Aké auto do mesta? 5-ročné, 4800 eur

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mayuska
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.11.2012 13:16
Zdieľať na Facebook

Aké auto do mesta? 5-ročné, 4800 eur

Príspevok od používateľa mayuska »

Ahojte všetci, potrebujem poradiť. Chcem kúpiť tak 5 ročné autíčko, hlavne do mesta, sem-tam nejaká väčšia vzdialenosť. Predstavujem si 1,2 alebo radšej 1,4 benzín, cena maximálne 4800.
Sme dve ženy, takže nasledujúci výber berte s rezervou: Peugeot 206, 207, Ford Fiesta, Suzuki Ignis, Kia Rio, Dacia Sandero, Fiat Punto. Honda Jazz :-\
Vopred ďakujem za akúkoľvek radu.
M


nabuduce prosim ta trosku vystiznejsi nazov temy :-) lukas.bubo
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Skvelý názov témy! :2f93:

Predpokladám, že tie témy o výbere mestského prdítka čo tu už sú máš prečítané...
mayuska
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.11.2012 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayuska »

Samozrejme, že ich mám prelúskané ... ale nezdá sa mi, že by tam boli odpovede, ktoré hľadám.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A ktoré odpopvede hľadáš? Aby sme to teda zbytočne nenaťahovali a rovno ti ich napísali...
mayuska
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.11.2012 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayuska »

Stačí ak si prečítaš otázku ešte raz...
nevedela som, že je také ťažké dočkať sa rozumnej odpovede ...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ja by som si vybral tu Hondu Jazz

inak ale, takychto tem tu bolo viacej uz, neverim, ze si o tych autach nic nenasla...
mayuska
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.11.2012 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayuska »

Tak teda ďakujem, idem to asi prečítať všetko ešte raz a možno do Vianoc tam aj nájdem to, čo ma zaujíma.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

mayuska napísal:Stačí ak si prečítaš otázku ešte raz...
Ktorú konkrétne myslíš? Lebo ja tam akosi žiadnu nevidím...

Ak si ako vravíš čítala aj tie staršie témy tak sa v nich myslím Punto alebo aj Jazz spomínajú dostatočne často, rovnako ako P206...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

jeden tip si dostala :-)

sadni si do kazdeho z nich, prevez sa na kazdom a nieco si snad vyberies... najlepsie ich odskusas v bazare, budes sa tvarit, ze mas vazny zaujem, ale budes sa len TVARIT! Najma v tom najvacsom a najspolahlivejsom, v ktorom Jaro Slavik ponuka kakaove venceky.

A ku kupe hlavne vezmi niekoho, kto ti bude vediet pozriet technicky stav auta. Nie mudrlanta z krcmy, ale cloveka, ktory sa NAOZAJ vyzna :-)

v principe - japoncom nic nepokazis
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešili sme podobný "ženský" problém auta a dopadlo to výborne,volba padla na P206 benzin. Lenže nakolko som dostal úkol ja tak volba padla na rok 2000 a stálo tiež 2000e ale už po výmene všetkého,polosí,ložisiek,brzd tlmičov,čapov,olejov,proste všetkého čo sa derie.Spokojnosť brutálna,a verím že bude ešte vela rokov iba ak tankovať. Nie je mi jasné prečo si niekto postaví hranicu...napr.5 rokov. To je práve čas keď auto prvý raz prejde väčšou obnovou.A tú Ti majitel z láskou ponechá,prečo by výdaje mal mať on,ak môžeš Ty. 5 ročné auto nepredáva spokojný majiteľ ale vychcaný majitel..dôvod som práve napísal.S tým čo mal človek rád a dobre slúžilo sa nelúči nikto po 5 rokoch. Postaviť si takéto méty mi pripadá tak trocha aj smiešne aj nerozumné. Chceš dobré auto,alebo 5 ročné auto ?
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..nuz na Tvojom mieste by som sa rozhodoval medzi Pezotikom a Fiestou....
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Trocha k tej cene, uvádzať cenu max. do 4800€ to nieje najlepšie najprofesionalnejšie. Bolo by dobré si vyhradiť nejaké peniaze aj na prípadné opravy čo s jazdenkou je dosť reálne. Tá cena 4800 mi pripadá že chcem auto za max. toľko pričom nechcem vraziť doň ani korunu. Čiže pozor na to. To je presne to čo vravím mhlavaty. Rovnako aj ako rok výroby.
Aký motor?, to záleží trocha aj od teba aká si vodička, ako jazdíš, či vieš dobré alebo auto využívaš iba ako dopravný prostriedok? No odporúčam skôr 1,4 klasika.
Osobne by som sa rozhodoval medzi Fordom alebo Peugeotom, možno v neposlednom rade Hondou. A to ktoré, tak to by bolo z dojmov ako by to auto na mňa pôsobilo. Keďže čo sa týka motorov 1,4 atmosféra benzín to je klasika, nič extra náročné na opravy takže to je v celku jedno a motorom by som sa netrápil ktorý je spoľajlivejší a lepší, je to to isté. Ignis neodporúčam, je malé, nekomfortné, slabé, vysoké......
mayuska
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.11.2012 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayuska »

Ďakujem vám všetkým za odpovede. Vezmite na vedomie, že som žena, takže som auto vyberala aj podľa toho či sa mi páči. Osobne by som tiež brala buď Peugeot alebo Ford, ale viacerí ma prehovárali, vraj sú do toho potom drahé diely a podobne. Cenu som dala podľa toho, čo momentálne mám k dispozícii a aj ten rok je len orientačný, ale minimálne ďalších 5 rokoch nechcem kupovať ďalšie auto, preto som myslela, že čím mladšie, tým lepšie.
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Päť ročné Sandero ešte neni iba mladšie takže so starším Ti nikto neporadí či sa kazí alebo je super.Osobne by som Sandero nedoporučoval žene,nakoľko je dosť surové a jednoduché pokiaľ si ho nevieš upraviť podľa seba. Takže záver: pre ženu neodporúčam!
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mayuska napísal:Ďakujem vám všetkým za odpovede. Vezmite na vedomie, že som žena, takže som auto vyberala aj podľa toho či sa mi páči. Osobne by som tiež brala buď Peugeot alebo Ford, ale viacerí ma prehovárali, vraj sú do toho potom drahé diely a podobne. Cenu som dala podľa toho, čo momentálne mám k dispozícii a aj ten rok je len orientačný, ale minimálne ďalších 5 rokoch nechcem kupovať ďalšie auto, preto som myslela, že čím mladšie, tým lepšie.
Platí to doslova naopak.Iba príklad pokial mal P206 na začiatku prepínač smeroviek samostatný,stál haliere.Potom niejaký mudrlant z toho urobil spoločný satelit pre obe páčky,natrepal to doplna elektronickámi hovadinami a stjí to ,no to si treba sadnúť.A takto to ide zo všetkým.
Tam kde model začne z palubovkou kde má spolujazdec airbag v okienku,ten sa vymení a ide sa ďalej,tam už je u mladšieho trhacia palubovka na vyhodenie a celá na výmenuy.Tiež úžasný rozum.Samozrejme prečo má niečo stáť 10e ak môže stáť aj 500. Vid Peugeot je v tomto preborník a je medzi značkami ešte značne normálny.

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní