Accord 7G 2.2 ictdi - prasknutá hadica servo riadenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Accord 7G 2.2 ictdi - prasknutá hadica servo riadenia

Príspevok od používateľa keyzone »

Čauko,

máte niekto skúsenosti s prasknutou servo hadicou na uvedenom modeli? Nová stojí viac ako 200 eur, a to teda nemienim za kúsok hadice dávať. Uvažujem repase, avšak v origo hadici sú tlmiace pružiny, aby nevibroval volant (niektorý už skúsili hadicu nahradiť neoriginálnou a objavili sa vibrácie).

ďakujem
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D

A teraz co akoze mame robit??? :41c2:

Bud si kupis original a VIBRACIE NEBUDU!!!

Alebo tam das zahradnu hadicu a budes mat VIBRACIE!!!!

A je aj tretia moznost predaj auto a nebudes mat problem zo servom!! :3035: :3035:

A je este stvrta moznost porozmyslaj aka. :41c2: :41c2:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mas viac menej super auto so super motorom a je ti tazko dat 200e donho? Skoda sa aj vyjadrovat k tomu. Dam ti za to auto octaviu 2.0tdi a k nemu gratis 10 servohadic original skodovackych. Beries? Vtedy by si sa len zbadal co je to servisovat auto.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Po prve mas HONDU to znamena ze za vela penazi dostanes aj vela muziky.
200€ by si zaplatil aj keby to bol napr. Renault.
Ak ti je luto do toho auta dat 200€ tak si si mal kupit Feliciu...
No ale podme k veci. Poskodenu hadicu ci trubku je mozne dnes za par minut opravit. Poskodene miesto sa odstrani a vlozi sa spojka.
Nevidim dovod na vibracie, ani v tomto pripade to nieje ziadne sci-fi len obycajna vysokotlaka hadica.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Patko, ved aspon uznaj, že 200 eurákov za jednu hadicu je hocijako dosť.
Ja by som vedel ešte o dvoch možnostiach.
1. Sú firmy, čo tlakové hadice vyrábajú. Neviem síce ako sú nejaké tlmiace členy v tej hadici vyhotovené, ale nešlo by to vybrať ich z pôvodnej hadice a vložiť do tej vyrábanej ?
2. Stále je aj možnosť kúpiť použitú hadicu z nejakého havarovaného auta. Ale samozrejme chce to hľadať a hľadať, čo v krajnom prípade môže znamenať aj to, že nakoniec originálna hadica bude výhodnejšia.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Neviem si to moc dobre predstaviť aký zázrak technológie a techniky tam je a aká tlmiaca hadica aké vibrácie dôvod ? Ja ak by som mal riešiť takýto problém , dal by som tam obyčajnú za pár euro a ak to bude zle potom rieši original.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Neviem aké máš skúsenosti Ty, ale mne väčšinou snaha ušetriť spôsobila to, že som v konečnom dôsledku tak či tak kúpil originál a náhrada bola pre mňa vyhodením peňazí :-(

Asi by som sa s tým zmieril, že som prišiel o 200 € :-(

Hold japonci, náhradu veľmi neporiešiš :-(
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Skôr by ma zaujímalo, ako tieto hadice opravujú. Či oni menia samotnú hadicu alebo len nejakým spôsobom opravujú poškodené miesto. Musím ju zhodiť dole a zistiť či tečie koncovka alebo hadica samotná
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tlaková hadica nieje hadica na záhradu že rozrežem strčím kus trubky a stiahnem drôtom ....Predsa len je tam velký tlak a olej....Neriešil by som nejaké domáce spájanie ....Potrebuješ aby to dakde na ceste prdlo vytiekol olej? Takže v servisoch sa tlakové hadice vždy menia kus za kus. Nikto nič nepravuje a nespája . Ak by sa hadica o dačo predrala že je len mechanicky poškodená a preto tečie, tak ešte OK ale ak praskla na starobu je otázne či by po prípadnej oprave nepraskla zas kus inde....
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ja som tiež za originál, ale ako chceš aby si potom nebanoval v nejakej najnevhodnejšej chvíli :-(
Pity
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.06.2005 22:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pity »

mam ford tourneo connect,takisto som mal problem so servo hadicou,tiekla pri koncovke - vadne tesnenie.Tesnenie mi nevedeli vyrobit v 2 SPECIALIZOVANYCH centrach,nieto este hadicu,ktora ma klby,ohyby,tepelne izolacie.
Na zlatych zanu chceli 252 €,cez web sa dala zohnat za 210 - origo diel.
Kedze mam obchodného partnera z AT oslovil 1 autorizovany obchod v jeho stvrti a doniesol mi ju za 162 €.
S tymi hadicami sa neoplati spekulovat ,ak nieje ina moznost odporucam kupit origo aj za 200 € urcite si usetris kopu casu nervov aj financii pretoze ak ti jeden bude riesit suciastky a druhy montovat nekonecny kruh,to nieje moja chyba.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Nechápem, ľudia, kde sa vo Vás berie toľko negatívnej energie. Toto je špecialita tohto fóra, či celého Slovenska? Neviem, prečo miesto dobre mienenej rady napr. Lakinooo, musíte sa doslova odbavovať na tom že sa niečo pokazilo. Možno, by aj toto fórum bolo čitateľnejšie, keby vlastne ste písali rovno k veci, a nie sa doslova TEŠILI z toho že sa niekomu niečo pokazilo na aute. Je to choré! Ukážka národa a to doslovne.


Berte si príklad z medzinárodných fór, kde sa ľudia predbiehajú, kto lepšie poradí a nie kto sa na kom odbaví!

Ale k veci. V TT som našiel spoločnosť, ktorá opravuje hadice. Lokalizoval som tú trhlinu, je to cca 2 mm prasklinka, cez ktorú pomaličky, kvapku po kvapke presakuje olej. Nie je to diera, len malá trhlina. Časom, samozrejme, sa môže stať že sa to zväčší a nebude to zrovna moc príjemné. Neviem, ako to opravujú, mám to tam doniesť, vraj to dokážu opraviť.

Lakinooo, ďakujem za radu. Tu je však problém s tými vibráciami. Uvidím, ako si poradia s malou trhlinou, možno majú na to svoj spôsob opravy.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ono to je skôr o tom, že sa tu doteraz hovorilo že japonci nemajú žiadne poruchy a zrazu Honda s problémom + hneď subaru tiež problém.

Takže sa tu nadáva furt na koncern aké sú to poruchové autá, tak teraz sa zase koncern vytešil, že aj japonci majú problémy :-)

Ale áno, väčšinou je to tu o naťahovanie a dokazovanie si niečoho ... ale čo už, aj to patrí k slobode prejavu ...
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Stačí otvoriť honda-club.cz a hneď vieš, čo je Honda zač. Je predsa normálne, že ti snáď po 10 rokoch praskne hadica, nemyslím si že je to niečo nevýdané. Dnes som štúral ebay, celkovo eshopy s dielmi, a ak by mi pasovala hadica z Acury, mám ju za 70 euro.

Samozrejme, to by niektorý užívatelia neprežili, že Honda má s Acourou totožné diely a dajú sa zohnať za 1/3 ceny.

Mal som tú česť vyrábať EGR ventily pre koncern. Rozdiel medzi EGR pre Audi a VW bol nasledujúci. NIČ. Cena? x 2. Mám preto na tieto veci svoj názor. Výroba 10 tisícov kusov EGR ventilov bola spustená na základe jednej vzorky, ktorú pozváral nejaký nemec a nikto nemal šajnu aké parametre tam dal. Tak si predstav po pol roku, po desatisícoch vyrobených kúskoch, ked sme prišli na to, že ono tam treba doladiť parametre a podobne. A štastný majitelia týchto EGR, či VW, či Audi, sú v tom že predsa dostali to najlepšie. Nech sa páči. Keď som sa pýtal manažéra, či by nebolo vhodné urobiť testy životnosti, dostal som odpoveď:

1. Je to drahé
2. Načo, veď záruka je dva roky, potom je nám to jedno, či sa to pokazí

Životnosť riešili sa iba EGR pre nákladné vozidlá, pre iné značky. Tam bola životnosť milión míľ. Takže ak by niekoho zaujímala životnosť dielu, tak nám naparí tak audity a kontroly, že by sme kompletizovali EGR v menších kusoch ale vo vyššej kvalite. Ale oni iba kusy kusy kusy. Kvalita? Nech to prejde testerom, nikoho nezaujímalo, čo bude o pár rokov. Nijaké naddimenzovanie sa nekonalo.

Doba kvalitných áut končí. Či Honda, či koncern - ide to celé dopredele.
mirco-acco
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.02.2014 10:33
Bydlisko: Golianovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirco-acco »

Akurát včera som bol riešiť prasknutú hadicu na 2.2iCTDi. Vyrobili mi ju na mieru presne podľa originálu. Vibrácie som zatiaľ nespozoroval, jedine na mieste keď sa točí volantom, jemne počuť zvuk čerpanej kvapaliny. Zvolil som náhradu z dôvodu potreby fungovať s autom ďalej. Priamo na mieste som ju vybral, veľmi šikovný pán z firmy Jurák v Nitre mi vymenil gumennú časť a po namontovaní som odišiel s autom k plnej spokojnosti. Zatiaľ som s tým spokojný.
Nová originál nestojí 200, ale 300 v origo servise...
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných