Aká diagnostika na Grand Vitaru HDi ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Aká diagnostika na Grand Vitaru HDi ?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Má niekto má skúsenosť s diagnostikovaním Vitara HDi ? Otázka znie s čím ?
Predbežne som nič moc nevydoloval z Delphy 150,neúspešné boli pokusy z Lexiou,nič neprinieslo ani VCDS cez OBDII.Teda prinieslo chybové kody čo ma ovšem vonkoncom nezaujíma.Potrebujem merané hodnoty na solidnej úrovni.Chybu zistenú mám zistenú pomocou oscila,ale po oprave by som uvítal možnosť niektoré z meraných hodnôt pozrieť klasickou diagnostikou,tj nemej pracne ako oscilom.Ideálne ak by šlo logovať,ale to ani nedúfam.Ten nehorázny bordel čo nahádzali na motor spôsobuje že je neskutočne zlý prístup snáď úplne ku všetkému,nie to ešte napichávať sondy.Zlatý Peugeot s tým istým motorom.Už by bol aj zjedený a pozlátený,ale toto,tu sa rozum zastavuje ako niekto vie niečo tak katastrofálne zle navrhnúť.
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

bez problemov to diagnostikujem cez pps. treba navolit 307,alebo partner. nenechat sa osalit ,ze nerozozna vozidlo,a pretukat sa az k motoru. tam navolit vstrekovanie siemens.
dec superscan 3 full cz,vag com profi original,op com cz original,batronix,bdm,x-prog,..etc...fap off PSA
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Použiť P307 konkrétne sa cez Peugeot Planet nevyskúšalo,ale skúšal som P306 aj P406 starý aj nový model,a tuším aj P407 (nemám istotu) a nedostal som sa ďalej.Nerozumiem celkom tomu "neošáliť"
Čo som sa pýtal kadekoho tiež povedali že to diagnostikovali vraj cez PP ale ak som chcel vedieť presne ako,skončilo to že "asi" a "nejako"
Minimálne piati to už robili ale nik to vlastne reálne nevie okrem akéhosi "nejako cez xy"
Aj na Delphy povedali že "no problém" ale ten tam ani neťukne okrem chybových hlásení a výmazu,čo zase ale mňa nezaujíma absolutne.
Ešte ma napadlo že tu mám ScanMaster,to mi raz kúpil syn ale som ho iba raz pozrel a tresol do šuplíka a nepoužíval doteraz.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Ktoru velicinu potrebujes konkretne pozriet? RJ Bosch?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hlavne potrebujem tlakové pomery,tlak railu,pomer spínania regulátora,teplota paliva,korekcie vstrekov
Ja tlak síce mám aj cez oscilo ale prepočtom,ale hlavne potrebujem vedieť ako vidí veci RJ,sa reálne parametyre mám (zistím)ale oscilo vidí skutočný signál,a RJ môže vidieť niečo o poznanie inak
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

306,ani 406 nema siemens sid 801. pouzivaju to partner2,a 307 van. ide na 100 percent. je to overene.
treba trosku viac poznat pracu s diagnostikou, a vsetko sa da urobit.
dec superscan 3 full cz,vag com profi original,op com cz original,batronix,bdm,x-prog,..etc...fap off PSA
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pôjdem ti za učňa.Nad otvorenou kapotou je to (na 99,99%) inak ako robia chlapci ramená,to ja poznám ako sa to roztopí všetko keď príde na lámanie chleba ani nevedia ako ujsť aby som už nemal otázku.Ja potrebujem zrozumitelnú pomoc,nie ..nejako,dá sa,ide to,ošáliť a neošáliť ma nikam poposunie
Všetci ťažký ramenáči ujdú keď treba prestať kecať ani nevedia ako sa vytratiť,ja by som sa rád reálne posunul.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

koldo napísal:306,ani 406 nema siemens sid 801. pouzivaju to partner2,a 307 van. ide na 100 percent. je to overene.
treba trosku viac poznat pracu s diagnostikou, a vsetko sa da urobit.
Francuze su mimo mojej posobnosti preto som sa opytal, okrem ineho mam doma 307 jednu z prvych vyrobenych a mam tam Siemens... a van to nie je.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nedavno sme "oslovili" Grand Vitaru s KTSkou,a v pohode.Problem bol s motorom,a cez zive udaje sme to vyriesili,nie len cez chybove kody.Mala by prist druha Vitara do opravy takisto diesel.Uz si presne nepamatam,ale asi boli zle korekcne davky vstrekovacov,ktore sme videli na "obrazovke".
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak ano,KTS je tá možnosť ktorá by sa teraz hodila,lež práve tú nik nemá z neautorizovaných a kde ju majú je mi to nič platné,to by ma k nej museli pustiť.Vlani neprišla jediná Vitara,tento sa to nejako pomnožilo.Ešte štastie že oscilo sa neviaže na žiadnu značku
martin.bolek
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 02.02.2005 00:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin.bolek »

Ahoj. Neznamena, ze co som nevidel, neexistuje, ale ja som teda Grand Vitaru s VDO motormanagenetom nevidel...ale ako hovorim, vsetko moze byt. Ja s nimi robim cez KTS,alebo cez Texu ak mam cas ju zapinat. Je tazke poradit, ked to mne netreba riesit inak...ALE myslim si ze s EDC15C2 co tam je, MUSI vediet robit aj DELPHI. Ibaze nie pod Suzuki... To pani z anglicka este neprisli na to, ze za Aziou je Japonsko. Moze byt ale pouzity iny pinout diagnostickej zasuvky, takze by som sa napajal priamo vo zvazku RJ. Sice pracne, ale iste a malo by to podla mna ist niekde pod P307, Citroen Xsara...atd.
Na tomto aute je paralelne meranie fakt hruza... A aky riesis problem na aute?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ahoj, neviem, či nanešťastie, alebo našťastie sú vitary sevisované u nás len benzínové (ľudia si dajú pri kúpe poradiť)

tam sa cez delphi v pohode pripojím.

ale skúšal by som si v delphine navoliť niečo z PSA, či sa chytí, niekedy človek trafí na hlúposť a ono to čuduj sa svete pôjde.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Máš pravdu Martin,nedávno som zo zvedavosti miesto PP napojil P206 na Delphi a teda bol som príjemne prekvapený koľko vecí zvládala.

Pre Martina (Boleka) ...riešil som pády do núdze sprevádzané zhasnutím a následne problémami opätovne štartovať.Teda toľko vyjadrenie majiteľa.V podstate ho mám už celý preverený a našiel som úplne odpálený ohrev paliva (čo by ešte teraz problém nerobilo ale horšie bol neskutočne nízky tlak (nízkeho tlaku)pred vstupom do čerpadla.Čerpadlo dáva predpisových 7 barov,ale potom je obrovský prepad a cca pri 3000 ot logicky že kolabuje.Zodpovedá to aj chybovej hlášne P1112 - tlak paliva,velký únik paliva
Majiteľ hovoril že to prešlo mnohými dielňami,ale zrejme iba pokladňami,lebo dotknuté tam vlastne nebolo nič,ani len lístie z filtra nemal kto vyhodiť,alebo odstrániť bordel zo sieťky na váhe,čo už sa cez ňu pomali nepredralo svetlo.Škoda reči.Hlavne že majú chlapci pekné nášivky na mundúroch.
V podstate to už iba čaká na diely,keďže ich objednávam mimo tejto džamahírie.Ale čo sa auta týka,už ani nepamätám kedy som sa stretol z autom kde je problém sa dostať úplne ku všetkému,fakt hrúza
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mením ohrev paliva a regulátor nízkeho tlaku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú dva okruhy,nízky a vysoký tlak.Problém je v tom že chyba nízkeho sa tvári že klaklo čerpadlo vysokého tlaku.

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní