1 036 606
inzerátov
Pridať inzerát

Ako najst netesnost sania/motora?

Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
ladodgers
Nová tvár - Trabanto (18)
Založený: 11 december 2008
Nabehané: 17 dní 18 hod 10 min
Predmet: Ako najst netesnost sania/motora? PríspevokZaslal: 17.07.2018 21:59   
Ahojte, mam podozrenie, ze motor si niekde pricucava vzduch.
(prejavuje sa to cukanim motora, a obcas vyhadzuje chybu lambdy - zla zmes).

Vzduch si pricucavalo cez membrano odvetravania klukovej skrine, po jej vymene sa cukanie takmer odstranilo, ale vratilo sa naspat po case a zhorsuje sa (teda mozno sa druha diera zvacsuje)

Akym najrozumnejsim sposobom viem problemove miesto najst, nejake napady?

Funguje napriklad nieco taketo? (vyhladajte si napr LIQUI MOLY Vyhľadávač netesností v saní motora - 200ml)?
pidizvi
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (131)
Založený: 20 september 2011
Nabehané: 23 dní 7 hod 59 min
PríspevokZaslal: 18.07.2018 05:42   
ako moze valec nasat vzduch z odvetrania kluky?
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (544)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 3 mes 22 dní 8 hod
PríspevokZaslal: 18.07.2018 07:06   
odvetranie ked je tesne vratane kartra nevadi, problem je ked mas netesnu napr olejovu mierku a taha tade falosny luft-prievan, okrem spotreby oleja este moze blbnut aj inac auto...

ano ako pise xentry sa to robi, to mas jedno co tam striekas, musis mat take co hori - pridavne zradlo pre motor, startovaci sprej atd, ono staci aj ze podvihne otacky, ale vidiet to aj na korekciach dlzky vstreku, nemusi byt vag, hladaj fuel trim hodnoty v diagnostike

Citovať
jaster-83
Povedomá tvár - Favorito (34)
Založený: 16 september 2010
Nabehané: 10 dní 8 hod 30 min
PríspevokZaslal: 18.07.2018 08:23   
neviem ci sprejom sa to da uplne detekovat, ja som to skusal tymto:
D-CLEAN Premium Power Duster - ultra silný stlačený horľavý plyn,
pri tych IT cisticoch pozor, niektore su stlaceny vzduch, niektore stlaceny plyn,
cena oproti liqui moly mensia, detekcne schopnosti porovnat nemozem, otacky kolisali a auto kapalo len ked som to striekal priano do sania pred filtrom, bral som to cele len ako pokus ze co to bude robit kedze sprej som mal zadarmo, neviem ci by bol schopny detekovat malu netesnost lebo do toho sania ho bolo treba na moje prekvapenie viac streknut aby sa nieco udialo, pocul som ze niekto pouziva cistic na brzdy aj alebo len obycajny benzin v rozprasovaci, tazko povedat, ja by som tam nic kvapalne urcite nestriekal (zivotnost plastov, moznost poziaru)
N15 GA14DE
3B6 AVF
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2045)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 9 dní 1 hod
PríspevokZaslal: 18.07.2018 08:41   
Základná myšlienka je tu vo videu,kto u mňa bol to mal na očiach ako jednu z vecí vozíka (plnička oleja,vakuovačka a odsávačka a dymostroj)
Je sto foriem ako to realizovať tu už si musí každý sám dotiahnuť.Nájde to všetko vo všetkom,v sacej a výf.sústave príp.komplet celý motor,chladiaca,palivová aj klíma sústava

https://www.youtube.com/watch?v=Np_duzsaZxI

príp.tu (pidizvi) či je prepojená kluková skriňa

https://www.youtube.com/watch?v=AsgB9eBl58I

Ale toto sú amatérske varianty,predáva sa to ako smoke generátor a je to drahé ako šľak
Dá sa zohnať hotové
https://www.ebay.com/bhp/smoke-leak-detector
Smiešno smutné je zase len,že tak fantastická vec z nekonečnými možnosťami je v SVK opravárenstve úplne neznáma vec
Citovať
pidizvi
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (131)
Založený: 20 september 2011
Nabehané: 23 dní 7 hod 59 min
PríspevokZaslal: 18.07.2018 10:04   
aha ano, odvetranie kluky byva navedene do sania, som si to neuvedomil
Citovať
ladodgers
PríspevokZaslal: 18.07.2018 13:31   
No teraz rozmyslam, netusim ci mam v motore teda pretlak, alebo podtlak.

Ked bola zla membrana odvetravania, tak silno pricucavalo vzduch cez mierku oleja alebo nalievaci otvor oleja. Po jej vymene to pricucavanie vzduchu uplne prestalo, ale cukat autom neprestalo.

Vymenene su sviecky, cievky, diagnostika neukazuje nic okrem obcasneho upozornenia na lambdu - neorigo diagnostika chyby p0430 a p0420 - to znaci vraj , origo diagnostika mudra neni tiez (je to volvo s lpg).
Trha to aj na benzin aj na lpg uplne rovnako.
Cuka mi to len na 3 a 4 stupni pri urcitych otackach, ale postupne to zacina byt citit aj na 2 a 6 (pri dialnicnej 130ke a stupani). Cim vyssia zataz (jazda do kopca), tym to kope viac.

Tie chyby p0430 a p0420 su podla netu chyba s katalyzatorom a pod, ale auto preslo emisnou kontrolou ukazkovo.

Neviem no, dnes najst mechanika ktory azvadu najde je nadludsky vykon. Kazdy by len menil, zacalo to vymenou sviecok, cievok, pletencov vyfuku, a vymenili by najradsej cely motor. A potom cele auto asi.
christiane
Povedomá tvár - Favorito (46)
Založený: 16 december 2011
Nabehané: 12 dní 23 hod 48 min
PríspevokZaslal: 18.07.2018 14:07   
Sa necuduj ze sa meni.Za vymenu su peniaze.Ak bude mechanik tyzden pozerat a nepride na to kolko si vypita?A mechanikovi to auto nepovie kde je problem.Preto skoro vsetci menia,lebo tu robotu je vidiet na rozdiel od rozmyslania.U takychto problemov je to 50 na 50 pokus-omyl.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (544)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 3 mes 22 dní 8 hod
PríspevokZaslal: 18.07.2018 14:16   
na tvojom mieste idem plynarovi a nie mechanikovi, ver tomu ze napr osadenie trysiek plynu do sania je hodne kriticka vec na celej montazi, prave preto tieto detekcie tesnosti sania je ich denny chleba...

Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2045)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 9 dní 1 hod
PríspevokZaslal: 18.07.2018 16:34   
ladodgers...ver tomu že ak by si položil otázku sto mechanikom,ako sa správa klukový priestor (na tlak) tak by si sa veľa nedozvedel.
Pritom je to jedna z vecí ktorá by sa automaticky mala pri prácach motora overovať,je to práca na dve sekundy,a pozerá sa či je motor plne ok alebo nie.Treba takáto maličkosť
Citovať
ladodgers
PríspevokZaslal: 18.07.2018 22:54   
Hm, co je to za vecicka?

Nuz, servis objednany az za dva tyzdne, dovtedy mozem len hadat.
SKusil som obstreknut sprejom sanie az do motora, lpg hadicky do sania a podobne, ale nikde nic netaha ani nefuka.

Ale som si vsimol, ze sa mi dymi cez viecko nalievania oleja. Ked ho otvorim, dymi sa pod nim - ale len malicko, to je predpokladam normalne? No ale ide to aj cez viedko takze tam je tesnenie na vymenu. Vymenim viecko, ale ze by to robilo kvoli tomuto, to neviem.
jaster-83
Povedomá tvár - Favorito (34)
Založený: 16 september 2010
Nabehané: 10 dní 8 hod 30 min
PríspevokZaslal: 19.07.2018 08:02   
https://www.youtube.com/watch?v=Np_duzsaZxI

príp.tu (pidizvi) či je prepojená kluková skriňa

https://www.youtube.com/watch?v=AsgB9eBl58I

Ale toto sú amatérske varianty,predáva sa to ako smoke generátor a je to drahé ako šľak
Dá sa zohnať hotové
https://www.ebay.com/bhp/smoke-leak-detector
Smiešno smutné je zase len,že tak fantastická vec z nekonečnými možnosťami je v SVK opravárenstve úplne neznáma vec[/quote]

Ked to pozeram tak mi napadlo ci by sa nedala pouzit ako super low cost riesenie nejaka stara plechova pixla a dymovnica na krtka :)
N15 GA14DE
3B6 AVF
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia