Administrativna STK a EK pri ceste do zahranicia

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cypro2
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2018 17:00
Zdieľať na Facebook

Administrativna STK a EK pri ceste do zahranicia

Príspevok od používateľa cypro2 »

Ahojte!

Chcem sa spytat, pretoze nikde neviem najist relevantnu odpoved. Je nutne robit admninistrativnu STK a EK len koli zmene nalepky a karticky pri ceste do zahranicia?

STK a EK mam platne, ale je na nich SPZ z ineho okresu. Chcem cestovat cez Madarsko do Chorvatka.

Dakujem
kamirho
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.07.2018 08:34
Bydlisko: Palárikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamirho »

rozhodne by si to mal mat v poriadku, aj keby si nikam necestoval
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aj VIN mas z ineho okresu ? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Administrativna STK a EK pri ceste do zahranicia

Príspevok od používateľa christiane »

cypro2 napísal:ale je na nich SPZ z ineho okresu.
Administrativna kontrola ti zaberie urcite menej casu ako vysvetlovat Madarom alebo Chorvatom preco to tak mas.Bodaj by si nemusel ale prave takto sa pokusa osud ze sa nieco stane pretoze vodic je z toho casom nervozny ze to nie je v poriadku.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak to u nás už tiež netreba riešiť , sral by som na to .V živote ma nikde v zahraničí nezastavili len tak na kontrolu , a ani nepoznám nikoho koho by áno a riešili by pritom takúto sprostosť . Ale zas každý máme iné skúsenosti . Max tak by som vozil protokol od STK kde je VINko .
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

pri cestach na slovensku s tym nemaju policajti problem. pri cestach do zahranicia sa odporuca ich vymenit na svoju spz. logicky je na kartickach aj vin cislo, ale naco pokusat, dohadovat sa a vysvetlovat niekomu v cudzine...
PP298MPI
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 05.06.2011 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PP298MPI »

Prepáč, využijem túto tému nakoľko aj mňa zaujíma. Chcem sa opýtať či je potrebné mať nálepky a osvedčenia o EK a STK na aute ktoré ešte nemá 4 roky pri ceste do zahraničia. Nakoľko sa chystám do Chorvátska a mám dvojročné auto. Viem, že u nás netreba, až po 4 rokoch absolvovať EK a STK. Príde mi celkom dosť zaplatiť za administratívnu EK a STK 28-€. Za zmysluplné odpovede ďakujem.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nalepka a protokol su voci karticke rovnocenne doklady o absolvovani kts a ek. Administrativnu kontrolu som nikdy neriesil.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vlani v lete na rakúsko nemeckých hraniciach. Ako sprostý sedliak som zle odbočil v Salzburgu na kruháči a namiesto na SVK som si to neomylne zamieril do Nemecka. lol Na dialnici 100% uzávera asi kvoli migrantom a samozrejme policajt ma poslal bokom. Nemal som zelenú kartu, neplatný pas a náš občiansky sa mu zdal dosť málo spolu so starým ružovým VP. :40bd: Po nemecky viem akurát drinken,rauchen a ficken a tak som sa zmohol len na -I am not terorist, i am going wrong way. :d :D
No a výsledok ? 5 minut ťukal do počítača a potom mi po anglicky vysvetlil kde sa mám otočiť aby som nabral kurz slovakia.Keď som sa vracal v opačnom smere dialnice ešte mi zamával. :300f:
Takže žiaden strach a hor sa do sveta na skusy, vždy to nejako dopadne lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Do zahranicia netreba ziadne stk ek karticky nalepky.nikoho to nezaujima a ani nikto to nebude kontrolovat.auto ak ma slovenske spz tak len slovensky stat to moze kontrolovat auto spada pod pravidla sk cize nasa lekarnicka nase pravidla na min dezen pneumatik a dalsie tie vymysly.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

PP298MPI napísal:Chcem sa opýtať či je potrebné mať nálepky a osvedčenia o EK a STK na aute ktoré ešte nemá 4 roky
Na auto sa vztahuju slovenske zakony.Prva stk po 4 rokoch.Ake a kolko nalepiek maju v zahranici nech ta netrapi.Takze ziadne nalepky do 4 rokov nepotrebujes.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

kamirho napísal:rozhodne by si to mal mat v poriadku, aj keby si nikam necestoval
Ja zasa rozhodne odporúčam naštudovať si zákon o prevádzkovaní vozidla na pozemných komunikáciach, aby si aj ty vedel -a neradil hovadiny), že pri zmene tabuliek s evidenčným číslom vozidla nie je vyžadované si túto dať zmeniť aj na kontrolných nálepkách o vykonaní technickej a/alebo emisnej kontroly.
vkist
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 07.11.2010 11:23
Bydlisko: GA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vkist »

oco13 napísal:Vlani v lete na rakúsko nemeckých hraniciach. Ako sprostý sedliak som zle odbočil v Salzburgu na kruháči a namiesto na SVK som si to neomylne zamieril do Nemecka. lol Na dialnici 100% uzávera asi kvoli migrantom a samozrejme policajt ma poslal bokom. Nemal som zelenú kartu, neplatný pas a náš občiansky sa mu zdal dosť málo spolu so starým ružovým VP. :40bd: Po nemecky viem akurát drinken,rauchen a ficken a tak som sa zmohol len na -I am not terorist, i am going wrong way. :d :D
No a výsledok ? 5 minut ťukal do počítača a potom mi po anglicky vysvetlil kde sa mám otočiť aby som nabral kurz slovakia.Keď som sa vracal v opačnom smere dialnice ešte mi zamával. :300f:
Takže žiaden strach a hor sa do sveta na skusy, vždy to nejako dopadne lol

Oco, citajuc tvoj dobrodruzny prispevok ma napada, ze si s nami nezdelil, ze akym autom si tam bol. V tvojom pripade ma to zaujima :300f:
Felicia 1.9 D 47kW ´96
Golf 1,9 TDI 66kW ´99
Mercedes E 250 D 83 kW ´93
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bol som tam zobrať dcérinho Peugeota 206 - otrieskala ho o zvodidlá a vyskakovala jej 5ka na prevodovke. Tam som išiel klasicky filckou.
lol
Inak je zaujímavé porovnanie servisných nákladov tých dvoch aut za rovnaký čas.
Peugeot - nové brzdy predok aj zadok 200eur ,nová zadná nprava 350eur,lišta zapalovania 60eur, nový výfuk 80eur nový katalizátor 150eur.
Felicia - relatko na prepínanie plynu 27 eur aj s nastavením plynu.
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Náklady na 100km Peugeot 10eur , Felicia 4 eura. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných