Aké znaky originality musí spĺňať obal motorového oleja?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Aké znaky originality musí spĺňať obal motorového oleja?

Príspevok od používateľa celerb »

Zdravím,
už dlhšiu dobu nakupujem motorový olej Valvoline 5W40 v "osvedčenom" e shope v Banskej Bystrici buď 5l, 4l alebo litrové balenia, podľa toho, čo bolo aktuálne v predaji.
Nedávno som z dôvodu potreby doliatia dokúpil v riadnom kamennom obchode ten istý litrový Valvoline a všimol som si, že pod pod vrchnákom bola aj taká hliníková fólia, čo býva napr. aj na jogurtoch, a ktorá na obaloch, ktoré som doteraz nakupoval cez spomenutý e shop nikdy nebola.
Má niekto vedomosť, ako má byť správne uzavretý originálny obal motorového oleja, resp. ako má vyzerať originál uzáver ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tento olej pokiaľ kúpim má ten staniolový uzáver vždy.Olej nikdy z internetu.Možno prílišná opatrnosť,ale ...
Ak si ho kúpy zákazník,je to jeho vec.Ale ja do zákaníkovho proste nemôžem liať niečo z internetu,to je cesta do prieseru.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

V 2009 som daval svojmu autu valvoline durablend 10w 40.2010 v holandsku som kupoval ten isty olej a vsimal som si etiketu made in netherland rotterdam.u nas co predajna vsetci mali made in eu.pytal som sa predajcu co to je to eu.je to poland ci netherand.nevedel sam odpovedat ze on je len zamestanec.objednal som to z internetu dnes beriem valvoline max live 10w 40 a zatial stale netherland.+ zavolam tomu webpredajcovi co tam pise a ak je eu tak podakujem a zlozim.raz som kupil ten max live v predajni a bolo tam made in eu.dnes znamy kupoval cez internet shell helix a tiez pise eu.ale kto vie co je original na sk je vsetko lacny nakup a dovoz cize tazko na istotu povedat co je original.v bille nakupujem dnes maso a nic ziadna krajina odkial to je.tak som siel kupit tam kde to aspon pisalo no co som to varil neviem.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Pancovany olej nemas realnu sancu zistit. Ci kupujes v nejakej predajni alebo niekde na internete. Na obale nemas ziadne ochranne prvky ktore by nesli zfalsovat. Vyrobcovia na to dlabu, verejne neuvadzaju napr. jednotlivych odberatelov, kolko im kedy dodali urc. oleja, aby bola aspon nejaka zaruka pravosti.
MilanFI
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01.09.2008 16:40
Bydlisko: Tatry
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilanFI »

Pán Hlavatý, môžete prosím dať info kde sa dajú objednať resp. kúpiť oleje bezpečne. Kľudne do ss. Doteraz som kupoval oleje z DE, len už tam toľko nechodím. Bral som aj z jedného e-shopu, doteraz našťastie bez problému, možno aj preto že mením relatívne často.
BMW e 91, Nissan Patrol 2,8 td Off Road, VW Golf V , ex Vectra C 2,0 DTI,
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tiež k tomu niečo napíšem...
Známy má autoservis a raz som bol u neho na geometriu.Vošiel dnu jeden pán že predáva oleje či má záujem a po otázke že aké značky nás zavolal aby sme sa šli pozrieť do dodávky.Mal tam 4 neoznačené 200l sudy a množstvo originálnych prázdnych litrových fliaš s etiketami snáď všetkých značiek a novými zátkami...Takže nám "urobí" olej aký potrebujeme...!!!
Tak sme ho poslali do ....
Týmto chcem povedať,že ani "ORIGINÁL" balenie nezaručuje nepančovaný olej-bohužiaľ v dnešnej dobe je to tak... :zg282: :zg282: :zg282:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Pán Hlavatý, môžete prosím dať info kde sa dajú objednať resp. kúpiť oleje bezpečne.

akoze kde, napriklad na Slovensku mas original zastupenie cojaviem takej Mobil petrochemickej firmy.



XXXXXXXXX Slovakia s.r.o. je na Slovensku jediný autorizovaný distribútor mazív zn. Mobil.
Spoločnosť XXXXXXXX Slovakia s.r.o. je evidovaná ako Obchodník s vybraným minerálnym olejom



to je hadam trosku rozdiel oproti dvestotisic internetovym obchodikom ktore predavaju oleje vsetkych moznych aj nemoznych znaciek !




Alebo napriklad mas tu taky Shell. Takisto oficialne zastupenie. Myslis ze ked ti doporucia partnera ktory ti preda olej, ze dostanes nieco pancovane ?


Prepanajana co takto trochu pohnut makovicami, to je fakt taky sialeny problem ????????? Ved volby uz boli !
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nie je ORIGINAL BALENIE , ako originál balenie :3020:

Netreba veĺa inteligencie aby každý zhodnotil,či je obal nejakého výrobku neporušený, a či je tento výrobok použiteľny alebo patrí do smetí..

Rovnako aj s motorovými olejmi , tak ako píše p.Hlavatý
existuje nejaký štandard ako by mal byť motorový olej zabalený , či je zátka neporušená, resp. naplň chránena ešte nejakou hlinikovou foliou pod víčkom

Aj keď nie všetky balenia mot.oleja majú extra ochranu
hlinikovou foliou

Čo sa týka slovenskeho trhu s autopotrebami, myslím si,že je tu nepatrične silná orientácia na ZNAČKU motorového oleja, čo je myslím si podružný detail
akej značky je mot.olej
doležitá je kvalita alebo aj qualita a o kvalite vypovedajú čísla a pismenka za označením ACEA

Tvrdiť ,že motorovy olej určitej značky automaticky splńa kriteria kvality , kým olej inej značky je podradný
šmejd ,len kvoli značke je omyl

Tí ktorí čitajú moje príspevky vedia, že OD NOVA sám mením olej v mojom aute systemom čím najlacnejšieho oleja
dokonca pri jednej výmene sa stalo,že som zlial do motora 3 oleje roznych značiek, dokonca roznej viskozity
a motor beži veselo ďalej a nič sa mu nestalo.

Pravda pre uplnosť musím spomenuť aj to,že nie každý motor v každom aute by také vymeny oleja zvládol bez uhony ale 80 % motorov by to vedelo stráviť

Jednoducho tema vyberu vhodneho motoroveho oleja je NEPATRIČNE zdorazńovaná a venuje sa jej priliš veĺa nenaležitej a podĺa mńa zbytočnej pozornosti

Existuje len veĺmi malé %-to motorov ,kde je motorový olej extremne zaťažovaný , a voĺba správneho oleja
je pre ten motor životne doležitá.

Ak by mal každý jeden motor na pristrojovej doske vyvedený ukazovateľ teploty mot.oleja ,tak by vodič zistil,že ten olej pri jazde motorom len prudi a cirkuluje a okrem toho sa z tým olejom nič nedeje
zaťaženie oleja vzhĺadom na teplotu nedosahuje možno ani 50 % možnosti toho,čo ten olej može a mal by zvládnuť a na ake zaťaženie bol vyvinutý.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

QUOTE : Existuje len veĺmi male %-to motorov,kde motorový olej je extremne zaťažovaný, avoĺba správneho motoroveho oleja,je pre ten motor životne doležitá.QUOTE

napr. Mitsubishi Lancer Evolution

Myslite,že prečo ma spredu držiak EČ na boku ??
Aby vyzeral zaujímavo ?
nie , z toho dovodu aby nič netienilo chladič, lebo každý jeden CM plochy je pre chladenie tak vykonného motora extremne doležitý, rovnako ako správny olej pre jeho mazanie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Olej v motore je ako u človeka krv,je to životná potreba ktyorá sa po určetých prejazdených km rozhodne ukáže.o značky nejde,ide o vlastnosti,o kategórie,vždy len a len o to,ako daný olej vyhovie požiadavkám.Asi najkrutejší život má olej v PD motoroch kde je vystavený jednak nesmiernemu ale aj velmi špecifickému zaťaženiu.Velmi podobne sú na tom motory z retiazkami,tie sú na hranici možnosti ju vôbec efektívne mazať už z titulu jej práce.
Ak niekto kto si velmi pozorne všíma rozdiely v stavoch motorov v nadväznosti aký motor a interval sa používal,tak si ten svoj ideál určite najde.Diskusie okolo tejto veci sú iba na škodu kedže z podstaty pivných pohladov sa vždy popletú pojmy a dojmy.Už som v jednej inej debate o Fuchs olejoch napísal je majú olej,ktorý v danom motore nemá konkurenciu široko ďaleko.Nikto si to tam ani nevšimol,debata prešla do krčmovej reči.V tom okamihu som sa zaprisahal,že vedomosti a znalosti,ktoré človek zbiera až desaťročia sa nepúštajú takto do vetra.99,99% ľudí trpí úplnou hluchotou a slepotou,nepočuje a nedekóduje čo číta.Ak by dekódoval a rozumel písanému slovu,mal by sto otázok.Ale nie,´dalej sa škriepilo o voloviny.tu sa neoplatí napísať jedinú vetu ozaj k veci,aj tak sa to rozoberie na krčmové hádanice o blbostiach.V zrozumitelnejšej reči to znamená že si soft má človek chrániť a nerozdávať hluchým a povrchným.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 17.03.2016 11:02, upravené celkom 1 krát.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

horsie je ked taka trochu vacsia dodavka zastavi pred trochu vacsim skladom. V malom sa dnes maloco robi a volat dovozcovi nech odporuci = takmer isto skoncis s PR omackou (hoci som nic take neskusal napr. mame vela odberatelov, nemozeme nikoho odporucit, pokial ma logo s neporusenym uzaverom je to nas pravy produkt atd)
a ty mitsubishi ecv je na kraji len pre pekny efekt, nie je urcite navrhnute tak marginalne ze znacka by zapricinila nedostatocne chladenie
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

nemal som v úmysle riešiť oleje ako také, len som chcel počuť váš názor, či je obal a teda jeho obsah OK ak pod zátkou nie je fólia...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Áno,je to OK...Väčšina výrobcov oleja tam fóliu nedáva...
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Úplne súhlasím s Vami pán Hlavatý, človek si nevšíma čo je mu hovorené či písané, hoci by mu to niekto strkal priamo pod nos. Tiež sa už po dlhých debatách kde som podal argument a voči krčmovým rečiam som bol pdsunutý do pozadia lebo ľudia než by radšej pohli rozumom a zamysleli sa, tak radšej človeka zotrú sprostosťami - rezignoval som a držím sa zásady nehádzať perly sviniam a nehovoriť niekomu, kto nechce počúvať. No bolo by nespravodlivé, voči ostatným, ktorí sa vážne chcú niečo dozvedieť, či poučiť s dlhoročných skúseností, odrezať ich od informácií kvôli pár "volom" ...
Pre zadávateľa: tiež som sa stretol s olejmi aj s tou ochrannou fóliou, aj bez. Mňa by tiež zaujímalo akú úlohu hrá pri rozpoznávaní pravosti. Inak ja kupujem olej z e**tu (hviezdy naschvál aby to nebolo brané ako reklama), myslím že taká veľká firma si nemôže dovoliť pančovať. Ak hej rád sa poučím, ale prosím bez "krčmových " dôkazov :300f:
benz2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02.12.2013 16:56
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benz2 »

Raz dávno asi 4 - 5 rokov som objednal olej a filtre z netu , neaký slovenský eshop ,olej nemenovanej značky dajme tomu Kaston :3c90: Aj po niekoľkých výmenách oleja v motore si vždy spomeniem nato ako ma vtedy odrbal predajca a poslal mi atrapu originál balenia .Hneď pri rozbalení balíka som vedel ,že nieje niečo s kostolným poriadkom a obal oleja sa len podobal na originál balenie. Už som to neriešil , starý olej vypustený, auto na rampe, nový olej vlastne neznámeho pôvodu, hologrami tam ani neboli, tak som to už nalial , veď pri normálnom jazdení niečo vydrží. Vydržal ,auto išlo v norme akurát sa mi od tej doby trochu viac ozvali ventily. Nastavovanie vole je tuším mechanické . Celé tie roky si predsa len myslím, že ten olej bola najhoršia kúpa akú som kedy do auta urobil. Ak čítajú tieto príspevky ľudia , ktorý sa venujú predajom cez eshopy , mohli by nám neznalým a hádajúcim prispievateľom trochu priblížiť ako a kde a cez koho nakupujú podobné tovary.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac, oco13 a 29 neregistrovaných