Čakacia doba na nové auto ŠKODA

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andynator
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.05.2021 08:32
Zdieľať na Facebook

Čakacia doba na nové auto ŠKODA

Príspevok od používateľa andynator »

Ahoj, nemáte náhodou nejaké novšie informácie ohľadom dodacích lehôt?
Viem, že majú výrobcovia resp. automobilky teraz problémy s čipmi, ale či sa to týka aj škodovky...

Mám objednanú Fabiu combi JOY od 12.3.2021. 

A predajca stále nevie povedať kedy asi bude....



Vopred ďakujem.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Taky sunt a ešte naňho čakať??? :40bd: pozri si iné auto :3035:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tiez by som reagoval nejak tak - lenze uz je urcite zaplatena zaloha alebo pre istotu aj cela suma... Nechapem co je na tych fabiach take uzasne.

Andy, takto : ked ti to nevie povedat predajca, ako to mame vediet my ? Navyse, je rozdiel fabia a fabia, ked clovek objedna nejaky Džoj 1.0i turbo hovno co vyrabaju v desiatkach tisic tak sa k nemu dostanes urcite skor ako k nejakej specialnej verzii Džoj Ferrrarry Cervena metaliza riedena slzami morskej panny s elektrickymi oknami vzadu a skrabkou na lad 1.2i turbo lebo ta je superpremiova a vyrobia styri za cely rok.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Tak snáď sa dá odstúpiť od tohto nezmyslu keď ju nevedia dodať ani nevedia kedy bude :4090:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď nás hnali na dovolenku, tak bola info - vw stojí, škodovka vyrába na dvor, suzuki beží, jlr vyrába a navyšuje odvolávky. Po troch dňoch už ludí sťahujú z dovoleniek lebo q8 a urus musí isť.
Už sa bojím vytiahnuť miešačku na dvor aby mi nezazvonil telefon.
Edit - vw stojí okrem elektrického upka to ešte navyšuje odvolávky, takže na prekvapenie bzučiaky sa míňaju 350ks za 24 hodín , z tohto počtu je 50 cng a 300 elektrika.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co sa cudujes ? Jednak automobilky platia emisne pokuty v Europskej unii podla zlozenia vyrobneho mixu == vyrobis viacej spalovakov == zaplatis vacsie pokuty, tak doriti ked mam limitovane mnozstvo akychkolvek suciastok tak urcite vyrabam bzuciaky lebo tam sa 2x rataju NULOVE emisie kedze kazdy uradnik vie, ze elektrika v zasuvke vznika uplne sama, len tak, hlavne bez emisii, a DVAKRAT...

navyse bzuciaky maju dotacie v uzasnom Nemecku, cez 10.000 eur, ake dotacie maju spalovaky ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

Dnes uz stoji aj PSA , nevyrabali , uvidime dokedy.., takze sa to tyka urcite vsetkych vyrobcov , aj skodovky , este ked cakas len mesiac , to je nic...
Hajkoooo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2020 19:27
Zdieľať na Facebook

Cipy

Príspevok od používateľa Hajkoooo »

Zalezi na tom v akej vybave mas auto ak mas digitalne budiky tak si pockas a ked si kupujes auto tak ti napisali v zmluve ze auto ti bude dodane do niakeho tyzdna ak to nesplni predajca potom mozes pytat niaku nahradu mi skoda karoq vyrabame normalne v bratislavskom zavode jedine stoja porsche audi a touareg
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

VW BA - MLB evo platforma stojí, iné závody s MLB Evo majú tiež odstávky.
Renault obmedzuje výrobu, rovnako ako Nissan.

Problém je s polovodičmi - všeobecný, objednávky sú stále vysoké.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

v 2017 sme na Kodiaq 1,4 tsi ,čakali cca 7 mesiacov,objednané 31.8.2017,dodané po urgenciách u dealera 25.3.2018 ,termín bol 9 mesiacov,chce to pevné nervy ,vidím ,že ani po 3 rokoch sa nič nezmenilo ,vtedy hrozil v Škodovke v CZ štrajk kvoli mzdám,viem že v tom čase sa napr.na Seat Ateca čakal celý rok...
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Mateusz737 napísal:Tak snáď sa dá odstúpiť od tohto nezmyslu keď ju nevedia dodať ani nevedia kedy bude :4090:
Ked si prečítas tých pár strán zmluvnych podmienok písanými malymi pismenami, tak Ta prejde chut odstúpiť od zmluvy.
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

milko , problem je ze tie zmluvne podmienky pisane malymi pismenami nikto pri podpise necita lol :4090: , predajca ti obvykle len podstrci poslednu stranu zmluvy...tu mi to podpiste.. :40bd: :40bd: lol
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ako šak čaká len od marca tak to je ešte nič... auto nie je rožok.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Je to bežná vec ja som na svoju Hondu čakal pol roka keďže išla do vyrobí lebo importér nemal moju konfiguráciu na sklade. To není len v automobilke objednať a hneď zmontovať, v prvom rade si musia všetky dodávateľské firmu objednať materiál vyrobiť komponenty navyše isto sa poradie posúva aj v samostatnej automobilke kvôli logistike hotových áut
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Na BMW som čakal 4 mesiace, ale to bolo koncom roku 2020, keď to ešte nebolo také zlé.
Nie skladové, samozrejme, moju konfiguráciu by na sklad nikto nikdy nevyrobil :-)

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných