Ake doklady musi mat prislusnik pri merani radarom u seba?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavolpalo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2008 18:18
Zdieľať na Facebook

Ake doklady musi mat prislusnik pri merani radarom u seba?

Príspevok od používateľa pavolpalo »

Ake doklady musi mat prislusnik pri merani radarom u seba? Pocul som ze musi mat kalibracny protokol od pristroja prislusnik musi mat protokol o zaskoleni na konkretnom pristroji co je na tom pravdy?Dakujem :zga27:
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

je to tak ak nemá u seba kalibračný protokol !originál! nie kópiu alebo nie je ochotný ho predložiť tak meranie je neplatné
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Pokiaľ viem, tak prístroje musia byť kalibrované, je jedno čí na meranie rýchlosti, alebo množstva požitého alkoholu, ale policajt nie je povinný nič ukazovať, ak to ukáže je to jeho dobrá vôla a nie, že bez toho ak ti to neukáže, je meranie neplatné. Meranie je neplatné vtedy, ak je prístroj bez kalibrácie. Ak sa ti niečo nezdá na prístroji, môžeš sa sťažovať, žiadať o informáciu, potom ti bude všetko vysvetlené, ale ver, že 99,99% prístrojov je kalibrovaných presne tak ako má byť.
sekvoja
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.01.2009 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sekvoja »

to ako by si od neho ziadal maturitne vysvedcenie, alebo daky doklad, ci ma vobec ukoncenu policajnu skolu...
luki977
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.10.2006 08:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki977 »

Vodic ma pravo ziadat tento protokol od policajta...problem nastava tam,ze touto cestou asi nikto nepochodi pretoze pri tejto otazke pan Packa v rubrike Ako to nespackat na jojke sam hovoril o tom,ze vodici nemusia mat strach pretoze na tieto veci si policajti davaju pozor a je asi fakt nemozne najst zariadenie,kt. ma tento protokol uz neplatny a je nadalej pouzivane na cestach!
Moj nazor je taky,ze tym,ze to budete pytat len robite zlu krv a tym padom vas caka pekny prievan v penazenke... :4012:
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

Porovnavat maturitne vysvedcenie s kalibracnim protokolom to je teda ....

Vodic ma pravo, vypitat si kalibracny protokol, a policajt mu ho musi vydat, pokial nie, je meranie nedokazatelne.

Bola by hlupost, keby policajt take nieco nemusel ukazovat, potom je uz nedokazatelne, ci je radar kalibrovany, pretoze pred spravnym konanim by mohli ukazat protokol s ineho radaru.

Pokial ta nameral, je povinny to mat zaznamenane, a pokial ho poziadas, je nutne, aby ty ukazal ze pristroj nie je vyradeny a podobne...

Avsak ako tu bolo spomenute, casi ked sa radari nekalibrovali tak casto su uz prec, a dnes to spravi akurat zlu krv. Ked to po policajtovy chcete, tak vam moze dat najvyssiu pokutu zo sadzobnika...
sekvoja
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.01.2009 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sekvoja »

viem ako to myslite, ale presne ako ste povedali - bolo by to h.vno platne. su kryty natolko, aby im daky sofer do toho mohol vela nakecat. podla mna to je zbytocne v tejto dobe riesit, tak ako pytat vysvedcenia :d :D
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

luki977 napísal:Moj nazor je taky,ze tym,ze to budete pytat len robite zlu krv a tym padom vas caka pekny prievan v penazenke... :4012:
Typické slovenské policajtské zmýšľanie: "Vodič sa dožaduje svojho práva = je drzý = ja mu to osolím"

luki to nie je nič proti tebe, dávam ti za pravdu
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

kaskaderTN napísal:
luki977 napísal:Moj nazor je taky,ze tym,ze to budete pytat len robite zlu krv a tym padom vas caka pekny prievan v penazenke... :4012:
Typické slovenské policajtské zmýšľanie: "Vodič sa dožaduje svojho práva = je drzý = ja mu to osolím"

luki to nie je nič proti tebe, dávam ti za pravdu
Toto vobec nie je nejake typicke slovenske zmyslanie.

Zmyslas tak ty, a mnohy iny, ludovo povedane, ako chuji.

Vlada vyda, a zvysi pokuty. Da nejake riadne sadzby, ktore by sa mali dodrzviata.

Poviem priklad.

Niekto prekroci rychlost, o 30 km/h. Vymyslim si, za to by mal dostat pokutu 200 Eur, podla sadzobnika, ktory schvalila vlada. Potom vas policajt namera, odstavi, a da vam "smiesnu" 50 Eurovu pokutu. Alebo 100 Eurovu, viac vam neda.
A vy, sa zacnete stazovat, a pytat si kalibracne protokoly. No povedzme si to takto.
Policajt si robi svoju povinnost, aj to nie dost korektne, ked vam za ten priestupok, neda sadzbu, aku mu nariaduje sadzobnik. Da Vam menej, pretoze je to tiez len clovek, a vie ze 200 Eur je celkom dost.
A vy, zacnete s auta vykrikovat po nejakom kalibracnom protokole a skuskach. No byt na mieste toho policajta, kedze sa vy domahate svojich prav, on sa teda potom moze kludne riadit riadnym sadzobnikom pokut.

Ale to uz sa Vam nepaci. Vy sa svojich prav domahat mozete, ale ze on Vam da 4 krat nizsiu pokutu, ako je v sadzobniku, to uz je uplne bezne ze ?

Ked raz lietate rychlejsie, ako je dovolene, tak ratajte kurwa s tym, ze za to mozete byt potrestany. Ja ked idem na dialnici 180 tkou, tak ratam s rizikom, ze ma zastavia fizli, a modlim sa, aby ked ma zastavili, aby ma zastavil nejaky normalny, co mi da pokutu 100 Eur a posle ma bez odobratia vodicskeho dalej.

Lenze potom su typi ludi, co idu po dialnici 180 ako ja, a su uplne presvedceny, ze to je normalne, a ked ich zastavia policajti, a daju im pokutu 100 Eur (kdezto riadna by mala byt snad 500 a uz odobratie vodicaku) , tak sa zacnu rozculovat, a vsade pisat, jaky su ty policajti debili.

Kalibracny protokol a podobne sracky by som si pytal len vtedy, pokial by som isiel dajme tomu 100 km/h, bol by som si isty, ze som tolko isiel, a policajt by povedal 120 ... To je rozdiel, ale ist ako hovado, potom sa este aj vadit s policajtom, a ziadat aby vam dali nizsiu pokutu ako je sadzobnik.... To je uboha slovenska vlastnost ...
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Ake doklady musi mat prislusnik pri merani radarom u seb

Príspevok od používateľa fester777 »

pavolpalo napísal:Ake doklady musi mat prislusnik pri merani radarom u seba? Pocul som ze musi mat kalibracny protokol od pristroja prislusnik musi mat protokol o zaskoleni na konkretnom pristroji co je na tom pravdy?Dakujem :zga27:


jedine co tym docielis je to ze ti najde v aute urcite veci ktore ani netusis a to ver ze si da zalezat :zg282: . Takze radsej by som drzal hubu a slusne sa spravat a docielis to ze vetsinou ti da tu nizsiu sadzbu aspon mne sa tak vzdy stavalo.
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

pytaj ho sobašny list a preukazku na MHD :3035:
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

itstar napísal:
kaskaderTN napísal:
luki977 napísal:Moj nazor je taky,ze tym,ze to budete pytat len robite zlu krv a tym padom vas caka pekny prievan v penazenke... :4012:
Typické slovenské policajtské zmýšľanie: "Vodič sa dožaduje svojho práva = je drzý = ja mu to osolím"

luki to nie je nič proti tebe, dávam ti za pravdu
Toto vobec nie je nejake typicke slovenske zmyslanie.

Zmyslas tak ty, a mnohy iny, ludovo povedane, ako ch***.
Ak malo byť toto na mňa, tak dovoľ, aby som ťa poopravil. Rýchlosť nedodržiavam a za celú šoférsku kariéru, čo je asi tak pol melóna km, som dostal presne dve pokuty za rýchlosť, dve za nezapísané LPG (za čias, keď to ešte bolo viacmenej tolerované), raz prepadnutá STK, raz za odbočenie do zákazu, sem-tam pásy. Na nič ďalšie si nespomínam. Ani raz som neškemral ani som sa nevtieral ani nič podobné, občas nejaká pokuta proste patrí k veci. Ale poviem ti príhodu. Idem si raz tak večer cca o 23:00 po jednom malom meste, asi dvesto metrov pred koncom obce som začal pridávať z cca 60 na mimomestskú rýchlosť. Zrazu červené svetlo a hliadka. Klasika postup, dobrý večer, cestná kontrola, doklady atď. Obojstranne úplne bez emócií, až kým sa ma neopýtal, akou rýchlosťou som šiel. Ja mu na to, že 60 (vtedy to bolo OK, teraz je už 60 fuj fuj cestný pirát, kameňujme ho). On hovorí: mne sa to na 60 nezdalo Ja: A na koľko sa Vám to zdalo? A vtedy to začalo. Lekárnička, žiarovky, všetko možné, ten k0k01 mi zmeral ešte aj tlak v rezerve, ale neprišiel na nič. Odvtedy mám s ním a kolegami z jeho stanice vojnu. Načo ten zakomplexovaný meter päťdesiat majster sveta vyťahuje rýchlosť, keď nemá radar?? to som sa mu mal priznať alebo čo čakal? Málokedy mám s policajtmi problém a rešpektujem ich, hoci mám na ich personálne zloženie svoj názor. Rozhodne nepatrím medzi ľudí, ktorí dostanú za niečo pokutu a hneď sa idú žalovať na internet, volajú kamarátom s kontaktmi a podobne, ale keď mám kurwa na niečo právo, prečo mi má tá akože autorita dokazovať, že ma má v hrsti?? Ak by niekto namietal, že bez polície by sme tu mali banánovú republiku, hovorím Ano, mali by sme a bola by to tu nebezpečná krajina, ale policajti na cestách sú skôr dopĺňači štátnej kasy, pretože podľa mňa 90% vodičov sa riadi skôr pudom sebazáchovy ako pravidlami určenými štátnou mocou, a tipujem, že by to na cestách o moc nebezpečnejšie nebolo.

Na margo toho akože môjho zmýšľania, keby som sa ja tak choval ku svojim klientom ako sa policajti správajú k nám, tak ma šéf za dva dni pošle do <> a ešte by ma pritom nakopal do gulí. Prečo sa v prípade policajtov tak často hovorí že je tiež len človek, veď to sme všetci a musíme sa premáhať, aby sme sa chovali slušne, inak by sme zdochli od hladu.
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

zalezi od policajta, ty si stretol raz chuj... a uz vravis ze su taky setci ja som zatial stretol iba v poho policajtov, tych chujo... vecsinou stretavaju ty ako ty hovoris 90% ludi co nedodrziavaju pravidla. Samozrejme je chujovina cela 60-ka a podobne kraviny co sme zaviedli lebo niekto mudry z unie to prikazal ako je tomu vsetko na slovensko ale to ze pojdem o 10km pomalsie ma z biedy nevytrhne a aspon mi ostane vo vrecku. A k tej tvojej jazde vecer by som sa ho spytal a kolko som isiel? :D co by mi povedal bo vecer nikto mimo mesta nemera lebo neni nic videt :D preto vecsina dodavok jazdi rychlo prave vecer lebo nemaju taky strach z pokut.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

fester777 napísal:zalezi od policajta, ty si stretol raz ch***... a uz vravis ze su taky setci ja som zatial stretol iba v poho policajtov, tych ch***... vecsinou stretavaju ty ako ty hovoris 90% ludi co nedodrziavaju pravidla. Samozrejme je ch*** cela 60-ka a podobne kraviny co sme zaviedli lebo niekto mudry z unie to prikazal ako je tomu vsetko na slovensko ale to ze pojdem o 10km pomalsie ma z biedy nevytrhne a aspon mi ostane vo vrecku. A k tej tvojej jazde vecer by som sa ho spytal a kolko som isiel? :D co by mi povedal bo vecer nikto mimo mesta nemera lebo neni nic videt :D preto vecsina dodavok jazdi rychlo prave vecer lebo nemaju taky strach z pokut.
Veď presne to som sa ho opýtal, že na koľko sa mu to zdalo a už bol oheň na streche. A nehovorím, že sú všetci blbci, ale natrafiť medzi nimi na človeka, ktorý si niečo dokázal tým, že sa stal policajtom a podľa toho sa aj správa, nie je žiadne umenie. Nikomu sa neprosím, aby predomnou stál v pozore a aby mal upravenú kravatu, mne stačí baviť sa v obojstranných medziach zákona a samozrejme slušnosti. Nabudúce keď budem mať problém s policajtom, vytiahnem mobil a začnem celú situáciu nahrávať. A nech ho aj rozhodí

edit: som zabudol napísať, to že nedodržiavam rýchlosť neznamená, že chodím kilo po meste a dve kilá po diaľnici. V meste cca do 65, mimo mesta asi tak 100, diaľnica cca do 140. Všetko samozrejme podľa situácie a zrejme častejšie jazdím pod limit, ako nad. Keď vidím decká, ako sa 5 metrov od ulice hrajú futbal (kto im to dovolil? kde sú rodičia? Aha, veď šofér je prípadne ten najhorší) tak nejdem možno ani 20 km/h.Mimochodom, videli ste už merať rýchlosť na takomto mieste? ja v SR nie
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

kaskaderTN napísal:
fester777 napísal:zalezi od policajta, ty si stretol raz ch***... a uz vravis ze su taky setci ja som zatial stretol iba v poho policajtov, tych ch***... vecsinou stretavaju ty ako ty hovoris 90% ludi co nedodrziavaju pravidla. Samozrejme je ch*** cela 60-ka a podobne kraviny co sme zaviedli lebo niekto mudry z unie to prikazal ako je tomu vsetko na slovensko ale to ze pojdem o 10km pomalsie ma z biedy nevytrhne a aspon mi ostane vo vrecku. A k tej tvojej jazde vecer by som sa ho spytal a kolko som isiel? :D co by mi povedal bo vecer nikto mimo mesta nemera lebo neni nic videt :D preto vecsina dodavok jazdi rychlo prave vecer lebo nemaju taky strach z pokut.
Veď presne to som sa ho opýtal, že na koľko sa mu to zdalo a už bol oheň na streche. A nehovorím, že sú všetci blbci, ale natrafiť medzi nimi na človeka, ktorý si niečo dokázal tým, že sa stal policajtom a podľa toho sa aj správa, nie je žiadne umenie. Nikomu sa neprosím, aby predomnou stál v pozore a aby mal upravenú kravatu, mne stačí baviť sa v obojstranných medziach zákona a samozrejme slušnosti. Nabudúce keď budem mať problém s policajtom, vytiahnem mobil a začnem celú situáciu nahrávať. A nech ho aj rozhodí

edit: som zabudol napísať, to že nedodržiavam rýchlosť neznamená, že chodím kilo po meste a dve kilá po diaľnici. V meste cca do 65, mimo mesta asi tak 100, diaľnica cca do 140. Všetko samozrejme podľa situácie a zrejme častejšie jazdím pod limit, ako nad. Keď vidím decká, ako sa 5 metrov od ulice hrajú futbal (kto im to dovolil? kde sú rodičia? Aha, veď šofér je prípadne ten najhorší) tak nejdem možno ani 20 km/h.Mimochodom, videli ste už merať rýchlosť na takomto mieste? ja v SR nie
vidis vravis ze vecsinou neprekrocis rychlost viac ako o cca 10km/h, a chcel by som sa ta spytat ci ti to stoji za to prekrocit rychlost alebo nedajboze niekoho zrazit.
A k tomu druhemu, nedajboze keby este v zone merali rychlost ta 20 je vrazedna na niektorych miestach u nas v meste kde je siroka cesta a dlha cca 1 km a na vokol vyhlad a nikdy som tam nikoho nevidel hrat sa , keby tam postavili radar to by mali kseft :d :D

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných