Accord vs Avensis

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kason
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.01.2018 10:41
Zdieľať na Facebook

Accord vs Avensis

Príspevok od používateľa kason »

Ahoj, rozhodujem sa medzi tymito autami a neviem sa rozhodnut. Chcel by som ich v benzine a ako combi, rocnik 2010+. Ide mi hlavne o spolahlivost kedze si auto kupujem na dlhsie. Ake mate skusenosti, postrehy??
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas-b »

Obidve su fajn vyber, ale z tychto dvoch by som uprednostnil Accord. Toyoty za posledne roky je stale kvalitna.ale nie je to,co byvala (ja mam Toyotu Camry 2004,to je super kvalita este) Oproti inym znackam ale je to stale kvalita. Honda je kvalitou top, co mozes na trhu dostat. Uz len vybrat spravny kus. Odporucam kupovat u autorizovanych predajcov naspät vykupene auta.
kason
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.01.2018 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kason »

Tiez sa skor priklanam k accordu. Len ma strasne maly kufor na to ze je to kombik.Kufor je dolezity pretoze mame rodinu.Teraz deriem stary passat a ten kufor nam vyhovuje. Este by som mozno isiel do CR-V, tiez benzin samozrejme.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Kombik vyssej strednej triedy v benzine a na Slovensku, vela stastia pri hladani. Ja som hladal a kupil som nakoniec naftu. Ak by som kupoval znova, kupil by som benzinove Mondeo, ale bud 2.0 ecoboost - co je uz skutocne paradne soferske auto, alebo da sa celkom skromne zajazdit aj s 1.6 ecoboostom 118kw.

Ak Accord, prip. CRV urcite nie s 2.0 (pokial chces jazdit len mesto), ale 2.4. Spotreba 9 litrov+. Ale otazka je, ze ci sa na predizlovanom Slovensku nieco take predava :)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
kason
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.01.2018 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kason »

No s fordami som neni velmi kamarat ale popozeram. Auto si chcem dat doviezt takze vyber by mal byt vacsi. Asi teda ostanem pri accorde aj ked to crv sa mi paci tiez... a preco nie s 2.0? Accord s tym motorom jazdi fajn, nie som pretekar...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Accord 2.0 versus 2.4 :) Bavime sa o aute s hmotnostou skoro 1.5t ak ratame iba vodica.

2.4 ma objem o cca. 350cm3 vacsi, o 33kw vyssi vykon, o 1.5s lepsie zrychlenie 0-100, krutak vyssi o 42 Nm, spotreba velmi, velmi podobna. Vacsina dvojlitrov su len v zakladnej vybave.

Ak chces plnohodnotne auto pre 4och ludi a navyse kombi (predpokladajme, ze ten kufor chces pravidelne vyuzivat aj na nejaky naklad :) ) a normalne jazdit v premavke, tak chod do 2.4. Neviem, preco by si mal pretekat s Accordom combi, mne to nepripada ako sportove nacinie.

Este popozeraj Mazdy 6 po roku 2009, 2.0 108kw benzin. Prip. i40 v kombiku, 2.0 120kw tiez v benzine.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
kason
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.01.2018 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kason »

Ok, chapem... No bol som pozriet mazdy 6 GH. Z troch tri boli nahnite kade tade. Takze tie som skrtol. Popozeram aj tie hyundaie.
kason
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.01.2018 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kason »

A co accord s i-dtec?? Chcem sice benzin ale rozdiel medzi benzinom a naftou je niekedy aj cez 2000€ v prospech naftaku. Co by vratilo pripadne opravy. Je to spolahlivy motor? Nenasiel som vela negativnych skusenosti...
Kurnik, uz som taky domotany teraz ze az :d :D
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas-b »

Ak hladas kvalitne a spolahlive auto (podla pôvodneho vyberu Toyota vs Honda), tak Ford by som urcite vynechal.
Ako nove, na firmu su fajn, no kupovat to ako jazdene by som neodporucal. Mali sme Fordov vo firme dost, po 4 rokoch je ich lepsie predat.
Mazdy su celkom fajn, ale po 8 rokoch uz hrdzu môzes cakat. Hyundai i40 tiez nie je etalón kvality, to skôr i30 bola na tom lepsie, ale to Ti bude male.

Podla mna s pôvodnym vyberom si bol na tom dobre, z tych dvoch ako som pisal vyssie, radsej asi Hondu, ale ked z neakeho dôvodu, nie tak Toyotu.
A motor? i-Dtec su jedny z naj diesel z ich doby, ale stale je to komplikovany moderny naftak. Ale ked je taky cenovy rozdiel moze stat za zvazenie.
Ci 2.0 alebo 2.4 to by som nechal podla ponuky, moc vela zo spominanych aut nie je na predaj. Ked by bolo fakt na vyber, 2,4 asi je fakt lepsie, ale 2,0 tiez nie je katastrofa (obcas, pri plnom naklade, bude treba viac podradit)

A ked chces vacsie, tak skus pozriet Hondu FR-V.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mal som 2.4 i-VTEC v Accorde so 140kW a bol som nadmieru spokojný. Spotreba okolo 8,5l/100km benzínu a 10 litrov plynu.

Kvalitné, pohodlné sedadlá, miesta dostatok a podvozok s výborným pomerom pohodlia a stability.

Ak chceš viac miesta a väčšie pohodlie - ber Avensis
Ak chceš viac športovosti, stability - ber Accorda
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
kason
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.01.2018 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kason »

Praveze avensis sa mi paci kvoli priestoru, ale niekto tu zas napise ze to neide lebo slaby motor...ale nie srandujem :D Jazdim do prace s kolegom na accorde 2.0 a nemyslim si ze to nejde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní