Ako menit olej v automate?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalseliga
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17.05.2007 11:24
Zdieľať na Facebook

Ako menit olej v automate?

Príspevok od používateľa michalseliga »

Su stroje ktore sa napoja na system a vymenia celu napln automatu plus preplach alebo nechaju vykvapat len polovicu naplne a tu vymenia ktoru by ste odporucili.Dakujem
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

neviem aká je tam prevodovka. Hydroautomaty sa nemenia komplet, len množstvo čo vytečie. Často to býva len 1-3l. No treba si vygoogliť postup. Býva rôzny a v značkových "odborných" servisoch o tom často vedia prd.
xpetrix
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 28.06.2008 22:15
Bydlisko: Stara Lubovna
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xpetrix »

V mojej prevodovke to bolo ako sa tu pise.Presne kolko sa vypustilo,tak tolko sa aj dolialo.V mojom pripade konkretne 5 litrov.
Lancia Phedra Emblema 3.0i V6 150 kW AT
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nebyva najlepsie riesenie predovsetkym v pripadoch kedy je v prevodovke malo oleja. Nieco vypustis, to iste nalejes novy ale mal/mohol si naliat viac.

Takze preto.



Inak : http://www.chrysler-club.net/forum-tema ... matu-55896
xpetrix
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 28.06.2008 22:15
Bydlisko: Stara Lubovna
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xpetrix »

Ja som to sam nerobil,nechal som to na mechanikovi.Zatial ma moju doveru :300f:
Lancia Phedra Emblema 3.0i V6 150 kW AT
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mp3turbo napísal:to nebyva najlepsie riesenie predovsetkym v pripadoch kedy je v prevodovke malo oleja. Nieco vypustis, to iste nalejes novy ale mal/mohol si naliat viac.

Takze preto.



Inak : http://www.chrysler-club.net/forum-tema ... matu-55896
Si to nepochopil. Tu sa nepíše, že sa má naliať len toľko, čo vytieklo. Tu sa píše, že väčšinou sa nedá vypustiť všetko, len časť a doleje sa samozrejme potrebné množstvo. Väčšinou zodpovedá vypustenému.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale pochopil - xpetrix nadomnou jasne pisal "kolko sa vypustilo tolko sa napustilo".

ZA PREDPOKLADU ze v prevodovke bol dostatok oleja (kedze auto uz ma X rokov a Y stotisic kilometrov za sebou), tak je to v pohode.

Avsak ked bolo v prevodovke malo oleja - co podla vyjadrenia autora NIKTO NEKONTROLOVAL len hlupo nalial 5 litrov kedze 5 litrov vytieklo - aspon mne z toho vyjadrenia nevyplyva ze by sa niekto unuval kontrolovanim vysky oleja - tak teraz moze byt problem. V prevodovke moze byt nadalej malo oleja a prave na to som chcel upozornit. Suhlasim s tebou, ked sa tam ten olej nalieval, mala sa previest kontrola mnozstva oleja, NIELEN HLUPO 5 LITROV VON, 5 LITROV DNU.

Co ak napriklad bolo v prevodovke vela oleja predtym ? Nejaky fesak dva roky dozadu riesil... ? Na vysoke tlaky a nekompresovatelnost oleja uz nejeden automat skoncil svoju zivotnu put...
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní