Ako odhadnúť vzdialenosť pri použití spätných zrkadiel?

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hladkyemil
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.10.2012 14:37
Zdieľať na Facebook

Ako odhadnúť vzdialenosť pri použití spätných zrkadiel?

Príspevok od používateľa hladkyemil »


Ahojte, poprosim vas o pomoc,
stala sa mi taka trapna vec a vtedy si clovek uvedomi ze s tym asi musi nieco robit.
Som v pripajacom pruhu na dialnicu v BA na Pristavnom a nevedela som najst ziadne miesto medzi autami kam sa supnut, az som musela zastat. Ti sikonvejsi si to miesto samozrejme nasli.
Neviem ako v spatakoch odhanut tu spravnu vzdialenost ako sa tam este dam, ak to nie je aspon 10m kedy vidim ze aka ok je to bezpecne?
Nechcem sa spoliehat na to ze budu ludia brzdit, ale ani riskovat ze do mna napalia.
Mozete mi poradit ako to odhadnut?
Zrkadla mam nastavene dobre.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

trenovat, trenovat, trenovat... potom trochu trenovat a aby som nezabudol, este trenovat :-) kazdemu su vhodne ine metody :-)

s ohladom na to, ze v niektorych spatakoch su zobrazovane objekty dalej, nez su v skutocnosti

dlho mas vodicak? Ak nie, tak ta ubezpecujem, ze odhad pride praxou :-)

este otazka - parkovat cez spataky (bez obzerania!!) vies?
hladkyemil
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.10.2012 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hladkyemil »

Vodicak mam dlho, soferujem aktivne 4 mesiace maly hatchback a doteraz som si vystacila so vzdialenostou ktoru som povazovala za dostatocnu. Ale pri spickach proste v tom zrkadle neroroznam ci to auto je dostatocne daleko.
Neviem, neexistuje pravidlo ze napriklad ked vidis uz len polku auta, uz je na urovni zadku auta?
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

pravidlo neexistuje uz len preto, ze kazde auto ma inu dlzku, kazdy ma inak nastavene zrkadla, kazdy ma inu polohu sedadla...

styri mesiace je dost malo, pride casom :-)
doteraz som si vystacila so vzdialenostou ktoru som povazovala za dostatocnu
co si mam pod tym predstavit? :-)

btw. vyrazne lahsie sa zaradis, pokial ides a nezastavis... z iduceho auta odhadnes vzdialenost lepsie (skusenych poprosim nechytat za slovicka :-)) nez zo stojaceho auta
hladkyemil
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.10.2012 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hladkyemil »

No tym som chcela povedat ze doteraz som si vzdy nasla tu spravnu 10 metrovu medzeru medzi autami kam som sa vedela pichnut a vedela som ze je to okej.

A ked sa vrutim dokratkeho pripajacieho pruhu na dialnici, alebo sa len chcem presunut medzi pruhmi tak je to pre mna naozaj velky problem ked vidim v "tesnej" blizkosti auto.
Asi treba trenovat a zariskovat aby som sa to naucila.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ideálne keď v tom pripájacom pruhu zrýchliš na rýchlosť áut v priebežnom (na to ten pripájací slúži!), to potom stačí, že vidíš, že je za tebou. Alebo ak máš na to výkon tak „dobehnúť” dostatočnú medzeru pred sebou...
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

JA by som radšej neriskoval, jazdi na istotu a na čo máš. Inak tak trochu rozmýšlam, či to s touto témou myslíš vážne, či máš vážne s tým problém, plus ten nick.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

absolutny suhlas s Cicom, zrychlit na rychlost aut v priebeznom pruhu

a nebat sa nechat si zaradeny nizsi prevodovy stupen, kludne trojku pri zaradovani sa do pruhu, v ktorom idu auta 80 - 90

... a na natrenovanie pouzivania zrkadiel celkovo sa treba naucit cuvat a parkovat podla zrkadiel, skamaratis sa s nimi a budes ich vediet pouzit v kazdej situacii :-)
Naposledy upravil/-a lukas.bubo v 03.10.2012 15:14, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, treba pridat.

Inak zase sa ukazali gentlemani, co ? Pises v zenskom rode, uzivsatelske meno mas sice Emil ale teda tipujem ze pipika nemas, cize... no proste ta mohol nejaky gentlemen pustit, ale vidim ze taki sa uz na nasich cestach nevyskytuju.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

No neviem, či je pri normálnej jazde, pri pripájaní sa do priebežného pruhu normálne nechať trojku na 90km/h, nepíšem, že to je nemožné.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Tutbo v priebežnom by si ju púšťal a niekto ťa zo zadu pobozká. :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

bbbr napísal:JA by som radšej neriskoval, jazdi na istotu.
Jazdiť na istotu znamená čo? Že ak som si nie istý dostatkom miesta na zaradenie sa tak prídem až na koniec pripojováku a tam zastanem?
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

bbbr napísal:No neviem, či je pri normálnej jazde, pri pripájaní sa do priebežného pruhu normálne nechať trojku na 90km/h, nepíšem, že to je nemožné.
ako kedy a ako kde, vzdy lepsie, nez ked niekto ma pri 55 km/h a 1218 ot./min. zaradenu patku a dostane ten dobry napad, ze ked trochu potlaci plyn, SNAD sa este stihne zaradit (raz som bol ja ten v priebeznom pruhu a jeden takyto sa predo mna pripajal) :-)
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Cicmanec, ak si tak predstavuješ plynulú jazdu, tak potom to tak asi bude, reagoval so m na jej/jeho slová o tom, že asi zariskuje. Ak má niekto problémy so zaraďovaním sa z pruhu do pruhu, nie je na mieste riskovanie a ohrozovanie iných účastníkov CP, lebo zariskoval.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

tazko povedat, urcite som horsi instruktor ako sofer :-) veci robim tak nejako automaticky, ked treba, podradim, ked netreba, necham tak... trufam si povedat, ze jazdim plynulo a bezpecne a nerobim s autom kofotiny, len je vacsi problem to vysvetlit nez ked to mam sam urobit :-)

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných