Aké SUV kúpiť atmosféru benzín?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Aké SUV kúpiť atmosféru benzín?

Príspevok od používateľa milan209 »

Rád by som poznal váš názor, aké auto poradíte. Auto chcem primárne využívať denne na cestu do práce a to len 3.5 km tam 3.5 km späť. Samozrejme občas výlet mimo mesta a na dovolenku Chorvatsko raz ročne. Takze asi benzin atmosféru.
Musí to byť ale SUV a automat. A preferujem Mercedes, Volvo. Možno ešte Jeep. Prečo tieto podmienky? Jednoducho si chcem urobiť radosť a tieto káry sa mi páčia. Cena max. 6500e.
Idealne keby nebola spotreba ako sviňa a zas lenivé jak leňochod. Pls skúste mi dať tip.
Reči typu " na 3.5km si kup bicykel " si odpustite. Bicykel mám.
:300f:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

6 a pol litra za prémiové SUV s automatom? To som si nie celkom istý či si tým urobíš radosť...
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Však hľadám a zatiaĺ nič. Ale meviem na ake auto sa zamerať. Ale vyber je asi iba Merc ML, a volvo x60 a x90. Ale s akym motorom? A hľadať benzin/plyn??
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Čo znamená, že by to nemalo mať veľkú spotrebu?

Pretože či mercedes, alebo volvo, pod 5 benzínových valcov sa nedostaneš a pri jazde 3,5 km so studeným motorom rátaj so spotrebami okolo 15 litrov na 100 km a viac.

Príjemné SUV je napríklad honda CR-V s dvojlitrovým benzínom. Vrelo Ti ho doporučujem. Servis peňaženku nezničí.

Čo sa týka spotreby - občas si sadnem do firemného vw phaeton 3.0 TDI. Pri jazde 2-3 km palubný PC ukazuje v pohode spotreby cez 12 litrov... Ak idem napríklad na miesto vzdialené 70 km, pri vyslovene defenzívnom štýle jazdy spotreba v lete klesne tesne pod 9 litrov. Pri normálnej jazde je normálny priemer 9-10 litrov nafty na 100 km. To je limuzína s výrazne lepšou aerodynamikou a lepšími pneu ako SUV.

Neodhováram Ťa, len píšem ako sa veci majú.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Hľadaj, hľadaj ďalej. Ale nájdeš len problémy v starých prémiových vrakoch.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Kupovať auto s LPG v tvojom prípade nemá význam. Nie som si istý, či by si spravil radosť. Ak niekto predáva auto s LPG, má na to dôvod - odjazdené km a budúci finančne náročnejší servis. Každých 10 rokov musíš napríklad vymeniť nádrž alebo ju dať otlakovať... Servis benzínového vidlicového šesťvalca na podpálené ventily stojí dvojnásobok toho, čo štvorvalca - V motor má totiž všetko dvakrát - 2 hlavy valcov.

Vo volve je servisne najlacnejší radový päťvalcový turbobenzín.

Mal som viac áut na LPG. V zásade kupujem auto bez LPG a splynovač si dávam montovať - nové je nové a bezstarostné. Vzhľadom na tvoj kilometrický nábeh, montáž nedáva ekonomický zmysel.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

To ratam ze pri studenom motore bude spotreba habakuuuk.
Keď nic nenajdem pojdem aj do hondy, to je tiez pekne auto.
Problem je ze benzinovych automstov je málo.
Dizel by bolo blbosť kupovať? Mam aj o dizly uvazovať alebo ten na 90% vylúčiť?
Phaeton je nadherne auto od 2008 akurat je to limuzina a navyse v pripade predaja ťazko predajne. O servise radsej nepisem. Ten by ma zruinoval.

Na LPG netrvam a defacto pri mojom využivani auta ani nie je potrebny.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Diesel vylúč na 100%. To budeš mať viac starostí ako úžitku pri takých trasách a cenovku takého DPF filtra do Hondy si si ešte nekukal, čo? :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Však hadam sa DPF regeneruje. Občas pôjdem pavúky vyhnať z výfuku.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

DPF filter má svoju životnosť a na niekoho ten čierny Peter raz padnúť musí a keď pozeráš 10-14 ročné auto, tá pravdepodobnosť, že to budeš ty je pomerne vysoká.

servis vw phaeton nie je o nič drahší ako servis prémiového SUV so vzduchovým podvozkom.

úprimne - dobré zachovalý phaeton je veľmi, naozaj veľmi príjemné zvezenie, diametrálne odlišné od passatu a za rovnaké nákupné peniaze. je to taká nedocenená šedá myška na trhu.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Martin, CRV trpeli na zadné diferencialy, to bola ich bolesť, W164 v motorizacii 320, alebo svéd xc90 benzin, ten 5 valec. Máme doma w163 2,7 cdi behá okolo komína, w164 320 cdi bez origo dpf , na strunách bolo zopár chuj0 vín čo trebalo opraviť alebo vymenit, ale to sú autá ktoré už na to majú nárok.
Oblukom sa vyhni freelanderu! Mám aj ten, ale to exot. Horšia bola iba felícia, z prvých kusov čo mali masku radiator rv 98, ale aj tá prehrala s friťákom. Tá nemala toľko porúch čo LR. Takže do najveľkeho švéda v benzine a w164 sa obzeraj.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Trucker dakujem za relevantnú odpoveď.

Teraz trochu od temy. Martin teba by som sa rad spytal ci by si uprednostnil phaeton 2008 3.0 v6 a vyssie pred mercedesom s 2007 vyšsie. Ďakujem.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Také auto do 6500€?

No kamarát, radím ti že ešte mesiac sa každý den poriadne vyspi a až potom sa rozhodni...

MB ML, XC90, Phaeton... Niekto sa chce pekne osrať a ty tomu hovoríš že "chcem si urobiť radosť"
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ivko1, ja by som si urobil radosť aj obyčajnou Lada 1500 alebo po starom VAZ2013, alebo mi veľmô srdco pišťí po Tatre kačene 805,obyčajnom valníku. Starjie hrče, kopec problémov, ale rád by som, iba nemám miesto kde to reparovať, opravovať. Možnože aj milan209 má nejakú takú túžbu.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

milan209 napísal:Trucker dakujem za relevantnú odpoveď.

Teraz trochu od temy. Martin teba by som sa rad spytal ci by si uprednostnil phaeton 2008 3.0 v6 a vyssie pred mercedesom s 2007 vyšsie. Ďakujem.
Pozri recenzie, a razom ti vyjde medveď hodnejšie, menej bolestí, ak sa ho raz vzdáš, skôr odide ml ako phaeton. Zase luxusnejšia vozba je phaeton.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných