010
Nabehané: 17 hod 59 min
Predmet: Ako opravit hrdzavu bodku na streche? PríspevokZaslal: 08.04.2018 08:35   
Ahojte,

po zime na mna vykuklo na streche nieco takeho :
https://imgur.com/a/hJGUF

Auto ma 4 rok, cize to planujem opravit. Bojim sa, aby sa to dalej nerozsirovalo, vyzera to totiz ako hrdza.

Tipujem, ze je to od odleteneho kamienka, ktory pristal na streche.

Viete mi prosim vas poradit, ako by bolo najlepsie sa o to postarat? Som z BA, cize ak by ste mali nieco overene, kludne piste.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2046)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 9 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 08.04.2018 09:12   
V podstate je náprava nesmierne jednoduchá,aspoň teda v štádiu počiatku keď treba urobiť prvú pomoc aby sa vec nezhoršovala.Ploška sa doslova vyškriabe až do úplne čistého kovu špičkou noža,nesmie tam ostať ani náznak hrdze.Zakvapne sa sivým základom špičkou špáratka až zaplní jamka.
Až potom začína babračka,po dokonalom vyschnutí zatmelenie do roviny a následné zafarbenie čo sa robí mini pištolkou,a domácich podmienkach dá jemným štetcom a nakoniec jemne prebrúsi a preleští.
problém je v tých množstvách cca 0,1 gr oprávkových materiálov
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (545)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 3 mes 22 dní 10 hod
PríspevokZaslal: 08.04.2018 10:32   
kto nema lestenku, staci hlavne ocistit z hrdze, to musi proste byt a len to zatres barvu, ja som trebars robil tak ze z farby v spreji si odstreknem do vrchnaku a vatovou tycinkou vyplnim...necham zaschnut a este, aby nebola taka jama, radsej nech to je kopec a uz to necham tak, len u mna to je o pristupe k autu, lak je len nato aby kryl plech od hrdze, nemusi ohurovat okolie...a cim starsie auto, tym sramov bude pribudat, hlavne v BA, kde to ide dvere na dvere, naraznik na naraznik, odporucam sa relaxovane chovat k autu, lebo ti z toho prepne

Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2046)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 9 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 08.04.2018 10:38   
Vyškrabkať hrdzu sa dá dokonale až sa ligoce čistý kov,ďalej už ozaj iba zakvapkať "do kopca",ten kopček farby sa prepadne a zase bude treba,takže aj tri-štyri razy kým sa vyplní dorovna ako tak
Citovať
cobo77
Nová tvár - Trabanto (6)
Založený: 27 máj 2007
Nabehané: 2 dní 0 hod 6 min
PríspevokZaslal: 08.04.2018 11:24   
Mal som metalizu a opravoval som asi 4 taketo bodky na prednej kapote....vyskrabal som to s tenkym skrutkovačom uplne malickym rovnym do ziveho...olepil som dookola lepiacu pasku a vatovou tycinkou som to vycistil riedidlom ....zobral som kupenu opravnu sadu za cca 7eur namiesana metaliza v takom malom laku ako maju zeny na nechty s malickym stetcom na konci namacal a urobil bodky ....urychlil som schnutie fenom na vlasy...robil som to v zime v garazi opakoval som to asi 4 krat kym sa mi nevytvorila rovina s povodnym lakom ...potom som odlepil pasku papierovu ktora bola dookola a nechal celu noc a na druhy den som to prelestil...trosku babracka ale pianko da sa ak sa chce
Citovať
kaskaderTN
Známa tvár - Feldo (64)
Založený: 10 december 2008
Nabehané: 15 dní 4 hod 10 min
PríspevokZaslal: 08.04.2018 23:32   
stojí za to kúpiť bezoplachový odhrdzovač. Koróziu odstráni chemicky = hĺbkovo a úplne
goberschicz
Založený: 02 jún 2016
Nabehané: 1 hod 57 min
PríspevokZaslal: 09.04.2018 05:32   
este teraz toto nie je problem opravit horsie by bolo keby sa to viac rozsiri

suhlasim s tym co ti uz pisali treba sa v prvom rade zbavit hrdze uplne v tej jednej bodke a potom to zatriet ;)
Citovať
icefiresr
Založený: 15 február 2010
Nabehané: 17 hod 59 min
PríspevokZaslal: 09.04.2018 08:19   
Super, dakujem. Nakolko som v tychto veciach dost manualne neschopny, mate niekoho overeneho v ramci BA, co by to spravil poriadne, aby som sa nebal za par rokov o kvitnutie?
Citovať
wilz
VIP člen - Veyron (259)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 15 dní 9 hod 46 min
PríspevokZaslal: 09.04.2018 11:54   
kaskaderTN napísal:
stojí za to kúpiť bezoplachový odhrdzovač. Koróziu odstráni chemicky = hĺbkovo a úplne

V podstate k téme nie je čo dodať, všetko bolo zadávateľovi podrobne vysvetlené, jediný problém je že si to zrejme nebude sám robiť a každý komu to dá robiť to bude vedieť aj sám. Pokiaľ zadávateľ nemá zručného suseda alebo kamaráta, tak potom ostáva nejaký autolakýrnik, ktorého nechuť k takejto drobnosti a nedostatok času sa bude dať prekonať dostatočným finančným ohodnotením.

Ale k uvedenej myšlienke o odhrdzovači - idea o hĺbkovom a úplnom pôsobení odstraňovača hrdze možno čiastočne platila u toho oplachového odhrdzovača, ten však bolo treba po použití očistiť, ako aj vyplýva z jeho názvu.
Ale ten bezoplachový odhrdzovač ten žiaľ pôsobí tak, že na hrdzi vytvorí škrupinu, pod ktorou sa nachádza pôvodná hrdza. Stačí si to vyskúšať, každý si môže overiť že to je tak, žiadne hĺbkové pôsobenie.
Takže odhrdzovač je vhodné používať len na konečné zreagovanie zvyškov hrdze, ktorá bola predtým dôkladne mechanicky očistená.
Citovať
lubod
Založený: 01 apríl 2009
Nabehané: 20 min
Predmet: Podobný problém PríspevokZaslal: 18.07.2018 18:02   
Mám nové auto - strieborná metalíza. Na dverách dve nové preliačiny, asi 3x3 cm, uprostred asi 1mm bodka až na plech - ešte bez hrdze. Stačí to niečím vyplniť? Na kráse mi veľmi nezáleží...
Dakujem.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie