ake spolahlive auto na benzin, vykonnejsie

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

ake spolahlive auto na benzin, vykonnejsie

Príspevok od používateľa marmmolit »

zdravim,, zatial som mal len same diesle nakolko som ich fanusik no dlhsie sa pohravam s myslienkou skusit benzin, akosi ma to zacina lakat a dnesna spolahlivost dieselov je dost otazna,, je tu kopec tem ale v jednej sa docitam ze subaru impreza je super spolahlive auto, nato v inej teme sa docitam ze ma nejake problemy s piestami,, neviem comu verit a takto je to skoro stale,, niekde tvrdia ze je nejake auto paradne a v zapeti v inej teme ze je to hnoj,,, takze prejdem k autu, co sa tyka vyrobcu je mi jedno ci to bude toyota, mazda, VW, audi,, ak to bude spolahlive a nekazove a budem menit olej a filtre + nejaky spotrebak (capy, silentblok...), je mi to fuk.. manual 6-st., s turbom alebo bez neviem poradte,, typ: sedan, najazd km? dost otazne niekedy 300km za tyzden inokedy 1500km za tyzden,,pouzitie auta na dovolenky, k babke, do obchodu proste vsade,, vykon aspon 200 koni,, teraz mam 230 konoveho diesela a bojim sa ze ked kupim nieco slabsie budem si nadavat,,, rad by som sa vyhol problemom s tym autom ako unikanie chladiacej vody do motora, potrebne pretesnovanie hlav a rozne moc nakladne opravy,, (vymena rozvodu je samozrejmost to neni oprava pre mna),, nove auto to byt nemusi ale zase ani šporák starej matere nechcem,, cca, ja neviem 2,3,4,5 rocne auto,, zaujima ma Vas nazor a skusenosti
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

musis si uvedomit ze hladky benzin bez turba budes musiet srobovat na 5500rpm aby podaval jazdne vykony take ako dieslik s rovnakymi konmi a ajtak nebudes mat "pocit zapnuteho turba ked ma zabije do sedacky". To je proste charakteristika tych motorov, aj ked stopkami nameras rovnake veci, tvoje zmysly ti povedia nieco ine.

Nepises kolko penazi mas v miešku, nahanas vsak 2rocne benzinove auto s 230konmi+ takze ocakavam ze patris do lepsej danovej kategorie. Vsetky tie veci ktore si vymenoval su tuctove srajdy, toyota, mazda, wv, audi, musis pozerat po niecom co si doteraz nerozmyslal.

Napriklad... mimo kontinentu. Tohoto kontinentu. Jasne, Toyota a Mazda splnaju, avsak smerom doprava. Co tak dolava ?

Amerika.

Chrysler 300c. 3.6i, 211kW, cenovky viac nez primerane, auto neokukane co nestretnes na kazdom rohu, kombi ked chces nieco vacsie, ide to vcelku slusne i ked mozno 0-100km/h nespravi rovnako nadherne ako turbeny dieslik, zato vsak pri 130km/h uz najdes hrubu prevahu vykonu - je rozdiel jazdit na 200 konoch a na 300 konoch ked ich je treba.

Nepriamovstrek.

Bez turba. Ked ti bude malo sily, pribijes tomu kit s kompresorom ktore sa predavaju odladene na tieto motory ; Stage1 update je na 350kW za cenovku okolo 4.800 USD.

Kedze je to nepriamovstrek bez turba, mozes to LAHUCKO prerobit na LPG.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jednoho času tu niekto zhánal Mazdu 6 2.5i Skyactiv, má to tesne pod 200PS ale to by snád nebol problém
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

to mp3turbo,, no v miesku mam cca 15-20.000€,, nemusi to mat cez 230 HP staci ked to bude mat aspon tych 230 HP,, no musim povedat ze chrysler ma ani nenapadol, ale to asi neni moc moj styl pripadal by som si v nom ako pan kral :D je to dost robusne auto ako pozeram na nete,, nepotrebujem zrovna auto po ktorom sa kazdy obzrie a 2 rocne tiez nemusi byt, v pohode prezijem aj s 5 ci 7 rocnym,, popripade ak mas nejaky napad na dobry spolahlivy diesel v "dnesnej dobe" co je asi tazke najst lebo ja co pozeram a citam fora tak neni auto na ktore by nenadavali ci uz koli elektrike alebo prasknutym hlavam ci inej drahej oprave,, kedze som nic take nenasiel tak som si povedal ze zamierim k benzinu

to ivko1,, myslis tu co ma 141kW? no ta nema zle parametre, ale je to este pomerne nove auto a kto vie ake to je s jeho spolahlivostou, nevies ci to je priamostrek alebo strek do sania?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neskúmal som, u nás tých 2.5i moc nebude, skôr slabšie verzie a tých si myslím že behá vcelku dosť
pidizvi
Príspevky: 3404
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Nejaky mercedes s patlitrom alebo aj amg 55 uz.
Ak nieco slabsie, tak mozno pasat s tym sest valcom.
Alebo aj volvo s80 s nejakym poriadnym motorom uz musi ist, neviem ake to ma oznacenie.
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

trosku sa straca podstata mojho prispevku,, nejde mi len o to kupit nadupane auto s 500 konmi,, staci 230 koni ale ide o spolahlivost toho auta v prvom rade
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Lexus IS 250 jednoznacne. Vzhladom na rozpocet to bude typovo starsi model, ale je to fantasticke auto. Pokial si vacsieho vzrastu, tak by Ti bolo male resp. uzke, ale ostatne parametre (o spolahlivosti) splna. Skus zvazit.
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

Je jedno aky rocnik ci 2007 alebo 2015 z tej is250? Pocul som uz o tychto autach ze su spolahlive.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných