:::AKO DLHO MATE SOFERAK...?:::

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

:::AKO DLHO MATE SOFERAK...?:::

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..k tomuto tematu ma donutil jeden moj znamy...Prihlasil sa do autoskoly...Ma takmer 60 a ako sam vravi,ma z toho strach.Cumi do knihy a mozgove zavity a bunky nechcu prijat fakt,ze ucenie v tomto veku ide akosi pomalsie a mnoho veci nedotiera tak,ako v mladsom veku...Kupil si aj auto...,take male TICO a aby medzitym zabil cas,tak sa v nom hrabe,rozobera a sklada...Zaujimalo by ma,kedy vy ste zacali robit vodicaky,ako dlho ste vlastnikmi soferakov...a aby to bolo zaujimavejsie...,ci ste mali nejaku dopravnu nehodu ,z vlestnej,alebo cudzim zavinenim...Dakujem za odpovede...
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

vodicak som si zacal robit v 17tich, dostal som ho tyzden po 18tich narodeninach, mam ho uz 3 aj pol roka(iba? :d :D ) najazdenych cca.60 000km. nehody: zroloval som susedu na fabii ked vydzadzala z ulice von aja som vchadzal, dostal son alade smyk v 20km rychlosti na 2ke a zobral som jej cely bok, ja na fabii len naraznik.........za co som sa jej samozrejme ospravedlnil, mal som stasite :zga27:
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

Vodičák som robil v 17 - tich dostal som ho presne na 18-tku.
V 1992.
A tvoj známy by sa mal na to vykašľať.
V 60 -tke vodičák zdravotný stav stres na ceste
no neviem neviem.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

mne ho včera zobrali . . . takže nemam :zga27:
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

ja som bol najmladsi v kurze,este som nemal 18..vodicak mam presne 4roky a 2mesiace,ziadna nehoda akurat jeden nebezpecny smyk po ktorom som sa dostatocne poucil a nikomu sa nic nestalo a ani ziadne skody neboli,bolo to v lete a na suchej ceste..
jakub.nikel
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 31.07.2009 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakub.nikel »

Ja som papiere robil v 17- ke, dostal som ho asi tyzden- dva po 18- tke. No a odvtedy uplynulo asi 5 rokov a ja som najazdil cca 500- tisic km na Slovensku, ale aj v EU. Bez nehody aj ked musim sa priznat par krat som uz mal namale ci uz svojou alebo cudzou vinou.
A co sa tyka vodicaku vo vyssom veku, preco nie?? poznam panov a aj damu ktori sa rozhodli pre VP po 50- tke a dnes uspesne brazdia cesty a nemozem povedat ze by som ich hodil do kategorie " vikendovych" vodicov...
Ide aj o to ci tie papiere potrebujes, alebo chces.
Peugeotak307
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 13.02.2010 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peugeotak307 »

Nazdar Rudolfo; vodicak som robil 1986 -tom na starej skodovke 105 a PV-3S v Nitre ,mal som jeden tukanec, ale nic vazne zatial,....klop klop na drevo(hlavu)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som sa vodicaku nevedel dockat, spravil som ho vo februari ako 17rocny (organizacia zo strednej skoly)... a 18 som mal v juli. To bola najdlhsia cast mojho zivota tych pat mesiacov :)

rano o stvrtej som stepoval pred Policajnou stanicou normalne na schodoch vonku, teta ktora tam prisla o siestej upratovat skoro na mna zavolala hliadku :) ked som jej vysvetlil ze cakam na vodicak uz od februara, udrela otazku ze ci mi na tych schodoch nebola zima vo februari... reku nehaj tak moja...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no trochu klamem ked to po sebe citam, prisiel som tam prvym rannym autobusom takze nie o stvrtej ale 5:40 alebo tak nejak...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...aj tebe serus Peugeot-ak...,nejak si vsimam,ze malo prispievas na fore...Polepsi sa!!!
pdk
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 09.11.2008 19:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pdk »

Vodicak som robil ako 17 rocny a dostal som ho tyzden po 18-ke. Bolo to tusim v roku 2001 a odvtedy mam nabehanych cca 370.000km. Za ten cas mi ho stihli 3 krat zobrat, podotykam, ze to bolo medzi 18tym a 20tym rokom, za obvikle somariny, cim sme si asi presli vsetci, ako jazda na cervenu, vynadanie policajtovi do k.k.tov a autonehoda. Aj ked pripustam, ze autonehody mam za sebou asi 4, no len jedna bola z mojej viny a tej som bol ucastnikom len ja sam :-)
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

vodicak

Príspevok od používateľa andy.gee »

ja som tiez robil vodicak hned ako to bolo mozne, cize v 17tke som zacal a den po narodeninach som robil skusky :rouler:

vodicak mam 4 roky a chvalabohu bez nehody .. teda raz som s taznym trochu poupravil poulicnu lampu :d :D

jaj a este tak skor na zasmiatie .. 2x do mna jemne narazili ked som stal na parkovisku .. nastastie v oboch pripadoch trafili tazne takze si to odniesli iba ich narazniky :d :D a v oboch pripadoch vodicky usli z miesta 'nehody' :-\

rad jazdim na vsetkom moznom a rad skusam rozne auta .. neviem sice preco ale dobre sa mi jazdilo s volantom na opacnej strane .. teda v UK nie tu na slovensku :d :D (asi preto, ze to bolo sluzobne a benzin som neplatil) a potom este za velkou mlakou na sestvalcoch a osemvalcoch :2f93:

EDIT: a este na pokutu som zabudol .. bolo to v skusobnej lehote par mesiacov po tom ako som dostal vodicak a platil som 1000 Sk za rychlost v obci .. odvtedy uz jazdim slusne :3035:
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

........... no Rudko v 60tke vodicak , tak to je teda frajer , ale co uz v dnesnej dobe sme "nuteny" spotrebitelia , mimochodom moja mama si robila vodicak v 45 , kvoli praci ja ho mam od 19tych , od 2005 B1,B,C1,C,AM,T......
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Vodičák som robil v 17 A, B dali mi ho hneď s platnosťou pre B od 18r. Nájazd mám za 15r cca 600T bez nehody akurát jednu srnu som zostrelil asi bola opitá,vodičák mi ešte nezobrali nikdy :28b7: snažím sa jazdiť svižne nie arogantne a nechlascem, nedrogujem tak hádam ešte pojazdím :4090:
Peugeotak307
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 13.02.2010 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peugeotak307 »

OKI..Rudy. :2f93: :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných