Aké auto?

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Aké auto?

Príspevok od používateľa Koka »

Dobrý deň po neskutočných problémoch s jazdenymi autami, som sa rozhodla kúpiť nové. Nakoľko pracujem v Nemecku, potrebujem auto, ktoré je spoľahlivé a vie má každý deň odviesť do prace aj z prace a minimálne 6x ročne aj domov na Slovensko. Som zúfalá a neviem si dať rady s výberom auta. Cena by mala byt okolo 15000€. Prosím poraďte ktoré auto v tejto cene sa najviac oplatí? Pozerala som nový Peugeot 301 ktorý stojí iba do 13000€, ale trochu sa toho bojím, že aká to bude kvalita. Ďakujem za rady
tomiac
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.09.2017 12:43
Bydlisko: Leopoldov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomiac »

Za takéto peniaze si môžete vybrať čo len chcete, rozpočet je síce pekný ale mohli ste napísať aj nejaké konkrétne požiadavky
Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Koka »

Ale ja práve že neviem čo si mám vybrať? No auto by malo byt väčšie žiadnu malú fábiu. A motor zrejme nafta, ale to sa tiež ešte rozhodujem. Ja by som potrebovala konkretnu značku. Rozmýšľala som nad: Opel astra, Fiat tipo, Peugeot 301, Hyundai i30, ford focus, Seat leon... neviem vôbec
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

dacia logan 6590 eur, nove auto :4012:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto?

Príspevok od používateľa christiane »

Koka napísal:Cena by mala byt okolo 15000€.
Za tie peniaze kupis aj nove.Pochod po obchodoch,sadni do aut,vyskusaj v ktorom sa budes citit dobre,ovladanie ktore ti bude sediet,pacit sa ti interier,kufor a hlavne nekupuj hned prve do ktoreho sadnes a nahovoria ta nan predajcovia.Netvrdim ze ho potom aj nekupis ale aut je ako blch co ma susedov pes v kozuchu.
Ak nemas chlapa co sa v tom trochu vyzna,oslov kolegov,kamosov co ci ho pomozu vybrat.V aute sa musis v prvom rade dobre citit.Moja zena miluje vonu noveho interieru,mne je z toho na grcanie a byva mi v nom zle,tak sa vozim v 15 rocnom vehikle v ktorom vonia po nafte a oleji do ktoreho zas nerada sada ona.
Preto kupuj podla seba,ale nechaj si aj poradit.Tym nic nepokazis.
Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Koka »

Tak môj vyber sa zúžil na nový Fiat tipo kombi 1.4i 70kw alebo nový hyundai i30 kombi 1.4MPI 73kw. Dúfam, že mi ešte niekto poradí? :41c2: mám dilemu
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Na Tvojom mieste by som si kúpil niečo za polovicu, dal to do poriadku na Slovensku u poctivého mechanika a ešte by mi zostalo asi 5000 euro na iné výdavky. Kupovať nové a ešte benzín, to je vyhadzovanie peňazí von luftom.

Predpokladám, že si to auto neplánuješ nechať 10 rokov a po pár rokoch budeš chcieť vymeniť za niečo iné a toto Ti zatiaľ tak neskutočne padne na hodnote, že sa nebudeš stačiť čudovať. Hoci Dacie, ktorú tu niekto spomenul, padajú na cene najmenej. Ale tam sa šetrí aj na veciach, ktoré bijú do očí.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Koka »

Tak na to ja fakt nemám čas, pracujem v Nemecku. A aj ojazdené auto po pár rokoch zase stratí hodnotu. Aj tak ako mi dá auto do poriadku... čo v ňom všetko vymení? Ja som minuly mesiac dala do súčasného auta 1300€ a nedávno sa zadrel motor! Takže na takého jazdenky sa môžem akurát tak vy...
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Koka napísal:Tak môj vyber sa zúžil na nový Fiat tipo kombi 1.4i 70kw alebo nový hyundai i30 kombi 1.4MPI 73kw. Dúfam, že mi ešte niekto poradí? :41c2: mám dilemu
Ja ti poradim,chod a vyskusaj si tie auta u predajcu,daj na svoj dojem,zjednaj cenu a to si kup. Technicky to budu asi rovnake auta ( neviem,nezistoval som to osobne). Este vyskusaj Kiu Ceed kombi,moja zena je s nou spokojna.
Stastnu kupu prajem.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Koka napísal:Tak na to ja fakt nemám čas, pracujem v Nemecku. A aj ojazdené auto po pár rokoch zase stratí hodnotu. Aj tak ako mi dá auto do poriadku... čo v ňom všetko vymení? Ja som minuly mesiac dala do súčasného auta 1300€ a nedávno sa zadrel motor! Takže na takého jazdenky sa môžem akurát tak vy...
Chápem Ťa veľmi dobre. Zrejme nechceš zažiť znova problém pri ojazdenom aute, preto si sa rozhodla kúpiť nové a už "nemať problém". Ale to je veľký omyl.

Ak vyberieš správny kus staršieho auta, prežije nové.

Ojazdené auto vždy stratí omnoho menej, ako nové. Príklad č.1: Kia Ceed Combi cena nového 14000 euro, cena 5 ročného 8000 euro, stratíš len na cene auta za 5 rokov 6000 euro.

Príklad č.2: Na 5 ročnom Kia Ceed Combi v hodnote 8000 euro stratíš za nasledujúcich 5 rokov do 4000 euro. Takže za tých istých 5 rokov stratíš o 2000 euro menej, akurát pri druhom príklade máš vo vačku stále 7000 euro rezervu, namiesto tisícky, ktorá by Ti zostala v prípade prvého príkladu :)

Takže v konečnom dôsledku ušetríš 9000 euro. A toľko NIKDY do servisu nedáš. Ako dlho musíš pracovať, kým zarobíš 9000 euro? Aj v Nemecku to chvíľu trvá, hlavne keď máš výdavky a tie malé určite nie sú.

Rozhodni sa ako chceš, sú to Tvoje peniaze. Ja Ti len v dobrom radím, ako ušetriť.

A samozrejme ak sa rozhodneš kúpiť ojazdené auto, tak by som volil cestu len od prvého majiteľa a kupovať s mechanikom, ktorý urobí pred kúpou dôkladnú kontrolu technického stavu ;-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Koka napísal:Takže na takého jazdenky sa môžem akurát tak vy...
Gnagy,ktorym slovam v tomto texte nerozumies :4012: Pozeraj sa na to ocami zeny a nie podla seba.
Nove je nove a nie aby tam neaky stary dedo prdel do sedacky a starosti zo servisom.Aj v Nemecku sa na nove auta pozera inak.
Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Koka »

Gangy, minuly rok som kúpila auto za 5300€. Za ten rok doňho šlo už 2500€. To je 7800€. V utorok mi z Nemecka prišiel známy odtiahnuť auto za 400€. (Chvála bohu lebo ostatní si pýtali 700€) a teraz ho čaká oprava za dalších 300-800€, podľa poruchy. A ja v Nemecku nemám ako chodiť do prace ani do obchodu, lebo z posledných 4 mesiacov auto fungovalo max mesiac. Ale ďakujem za radu, vážim si ochotu. :300f:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kup si take auto, co mas servis po ruke tam kde sa najviac hybes, ked chces usetrit, kup predvadzacku od dealera, budes tam mat stale este garanciu a usetris pekne peniaze, navyse predvadzacky byvaju lepsie vybavene...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Chápem Ťa, ale nepripisoval by som to ku chybe kúpy ojazdeného auta, ale k smole, ktorú si mala s tým konkrétnym autom. Neviem o aké auto sa jedná, ale zrejme sa zanedbali určité veci pred kúpou a preto tie výdavky. Áno, ojazdené auto potrebuje servis a najlepšie je urobiť všetko naraz a potom mať roky pokoj. Ale ak na to nemáš čas a nechceš mať starosti, tak asi naozaj bude pre Teba lepšie, keď by si mala nové auto.

Trištvrte Dánska jazdí na starých črepoch, ktorých hodnota nepresahuje polovicu mesačnej výplaty ich majiteľov. A jazdia.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ani dobry,vyborny ci ten najlepsi mechanik v okoli nezaruci spravny vyber auta. Ja som mal pri kupe ozaj dobreho mechanika a aj tak po troch mesiacoch od kupi prisla necakana porucha.
Jazdenka je skratka loteria ( v dnesnej dobe asi aj nove ).
Ja mam jazdenku a zena nove ( presne pre podobne dovody ).
Chce nove,poradme jej nove. Neurobi vobec zle,aj ked strati hodnotu po rokoch. To ci urobila dobru kupu zisti uz po par tyzdnoch jazdenia a vzdy je cas bez velkej straty predat,vymenit,alebo si zvyknut na auto.

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní