839 079
inzerátov
Pridať inzerát

akékoľvek LED schválené do svetlometov?

Obsah fóra Auto-moto fórum Autožiarovky
Odpovedať Nová téma
12345>
Autor Správa
tutmak
Založený: 01 jún 2011
Nabehané: 1 hod 23 min
Predmet: akékoľvek LED schválené do svetlometov? PríspevokZaslal: 16.07.2015 13:42   
Čaute,

jestvujú na trhu LED žiarovky schválené pre použitie ako stretávačky? Lebo doteraz som videl jedine neschválené, ktoré pochopiteľne nemá zmysel kupovať.

Ak o niečom viete, rád sa dozviem.

Dík
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (971)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 14 dní 18 hod
PríspevokZaslal: 16.07.2015 14:16   
Nejde o LED žiarovku, ale o samotné svetlo, ktoré je schválené pre konkrétny druh zdroja svetla a je to na ňom aj napísané - skratka vedľa homologačného znaku. Takže ak máš auto so svetlami na klasickú halogénovú žiarovku môžeš hľadať koľko len chceš. Až raz vyrastieť budeš riešiť podstatnejšie veci...
PríspevokZaslal: 16.07.2015 15:00   
Vďaka.
Vieš mi povedať, kde sa nachádza homologačný znak?
Citovať
ivko1
Legenda - Ford T (540)
Založený: 02 august 2006
Nabehané: 2 mes 1 dní 14 hod
PríspevokZaslal: 16.07.2015 17:05   
www.testek.sk a prečítaj si článok Výmena halogénových svetlometov za xenónové

Inak rovno zabudni na akékolvek LED do bežných svetiel, lebo jednak platí čo je napísané v príspevku vyššie a za druhé klasičká žiarovka s vláknom vytváta svetlo z jedného bodu, čo u LEDky nehrozí zvlášť u tých kde je na "tele" žiarovky XY malých LEDiek
Citovať
tutmak
PríspevokZaslal: 16.07.2015 17:25   
ivko1: Ďakujem za ten dokument, veľa vecí mi ozrejmil. Je príjemné aspoň vedieť, že tie predpisy nejestvujú pre nič za nič ;)
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (639)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 3 mes 10 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 17.07.2015 11:41   
Jazdím s nimi tretí rok , aj stk absolvovali a žiaden problém.
Akurát som minule držal v ruke brzdovú kvapalinu -modrá - tak ma napadlo môže toto ísť do osobného auta , ale vôbec ma nenapadlo či je to schválené.
Založený: 01 január 1970
Nabehané: 0 min
PríspevokZaslal: 17.07.2015 15:05   
V tvojom pripade cim zvlastnejsia a vymikajuca sa normalu tym lepsia kludne lej. Hlavne, ze si iny a nikto ti nic nemoze.
Citovať
ivko1
Legenda - Ford T (540)
PríspevokZaslal: 17.07.2015 16:14   
Jazdíš s takými žiarovkami?
Fakt by som chcel vidieť ako to svieti, lebo to ani poriadne svietiť nemôže
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (226)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 17.07.2015 16:19   
Niekto má modrú krv...iní zas brzdovku a ďalší LED žiarovky v parkovačkách....kam ten svet speje?
"SODOMA GOMORA CECILKO"
PríspevokZaslal: 17.07.2015 17:48   
ivko1 napísal:
Jazdíš s takými žiarovkami?
Fakt by som chcel vidieť ako to svieti, lebo to ani poriadne svietiť nemôže

LEDky svietia lepšie jak halogény, plus majú minimálny odber. Jediný problém môže byť ten smer svetla a odrážanie, ale to sa dá ľahko vyriešiť "kukuricovým" typom žiarovky.

Je to lobby výrobcov "klasických" žiaroviek, ktorí by prišli o kšeft, plus čerpacie stanice to isté, nakoľko to zvyšuje spotrebu. Pridáva tomu Slovensko a EÚ, čo je veľký policajný štát, kde sú radi, že majú za čo buzerovať a rozdávať pokuty. Je smutné, že v konečnom dôsledku si to odnesie naša peňaženka a okrem iného aj životné prostredie.
Citovať
***zmazaný člen***
PríspevokZaslal: 17.07.2015 18:08   
Svietia aj na novom S-class mercedes nenajdes jednu ziarovku ale 1000 lediek. Lenze to nie je svetlo s parabolou pre H7 alebo H4 ale svetlo s ledkami bez akejkolvek ziarovky. Je to rozdiel ako kysle a sladke. Preco vyrobca nenamontuje lacnu ziarovku do normalneho svetla? zeby preto, ze chce dat tisice za vyvoj noveho svetla? nie urcite to bude preto lebo chce zarabat na zakaznikoch podla slovaka.
Citovať
tutmak
PríspevokZaslal: 17.07.2015 19:52   
S vývojom ani výrobcami vozidiel to nemá nič spoločné, tu ide o predpisy
Citovať
ivko1
Legenda - Ford T (540)
PríspevokZaslal: 17.07.2015 21:36   
Ale tie predpisy predsa musia byť. Tebe by sa ako páčilo keby ťa každý druhý trulo večer oslepoval?

Raz je to navrhnuté na klasickú žiarovku kde v strede ohniska paraboly musí byť wolfrámové vlákno žiarovky aby to svietilo tam kam treba

Spotrebu energie vôbec nerieš, všetko je na to dimenzované, nižšiu spotrebu paliva mať nebudeš a tak isto by ti nestačila lacnejšia a menšia baterka, lebo tú baterku potrebuje štartér aby mohol roztočiť motor

Naposledy upravil ivko1 dňa 18.07.2015 06:22, celkom upravené 2 krát.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (639)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 3 mes 10 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 17.07.2015 22:02   
Cviro nikde som nenapísal , že mi nikto nič nemôže , ak sa ma prvý pomocník VB opýta "prečo si tam nedáte klasické žiarovky" tak ich namieste povymieňam. Lenže sa o to nikto nezaujímal , svieti to inak , a priznávam , že menej . Totiž na kratšiu vzdialenosť takže určite nikoho neoslepím (aj keď mi je to jedno). Technik na STk mi to ukázal na regloskope že , ešte tam je nejaká rezerva. Pre mňa je podstatnejšie to že to má iný rozptyl a teda lepšie vidím krajnice. Ovela viac mi totiž záleží aby som zaregistroval neosvetleného chodca na krajnici ako osvetlené auto v protismere.
Mňa na tejto téme viac zaujalo slovíčko "schválené" . Pokial až chce hnať náš malý úradníček spotrebitela??? aby používal len schválené veci???.Ja ako šofér som povinný pred jazdou skontrolovať či mi svetlá svietia. Nastala nejaká zmena a som povinný kontrolovať aj čo tam svieti??? o tom som nejako nepočul.
Čo ak mi v obchode predajú pneumatiky ktoré neboli "schválené" pre použitie v europe?? Zase mám pýtať atesty?? to o pár rokov budm pýtať schválenie aj od rohlíkov???
O toto išlo mne v mojej odpovedi.
PríspevokZaslal: 17.07.2015 23:26   
Lenze to nie je shvalene kvoli uradnickovi ten s tym nema nic. To je shvalene kvoli tomu co vam Ivko napisal. Ste uz mimo celkom? Ked raz stvoritel toho svetla vymyslel svetlo na urcitu ziarovku tak ho vytvoril pre tu ziarovku a tomu zodpoveda konstrukcia toho svetla aby malo presny smer svetla a presne ohranicene hranice ci vam to nic nehovori? Preco nelejete do benzinoveho motora naftu? vsak to je potom technicky tiez jedno.
Citovať
Odpovedať Nová téma
12345>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Autožiarovky