Ake doklady k odhlaseniu (na prepis)?

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

RazR08
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 25.03.2009 20:33
Zdieľať na Facebook

Ake doklady k odhlaseniu (na prepis)?

Príspevok od používateľa RazR08 »

Zdravim. Surne potrebujem radu.
Predal som auto (favorit). Nechal som si bohuzial iba velky technicky preukaz (osved.o evid. cast 2). Vraj k odhlaseniu potrebujem aj nejaky doklad o PZP. Bohuzial toto som nevedel a novemu majitelovi som dal vsetky doklady okrem toho osvedcenia.

- Bohuzial novy majitel somnou nekomunikuje, nedviha telefon, vypina telefon...takze problem!!!

--Auto ale potrebujem urychlene odhlasit. Chcem sa preto spytat, aky konkretny doklad o PZP potrebujem? Doma mam sek na zaplatenie noveho poistneho obdobia. Je mozne zaplatit tento sek a ustrizok z neho pouzit ako doklad o PZP, a nasledne s tymto dokladom auto odhlasit?

--- Alebo je mozne ziskat od poistovne nejaky nahradny doklad o PZP a stymto potom odhlasit vozidlo?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dokladom je biela karta, vystavia ti ju v tvojej poistovni...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne to raz rukou vypisal poistovak, co v unimobune pri policajtoch sedi a stacilo im to :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Odkedy na odhlásení kontrolujú PZP??? mne to vždy kontrolovali len pri prihlásení, a teda bez nového PZP to nový majiteľ neprihlási ...
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Skoc do poistovne, kde mas poisteneho zdymacika a oni Ti na zaklade TP, alebo podla cisla poistky vypisu rukou bielu kartu.
Teoreticky by to nemali polisi pytat pri odhlasovani, ale je lepsie to mat.
Samozrejme, musis mat meno, adresu, datum narodenia toho, na koho to ides odhlasit.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V NZ pri každom odhlasovaní PZP pýtajú.Paradoxom je že na prihlásenie traktora na C značky žiadnu poistku nechceli.(o tom , že nemá brzdy som radšej nehovoril) :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

VLADY napísal:Odkedy na odhlásení kontrolujú PZP??? mne to vždy kontrolovali len pri prihlásení, a teda bez nového PZP to nový majiteľ neprihlási ...
Už zopár rokov treba dať PZP pri odhlásení... :coffe:
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Naposledy to odomna nepytala, predtym ale pytal myslim... . Aj tak nechapem, naco im to je, ved oni si to mozu pozriet aj v PC.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No je pravda že vždy som prepisoval autá len v rámci okresu...tak asi preto som nadobudol ten dojem ale scooter som kupoval z PK pri prihlasovaní v BA nepýtal nikto nič....ale bolo to v 2009tom
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D

Najlepsie je predat auto a potom sa pytat na fore ze ake doklady potrebujem na odhlasku.!!!! ::: ::: :::

A potom zakladat DUPLICITNE TEMY!!!!

TVOJA TEMA O TOM ISTOM : http://forum.autobazar.eu/odhlasenie-no ... 59593.html




Mas aspon udaje noveho majitela???

Opisal si ich z obcianskeho alebo si pisal co ti diktoval novy majitel!! :41c2: :41c2:


Novy majitel to auto urcite uz nechce prihlasit.

Nech ti nezostane cierny peter-favorit na krku. :41c2: lol

PRI ODHLASOVANI POTREBUJES:



vyplnená žiadosť s údajmi nového držiteľa,
osvedčenie o evidencii časť II alebo technický preukaz vozidla,
platný doklad totožnosti,
ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list,
splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
v prípade, že o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je vlastníkom, je potrebný úradne overený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie,
potvrdenie o poistení zodpovenosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (povinné zmluvné poistenie). :40bd: :d :D
rs09
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.06.2014 15:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs09 »

Dobrý deň
Chystám sa predať auto a chcem vás poprosiť o zopár rád
(bavíme sa o prepise v rámci okresu)

-ak auto odhlásim na dopravnom inšpektoráte, tlačivo žiadosť o prevod držby na inú osobu sa vyhotovuje 2 X? myslím to v zmysle či mi jedno ostane pre prípad ak by po prepise vznikol nejaký problém s autom (napr. nehoda ktorú by spôsobil nový majiteľ) jednoducho aby som mal čím dokázať že v tom čase auto už nebolo moje

Je bežná prax že poplatok za prepis 33é platí kupujúci alebo mám počítať s tým že to budem platiť ja?
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

zdravim, mam otazku ohladne PZP pre noveho majitela, ked predavam auto, ze aky je teoreticky najspravnejsi postup v sulade s predpismi:

pride ku mne clovek do hornej dolnej pozriet si auto, ktore predavam, zapaci sa mu, tak ze ho kupi; spiseme kupno-predajnu zmluvu, jemu dam maly tp, papier o stk/ek a auto.

velky tp a bielu aj zelenu kartu si necham ja - aby som to mohol o par dni na fizlarni odhlasit na neho.
a podla spravnosti s nahlasenim poistovni, ze pzp skoncilo dnom prepisu im ako spravny slovak zaslem obe karty naspat, ako to pozaduju.

a teraz: novy majitel pred tym ako nasadne do auta, ktora prave odo mna kupil v hornej dolnej, pojde hociako inak ako tym autom do najblizsieho mesta/miesta, kde sa da uzatvorit poistenie
(ak nema so sebou zrovna internet [alebo ak ma doveru pouzit moj pocitac a moj internet, kde bude zadavat jeho udaje a cislo debetky] a zeby ho uzatvoril online a nema so sebou aj tlaciaren, zeby si vytlacil docasnu novu bielu kartu na jeho meno)
a tam uzavrie nove pzp na neho a potom sa z toho mesta vrati naspat ku mne a odide na jeho novom aute.

je to tak spravne?


doplnujuca otazka: povedzme, ze som velkorysy (?) a dam mu trebars kopiu mojej bielej karty na cestu, aby mohol hned odist s tym, ze si uzatvori poistenie na seba neskor. a co sa nestane, cestou odo mna sposobi strasnu nehodu a velku skodu, ktoru budu platit z mojho PZP, takze potom mne poistovna pekne zvysi cenu PZP do konca zivota, aj ked budem dorazne protestovat, ze auto som predsa neriadil ja a uz bolo predane?


doplnujuca otazka c.2: aj ked mu bielu kartu nedam a on neuzavrie pzp pred tym, ako zacne auto pouzivat a hned s nim odide aj bez platnej bielej karty, s tym, ze vsak hadam ma nikto nechyti a pojdem opatrne a nenaburam.
a on nabura a sposobi skodu - tak sme zase tam, ze skodu zaplati moja poistovna z mojho pzp a zasa mam ja problem?


vdaka.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Hotovu kovbojku si z toho spravil...

Najskor auto odhlasis a vypovedas poistnu zmluvu.
Vsetky lajstra mu das aj s klucikmi, on ti da na obratku peniaze.
Si zahojeny.

Ak auto das do ruky niekomu predtym nez je auto odhlasene alebo prepisane a poistka nevypovedana tak s toho moze aj nemusi byt pruser.

Ja by som to tak neurobil ale mozno ze som moc opatrny.
Samozerejme zalezi aj na KP zmluve (tie co koluju po internete stoja za h.vno)


doplnujuca otazka: povedzme, ze som velkorysy...
Ak si nevypovedal poistnu zmluvu predtym nez sa stala nehoda si zodpovedny, komu si dal auto do ruk nikoho nezaujima.
Vlastnik je zodpovedny.
doplnujuca otazka c.2: aj ked mu bielu kartu nedam
Tie karticky ta tusim strasia aj na hajzli.Karty s tym nemaju absolutne nic.

Plnenie poistnych povinnosti zo strany poistovne zanika v 24 hodinu dna prepisu.
Ale poistenej je povinny ju vypovedat lebo je to dvojstranny pravny akt!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak nejak, aj ked auto odhlásiš tak jeho vlastníkom si stále do polnoci daného dna, to isté platí pri PZP.
Jedine že by ho ten kupec stihol v daný den prihlásiť aj na seba.

Najlepšie riešenie pre teba je predaj v rámci okresu, spolu prídete na DI, ty odhlásiš a on zároven prihlási - PZP už musí vtedy mať, nebudeš mať žiadne stresy či sa náhodou nestane niečo cestou domov respektíve v dobe než nový majitel auto preregistruje na seba, má na to 15 dní
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

myotis napísal:Hotovu kovbojku si z toho spravil...

Najskor auto odhlasis a vypovedas poistnu zmluvu.
Vsetky lajstra mu das aj s klucikmi, on ti da na obratku peniaze.
Si zahojeny.
Heh, tak pri predaji sa urcite nebudem obmedzovat predajom iba clovekovi z mojho okresu.
Auto som kupoval iba parkrat, ale vzdy som s nim hned odisiel od predavajuceho a prepis sa robil neskor.

Takze vlastne ty mi radis, ze auto predam, ale kupcovi ho nedam, pojdem auto odhlasit na DI na noveho majitela a potom ho zavolam druhykrat k sebe, ze nech sa paci, pridi si pre auto, uz je odhlasene na teba ... trochu nepohodlne v praxi, nie? A v zivote som o takomto postupe nepocul.

A poistna zmluva sa v tomto pripade nijako nevypoveda.
Zo zakona zanika odhlasenim na noveho majitela, je to jednostranny pravny akt. Ja to iba poistovni oznamim (ze zmluva uz zanikla dnom prepisu).

(V súlade s ustanovením §9 ods.1 pismeno b, zakona 381/2001 v platnom zneni)


§ 9
Zánik poistenia zodpovednosti

(1) Poistenie zodpovednosti okrem dôvodov ustanovených osobitným predpisom /12/ zaniká aj

a) zánikom motorového vozidla,
b) zápisom prevodu držby motorového vozidla na inú osobu v evidencii vozidiel, /6a/
c) vyradením motorového vozidla z evidencie vozidiel, /13/
d) prijatím oznámenia o krádeži motorového vozidla príslušným orgánom, /14/
e) vrátením dokladu o poistení zodpovednosti pri motorových vozidlách, ktoré nepodliehajú evidencii vozidiel,
f) vyradením motorového vozidla z premávky na pozemných komunikáciách 14a)
g) zmenou nájomcu, ak je na motorové vozidlo uzavretá nájomná zmluva s právom kúpy prenajatej veci.

(2) Poistenie zodpovednosti zaniká okamihom, keď nastala skutočnosť uvedená v odseku 1. O týchto skutočnostiach je poistník povinný bez zbytočného odkladu informovať poisťovateľa.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní