akékoľvek LED schválené do svetlometov?

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tutmak - závada odstránitelná namieste nie je ani na pokutu nieto ešte zadržanie TP.
A nemyslel som pod nárazník denné svietenie ale okrúhle vyhladávacie svetlomety ako majú off roudy na streche.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki závada je - dobrý deň pán vodič nejde vám lavé svetlo , alebo - dobrý deň pán vodič to lavé svetlo vám svieti zle. Odpoveď je rovnaká ano pán policajt dajte mi 5 minút a ja si to opravím namieste.
Ak ma zastaví policajt s požiadavkou - pán vodič otvorte kufor a vyberte žiarovku z predného svetla , tak odmietnem a poprosím spísať zápisnicu na DI.
Za 27 rokov jazdenia na plynových autách mám bohaté skúsenosti z debát s policajnými hliadkami po celom slovensku . Keže legislatíva okolo plynu je taká aká je , bol som nútený naštudovať si čo od teba policajt môže a čo už nemôže chcieť.A tiež v praxi mnohokrát vyskúšal prejednávanie priestupkov na DI.
Ak má policajt na ceste dojem že tie svetlá svietia naozaj zle , má predsa možnosť privolať mobilnú STK a dať auto na kontrolu. Rovnako je to z hlučnosťou výfuku .
A ešte k pojmu tuning - to by mali byť blikajúce farebné svetielka - biela žiarovka s rovnakou alebo menšou intenzitou svetla mi nejako k tuningu nejde ,
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tutmak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 01.06.2011 18:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tutmak »

S tou definíciou tuningu celkom súhlasím.
Každopádne pokiaľ by LEDka oslňovala nestojí mi to za to. Keď sa kvôli tomu niekto vyrúbe a začne sa to šetriť, tam už by z toho kukal riadny prúser...

Ešte ma tak napadlo, zakázané sú dokonca aj "modré" halogény ako Osram Cool Blue Hyper, ktoré majú naprosto rovnaký rozptyl ako bežné. To mi tiež nejde do hlavy.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

farba svetla je tiez definovana :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Rozptyl možno áno, svietivosť ale nie...


Aj keď tu napr. tu: http://www.startujeme.sk/product/osram- ... -2ks-1244/ schválenú nie sú a tie isté tu: http://www.svetziaroviek.sk/svetziarovi ... 5W-Set-2ks prekvapivo schválené sú... :41c2:
tutmak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 01.06.2011 18:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tutmak »

Hehe, ako vidím spoliehať sa na údaje predajcov sa moc nedá.
Zaujímalo by ma, keď si kúpim žiarovku, jak z nej zistím, či ju vôbec môžem namontovať.. idem si prečítať ten dokument o homologizácii, snáď tam dačo bude.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

U seriózneho výrobcu to je na nej napísané...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je osram seriozny? ak ano prečo potom prebalujú čínu? ak za ňu ručím nepotrebujem ju prebalovať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cviro - do osramu okrem čínskeho riaditela vozia aj kontajnery z tejto krajiny. Keď ich pracovníci otvoria - kua šak to sú naše nightbrakery tak šup s nimi na poslednú sekciu linky a baliť do krabičiek s nápisom made in europe. Rovnako ako amg medveď má sedačku z dielov slovensko maďarsko tureckých. Na výsledku je ale napísané product of germany.Bočné dverové panely z NR do Peugeotu tiež majú na sebe visačku made in france .
To sú len veci čo som videl a robil osobne, ďaleko viac viem toho od kamarátov čo robia v iných automobilkách. :40bd: :40bd:
A k tej lambde - z autofra som kúpil identickú Bosch ako u nás ponúka elit len za tretinovú cenu aj s dopravou . Trvanlivosť ? 5 rokov potom som auto predal. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cviro neviem či sem písať názvy firiem , aby to nebolo brané ako reklama - či už pozitívna alebo negatívna.
Konkretna firma v NR na začiatku priem. parku pri dražovciach oproti pumpe real-k. Na velkých vstrekolisoch robia komplet bočné dverové panely pre PSA Trnava .Vozí ich kamionová firma z Hrnčiaroviec v rečime in-time.. V druhej časti haly zase vyrábajú plastové diely klimatizácie GM , pre niektorý Opel.
A vždy je to slovák vo svojej krajine z čínskych materialov na strojoch ktoré kapitalisti priviezli sem aby ich nemuseli ekologicky zlikvidovať.
Dám ti hádanku - čo myslíš kde má ABB svojich najstarších robotov?? práve v automobilovej výrobe na slovensku .Ich technik nás už volá "ahojte veteranisti". :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :4090: :4090: :4090: :4090:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No vidíš a presne tak je to aj s tými ledkami o ktorých je téma . Darmo vyrobia super svetlo ktoré neoslepuje a málo žerie , ak si ho kúpi 1 človek a zvyšných 100tisíc si kúpi ledky z číny. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rozmýšlam ....... a prichádzam k záveru - nie Ečko na obale a štempel od úradníka , nie farba svetla ,by mali byť podstatné, ale pri svetlách, regloskop a technik . Človek ktorý nepozerá čo je tam namontované , ale ako to svieti.
V podstate je to tu len krčmová debata , lebo môžem mať celkom predpisové svetlá , pokial som egoista , tak jednoducho nechám svietiť dialkové . Tým pádom je celá debata aj zmysel stretávacích svetiel kde????? no v prdeli. lol lol lol
či???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tutmak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 01.06.2011 18:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tutmak »

Krčmová debata ma ani v najmenšom neuráža. Šak sme chlapi.
Ináč tú "čínu" by som nebral ako obchodnú značku šmejdu. Robia sa tam totiž AJ falošné šmejdy, ale AJ originály.. dokonca je aj pár serióznych čínskych firiem, napríklad Xiaomi. Keď niečo vyrobí Číňan s licenciou a kvalitne, vôbec by som sa za značku "made in China" mehanbil...
peterzz
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 16.12.2007 22:36
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterzz »

Chlapci,zabrdli ste do takej obsirnej temy,ze nie je sanca sa tu dopracovat ku vysledku.Ale tieto posledne prispevky uz prisli k meritku veci - ano,da sa kupit aj kvalitna vec Made in PRC (koniec koncov sa tam uz vyraba skoro vsetko) a to aj LED svetla ktore budu svietit lepsie ako H4/H7,neoslnovat,mozno sa budu viac hriat a od toho ako sa bude od nich vyvijane teplo odvadzat,taka bude aj zivotnost.
Ale bohuzial sa predava omnoho viac fejkov ktore su na prvy,druhy,treti pohlad rovnake ako original,ale iba kym to clovek nezacne pouzivat,vtedy pravda vyjde na povrch...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

oco13 napísal:Keď ich pracovníci otvoria - kua šak to sú naše nightbrakery tak šup s nimi na poslednú sekciu linky a baliť do krabičiek s nápisom made in europe.
Najtbrejkeri sa prebaľujú a kúlblúhyperplus nie? :41c2:

Obrázok

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných