Ako ochranit auto pred slnkom

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Ako ochranit auto pred slnkom

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Zdravim,zaseky mam blbu otazku...V tychto horučavach,ked stoji auto cely den pred panelakom na slnku sa zamyslam,či tieto luče autu škodia,ako a čim ošetrit karoseriu,či mozem s rozpalenym autom do umyvarky,ako osetrit aj interier,jednoducho,ked pripravujete auto na zimu,či sa to tyka aj leta...Nejde mi o ochranu formou plachty,slnečnej clony,itd...Dakujem za odpovede...
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Ako ochranit auto pred slnkom...

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Rudynko, je to auto. Nie ziva bytost…
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
autorady.sk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.07.2022 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ako ochranit auto pred slnkom...

Príspevok od používateľa autorady.sk »

Ahoj. :) Áno silné slnko laku moc neprospieva. Je fajn umývať auto v bezdotykovej umyvárke a aplikovať nejaký vosk. V bezdotykových umyvárkach si vieš vosk navoliť a umyť auto aj s ním. Existujú aj rôzne vosky vo frkátku ktoré nastriekaš na auto po jeho umytí ale musíš ich potom rozleštiť. Keď je karoséria rozpálená tiež nie je vhodné ju umývať. Na palubnú dosku môžeš použiť špeciálne vlhčené obrúsky alebo nejaký špeciálny prípravok tiež vo forme frkátka.
https://autorady.sk/ma-voskovanie-zmysel/
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ako ochranit auto pred slnkom

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Voľakedy som videl zakrývať pneumatiky kartonom, hlavne na juhu Európy.
Teraz max fólia na prístrojovku.

Ťažko povedať, či niečo pomáha, pneumatiky sa zničia tak, či tak.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Ako ochranit auto pred slnkom

Príspevok od používateľa pidizvi »

ci to skodi sa rozhliadni po parkovisku, ze ci myslis, ze to niekto riesi a ci vidis na autach nejake stopy. Vobec nic, neriesil by som.
Ja jedinu vec v horucavach uz robim, ze davam dole drziak na telefon taky s prisavkou na celne sklo, ked ho uz nepotrebujem. Raz na dovolenke som ho nechal cely tyzden a pri odchode uz bol odpadnuty, prisavka bola od tepla uplne rovna a nefungovala uz.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ako ochranit auto pred slnkom

Príspevok od používateľa a566 »

rudolfo63 napísal: 02.07.2022 19:24 Zdravim,zaseky mam blbu otazku...V tychto horučavach,ked stoji auto cely den pred panelakom na slnku sa zamyslam,či tieto luče autu škodia,ako a čim ošetrit karoseriu,či mozem s rozpalenym autom do umyvarky,ako osetrit aj interier,jednoducho,ked pripravujete auto na zimu,či sa to tyka aj leta...Nejde mi o ochranu formou plachty,slnečnej clony,itd...Dakujem za odpovede...
uv je svina. to su zlte svetla a odlupujuci lak ...ci prasknute, vyblednute plasty

raz rocne lestim a davam profi keramiku carpro. to chrani aj pred uv a spinou.
ale garazi sa to nevyrovna. na to nie su prachy, aspon parkujem v tieni ak sa ujde.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ako ochranit auto pred slnkom

Príspevok od používateľa jaster-83 »

rudolfo63 napísal: 02.07.2022 19:24 Zdravim,zaseky mam blbu otazku...V tychto horučavach,ked stoji auto cely den pred panelakom na slnku sa zamyslam,či tieto luče autu škodia,ako a čim ošetrit karoseriu,či mozem s rozpalenym autom do umyvarky,ako osetrit aj interier,jednoducho,ked pripravujete auto na zimu,či sa to tyka aj leta...Nejde mi o ochranu formou plachty,slnečnej clony,itd...Dakujem za odpovede...
Mas garaz? Daj hobdo nej, inak neries, zrovna par dni dozadu sa tu prehnal krupec.......to bolo slz v ociach lesticov na parkovisku, umyvane, voskovane, lestene.....bum-bum 3cm krupy a podobane jak pubertiak na hormonoch......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Ako ochranit auto pred slnkom

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ak by som mal garaž,neriešim...Auto stoji pred panelakom,do cirka 10-ej dopoludnia v tieni,potom do večera na ostrom slnku...
mh1avaty
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.06.2022 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: Ako ochranit auto pred slnkom

Príspevok od používateľa mh1avaty »

Ja som mojho vajagera natiahol do kondomu. Je to perfektna ochrana.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných