Akceptuje okresny urad odboru dopravy v BA nemecky TP?

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Akceptuje okresny urad odboru dopravy v BA nemecky TP?

Príspevok od používateľa mizuuu »

Ahojte,

neviete ci na okresnom urade dopravy v Bratislave vyzaduju prelozeny nemecky TP? Kupnu zmluvu mam v cestine a TK/EK si budem robit novu takze nemecky technicak je jediny, ktory by som musel dat uradne prelozit. Niekde tu na fore som cital, ze niekde to nevyzaduju. Pride mi to cele blbost lebo ved oni musia presne vediet ako vypisat SK TP z nemeckeho originalu, ved ich tam musia mat desiatky kazdy den. Dakujem.
Naposledy upravil/-a mizuuu v 18.07.2020 10:42, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem či sa niečo za posledné roky nezmenilo, ale platilo že vždy treba úradný preklad, mimo prípadu, kedy je vozidlo z CZ
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Dik, no prave niekde citam ze treba, niekde ze netreba tak snad niekdo kto nedavno prihlasoval bude vediet.

Nevies mi nahodou poradit, ze ktoru ziadost vlastne treba podat ?

Na STK online je tato veta:
Ak máte COC (Certificate of conformity) ktorý netreba prekladať, tak nemusíte ísť s vozidlom na žiadne schvaľovanie. COC znamená, že vozidlo je schválené na jazdu v nejakom inom štáte EU. Schválenie na obvodnom úrade v tomto prípade stojí len 106 eur.

V prípade, že nemáte COS majiteľ dovezeného vozidla sa musí dostaviť na príslušný obvodný úrad, odbor dopravy v mieste bydliska, a predložiť žiadosť o schválenie jednotlivo dovezeného vozidla a žiadosť o uznanie typového schválenie ES alebo žiadosť o uznanie typového schválenia jednotlivo dovezeného vozidla. V žiadosti musia byť uvedené identifikačné údaje žiadateľa.
COC mam, aku ziadost mam teda na obvodnom urade podat aby vidali TP ? Co su tie ziadosti pre uznanie typového schválenia ES/schválenia*) jednotlivo dovezeného vozidla z
členského štátu/iného zmluvného štátu
tam pri jazdenych vozidlach nevyyaduju CoC ale zato tam ma vlastnik vypisat kvantum udajov o vozidel. Som z toho jelen.

UPDATE: Myslia tuto ziadost ? ŽIADOSŤ
o schválenie jednotlivo dovezeného vozidla z členského/zmluvného štátu.

UPDATE2: ked teraz pozeram tu ziadost, su tam nejake bludy o zaplateni prispevku do recyklacneho fondu, ved to uz bolo davno zrusene. Zrejme toto asi nebude ta ziadost ktoru potrebujem.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Zavolaj si, alebo chod na urad cestnej dopravy osobne, tam dostanes aktualne info. Ja som minuly tyzden volal ohladom dovozu auta z PL a ziadne doklady nemusim prekladat. Kazdy dovoz je ale individualny,zalezi na vela faktoroch (v akom jazyku je kupno-predajna zmluva, ci vozidlo podlieha TK a EK, atď), preto tu na fore nedostanes aktualne info.
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Vdaka za odpoved. No informacie som uviedol. Kupnu zmluvu mam v cestine, Tk/EK mam Slovensku, iba TP cast I a II su v nemcine. Ty si auto prihlasoval na OU v BA ? Potrebujem len vediet ci budu akceptovat nemecky TP. Inak nerozumiem za co clovek plati 100e ked vsetky udaje o vozidle musi vyplnit sam v ziadosti o uznanie typoveho schvalenia. To je fakt na nervy, pretoze nemecky TP obsahuje tak 1/3 udajov, ktore vyzaduju u nas...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Uradny preklad sa uz nevyzaduje
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Super, dakujem za info.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Ja som z okr. NMnV, cize volal som tam..Urady by mali byt v tomto jednotne, ale z praxe vieme, ze to tak nie je.

Ja nepotrebujem uradny preklad TP z PL, ale ak by boli v casti "oznamenia", resp. v uradnej reci "poznamky" - nejaka zvlastna vybava vozidla, vacsie disky atd, tak tam uz by som potreboval uradny preklad tychto poznamok..ALE - je na mojom rozhodnuti, ci to chcem mat v novom SK TP..Ak nechcem, nepotrebujem ziadny preklad.

Jednoznacne tam treba zavolat, predides zbytocnym navstevam uradu, ak sa potom uz na mieste dozvies nieco ine...
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Dik, asi tam zavolam pre istotu. Ale je fakt, ze ja nemam ziadne extra poznamky v TP cize by to nemal byt problem. Som nevedel ze si mozes dat do TP co chces - znamena to ze nemusis vyplnit uplne vsetky tie kolonky v ziadost o schvalenie vozidla ?
martin542
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.04.2020 09:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin542 »

Na urade sice preklad netrba ale chces novu stk a ek a tam ho potrebovat budes aj ked poznam stanice stk kde to spravia bez neho tak si zisti na danej stk ci ho vyzaduju.
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Vdaka. Ano to som si zistoval, vraj nepotrebuju. Stacia im oba diely nemeckeho TP s odhlaskou. TK ma platnu inak este jeden rok z nemecka ale uradny preklad protokolu by ma vysiel pomaly rovnako ako cela nova TK, cize ju dam spravit a nemusim sa zdrzovat prekladmi.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Prihlasoval som auto v BB april-2020, kupnopredajna zmluva bola Slovenska, TP teil 1 aj Teil 2 Rakusky a potreboval som preklad samozrejme, ze uradny/ gulatu peciatku.
Mozno v BA netreba preklad neviem ci je jednotna metodika alebo ...
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

Len pre info, nakoniec som si dal spravit uradne preklady ako TP aj STK (108 eur) a na urade to vyzadovali. Zrejme ale zavisi od konkretneho cloveka, na ktoreho natrafite. Kazdy si tie metodicke pokyny vysvetluje inak. V nich sa udava, ze doklady ktore niesu typyzovane musia byt prelozene. Co je to ale typyzovany dokument konkretne uvedene nieje. Cize ak si chcete usetrit nervy, dajte si to radsej prelozit. Co sa tyka STK je asi vyhodnejsie si to dat spravit na novo na Slovensku, nakolko cena prekladu je cca rovnaka ako cela STK a plati vam to potom 2 roky (dodatocne ale treba spravit administrativnu ked budete mat SPZ co je zase nejake peniaze navyse - toto je ale rovnake ak si date uznat STK z inej krajiny, takze zaplatite tak ci onak). Ak si to ale nechate uznat, tak vam odpada riziko, ze by ste nahodou nepresli a na urade by vam neschvalili ziadost :) To si treba zvazit samozrejme.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915935796 a 2 neregistrovaní