Aké SUV pre smrtelnika :)

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

9393andy
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08.03.2010 20:04
Zdieľať na Facebook

Aké SUV pre smrtelnika :)

Príspevok od používateľa 9393andy »

Zdravím..Už som sa dostal do situácie kedy som si povedal že chcem vlastné auto..(Dospievam) :38eb:

Auto by som chcel kúpiť na zimu..A to bude aj obdobie kedy budem auto najviac využívať..V lete len dve kolesá. :-\

Aktuálne jazdím na 1 octavii..A ten podvozok cítim každú jamu..Za jednu zimu som 3x zlomil predny podnaraznik..Na obrubniku šrcham podvozok..Na Slovenku treba Suv.
Cenovo tak od 6000-8500€.. Vidím to tak že cca 4500€ akontacia a inak leasing..
Oco ma straší že mam si kúpiť malé auto aj kvôli spotrebe..Predsa na octavii jazdím priemerne okolo 4.5l

Osobne som pozeral po hyundai santa fe 2006 diesel alebo suzuki grand vitara diesel..(jednoznačne diesel)

Pozeral som aj teda napr po kia sportage alebo Nissan X-Trail či tuscon ale interierovo sa mi zdajú dosť chudobné..Hlavne stredový odkladací priestor..Som typ čo má riad viac odkladacieho priestoru a rozne serepeticky.. :2f93:

Len neviem ako je to zo servisom a spotrebou(videl som že kombinovana je priemer 7.5l) to nie je tak strašné.

A všetci ma teda strašia že mám ostať pri škodovke kvoli cenám ND.. Ale mam japonskú motorku a nie je to zo servisom take zlé..Teda motorka je motorka a auto je auto..Ale aj čo som pozeral klasický servis platničky.filtre.kotúče nie je to take zlé oproti Nemcom..

Tak čo by sme mi odporúčili jedno z týchto SUV? alebo máte podobnu skúsenosť? Nemyslím podnikatelov čo majú v garaži od každého SUV jeden kus..ALe pre nás obyčajných ludí s priemerným platom.. :-\
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Na spotrebu 7,5 so SUV zabudni a v zime duplom :-)

Takisto by som sa vyhol kupe auta na leasing, ak nemas firmu. Kup si take, na ake das dokopy hotovost (ale toto je moj nazor, peniaze su tvoje tak rozhodnes sa ty :-) )
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ak máš plat okolo 700-800 eur, tak na Santa Fe a podobné zabudni. Keď budeš potrebovať nové pneumatiky, nebudeš mať mesiac čo jesť. Ak by som bol na Tvojom mieste, vyberám za okolo 3000-4000 euro a vôbec by som sa nebál viac, ako 10 ročných áut. Napr. Honda CRV, Toyota RAV4 prvej generácie, teda len s benzínovými motormi. Odpadajú rôzne starosti... Je to na Tebe, pre čo sa rozhodneš, hlavne si viac áut vyskúšaj, čo Ti sedí viac.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Hlavne neporovnávaj japonskú benzinovú motorku s akýmkoľvek moderným dieslom typu CR. Lebo to už nie je len o spotrebe, brzdových platničkách a oleji
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

Niva? za tu cenu pomaly novota lol
dekastar
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekastar »

To áno, ale pohodlia a komfortu si veľa neužije.
peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter121 »

Do 8000? Grand Vitara, CRV, RAV 4 alebo Jeep Cherokee. Ideálne v benzíne a prerobiť na plyn. Odolné vozy "poloterénnej" konštrukcie.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked ides takto vyberat auto, tak si este moc nedospel :3020:
Citi tu este niekto banany a opice? Lizing, terajsia spotreba 4.5, chce jednoznacne dizel...

Poriadne si napis vsetky kriteria, co od toho auta chces, napr.:
rozpocet na auto (na lizing sa vykasli, dosetri)
rocny najazd
lahky teren (chata v zime niekde v horach...), 4x4
velkost auta, pre kolko ludi (lyze, more cez leto...)
atd.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zvláštne parametre pre výber auta.Ja neviem,možno už osprostievam ale snáď by auto malo zohladńovať moje potreby,kde sa vozím,kam sa vozím,koľko nás je,na čo mám (máme).
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 09.02.2013 08:04, upravené celkom 1 krát.
bubelai
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 15.05.2008 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bubelai »

Napríklad si nenapísal, koľko km najazdíš mesačne príp. ročne, že sa ti ten diesel tak oplatí. Mám služobné Santa Fé, diesel 2,2 lit., ale v zime mi spotreba ešte neklesla pod 9 lit. a to nie som žiadny pretekár, údržba drahšia a ako tu niekto predo mnou napísal 1 zimná pneumatika strednej kvality stojí okolo 100 €, môj sused má Santa Fe prvej generácie 2,4 benzín a je mimoriadne spokojný...spotrebu má skoro takú ako ja...treba si dobre spočítať koľko je dva a dva...
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Auto tejto kategórie nie je príliš pre ľudí s priemerným platom. (ak ten plat nemajú vyhradený, len na to auto) Skús zvážiť svoje možnosti a tiež odporúčam sa vyhnúť nákupu na lízing. Ale ak predsa, tak tiež by som sa priklonil názoru - starší benzín + plyn.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mal som kadejake suv ale nejak najviac mi vyhovoval Xtrail. Aj teraz mam este jeden ako rezervne auto. Spotreba 7.5l nafty, auto lahke , jazdi super. Nekupoval som to do terenu ale ozaj ako sa tu pise ze na nase cesty najlepsie nieco vyssie. Dynamika toho auta je super, ked trebalo vyobsival som mladencov co si mysleli ze maju najrychlejsie golfy a podobne. Hlavne sa mi paci ze 4x4 si zapinas a nie napriklad ako Rav4 co neovplyvnis nahon nijako. Samozrejme ze interier Xtrailu je specificky napriklad budiky v strede ale na to sa da zvyknut ako nic. Tento co mam teraz mam od nova a ma presne 109000km a dnes som menil prvykrat na nom zadne platnicky. Inak absolutne nic okrem oleja a filtrov. Mozno by som ho uz aj strelil lebo mi je viac menej zbytocny a za posledny rok som sa na nom previezol asi maximalne na STK.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je to,ak je zdôvodnenie a má to jasný dôvod prečo to tak má a musí byť,OK niet čo riešiť
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

dakto tu prednedávnom písal jaké trable ma s motorom xtrailu ne? že osivel z toho ne?
pytas007
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29.07.2009 00:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pytas007 »

Keby mam ako ty rozpočet 8500€ tak by som zobral daciu duster za 9000 ju mas v akcii a v strednej vybave, a este si mozes vybrať aj farbu :-) ak ti ide len o suv do mesta tak ti stači, spotreba je velmi dobrá a hlavne je to nový voz...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: nagy@vodrazka.sk a 71 neregistrovaných