Ako cestovať kompou/trajektom?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mischelinka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.07.2019 06:39
Zdieľať na Facebook

Ako cestovať kompou/trajektom?

Príspevok od používateľa mischelinka »

Ahojte, som nováčik,čo sa týka jazdy trajektami. Viete mi poradiť, nejaký návod? Alebo je to ako s parkovaním?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nič zvláštné na tom nie je..Kupiš si cestovný listok musíš uviesť koĺko osob bude cestovať spolu s autom ,
zaradiš sa do prislušného pruhu na vjazd na trajekt, potom tam normalne vojdeš a zaparkuješ.personal Ta usmerni ,
vyjazd z trajektu v opačnom poradí...
Rozdiel je či sa chceš preplaviť trajektom cez rieku, jazero alebo sa jedná o dlhšiu plavbu na mori.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Buď rád za trajekt , na vlak sa nakladá ovela horšie (psychologicky) Stále som čakal že niekde zapriem,alebo na mňa drbne horné poschodie - klaustrofobia. lol
Aha a na trajekte neparkovať vedla poliakov čo vozia tie velké kamene. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

hlavne co potrebujes si kupit listok. smerom k trajektu mas vyznacene pruhy, ktorych sa treba len drzat
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Malá rada na záver. Ak ideš velkým trajektom a nemáš dosť skúseností s navádzaním auta, nechoď v žiadnom prípade na poschodia vpravo/vlavo. Ja som mal do teraz vždy štastie, že som zastal ešte ako posledný alebo predposledný v stúpaní. Radšej ukáž no no a daj sa zaparkovať normálne dole.
Menšie autá tam automaticky posielajú, ak ich majú na rane.

Takéto videjko napr
https://youtu.be/x3RBvi7MQCY
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Moonshine, to nemyslíš vážne?! Cestujem trajektom každý týždeň už desať rokov na trase Swinouijisce - Trelleborg /Ystad, Trelleborg - Rostock, Gdynia - Karlskrona, a ešte som si neurčil miesto kde budem na trajekte stáť, a to isté platí aj pre osobné autá. Keď hore, tak hore, keď do pivnice tak do pivnice, keď ku stene tak ku stene. Jedine čo stojíš v lajne je katamaran Helsingborg - Helsingor. Tam ako prídeš tak ťa naviguje do jazdných pruhov. Dĺžka plavba cca15 minút. To isté na trase Gedsar Rostock. Plavba dve a pol hodiny.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Trucker, myslím, že sa to tu točí o Chorvátsku. Slečna neupresnila kam cestuje, ale keďže najviac ludí teraz čerpá dovolenky, tak zrejme ide na ostrov v Cro.
A každý rok idem aj ja a vždy na iný a na každom to takto funguje.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Katamaran, kompa to je ako rozšírená cesta, pohybujúce sa parkovisko. Personál naviguje, niekde sedíš v aute, niekde môžeš vystúpiť, katamaran trajekt ktorý je krytý, zvyčajne tam býva aj reštaurácia, obchod, je na kratšie vzdialenosti, kompa pláva niekoľko metrov.
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

nechapem, ako by si mohla vybrat miesto kde zaparkuje. par krat sme takto uz cestovali a pandrlak nam sam ukazal, kam sa mame postavit
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veď čítaj - ukážeš no no a dá ťa zaparkovať inde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lukas391 a 22 neregistrovaných