ABS a prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

ABS a prevodovka

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Dobrý deň všetkým.
Už budem asi otravný, ale skúsim to ešte raz. Už som nedávno písal o mojich problémoch s automatickou prevodovkou na MB C270CDI, rok výroby 2001. Písal som o problémoch sa radením automatickej prevodovky v súvislosti so snímačmi ABS. Dal som vymeniť obidva zadné snímače, a mal som dojem, že všetko je OK. Ale nie je. Ukázalo sa, že auto pokračuje v problémoch, ktoré sa prejavujú v tom, že v ľavotočivej zákrute zle preraďuje, niekedy prevodovka až zavyje a potom preradí. Mám to však otestované, že je to len vtedy, keď prevodovka preraďuje pri prechode zákrutou. Ak v zákrute udržím konštantnú rýchlosť (je to napríklad pri prechode kruhového objazdu) a po vyrovnaní kolies zvýšim rýchlosť, prevodovka preradí pekne, bez problémov. Dal som otestovať auto na PC, ukázalo sa, že PC vyhadzuje chybový kód C1210 - na webe som našiel, že sa jedná o prerušený obvod ABS na prednom pravom kolese. Kontrolky ABS, ani iné však nesvietia, zdá sa, že z tohto pohľadu je všetko OK. Otázka znie - môže byť toto príčinou chybného radenia prevodovky? Ďakujem všetkým za stanoviská a rady.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prečo nepokračuješ v pôvodnej téme? :41c2:
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Mal som pocit, že to bude prehľadnejšie. V pôvodnej téme sa riešili už aj troška odlišnejšie veci. :300f:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Po poslednej oprave na snimacoch odislo auto z dielne diagnosticky ciste? Chyba tam len mohla ostat v pamati ak by bol takyo problem aktivny tak je rozsvietene na budiku ABS/ESP. Kazdopadne to nema vplyv na taketo sa chovanie prevodovky.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Tak to neviem, či ide o staré chybové hlásenie alebo po oprave. Budem musieť požiadať zrejme ešte o opakovanú diagnostiku.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

A ECU servis opava ti tento problém odstráni. Ja som týmto prešiel, a to som mal diagnostiku urobenú v origo MB. Zistili vadnú riadiacu jednotku esp abs, tiež som vymenil abs kábel, reset zavád,po pár km znovu núdzový režim prevodovky, znovu reset na kamošovej diagnostike ale tam už písalo ko riadiacej jednotky. Nezostávalo nič iné naložiť medveď na vozík, a zaviesť k nám do firmy, kde na origo diagnostike MB zavada potvrdená, tak som mlko odtiahol na firemné parkolo, a vybral RJ z boxu cca 8 minút roboty, a poslal po kurierovi do Opavy/CZ. Odtiaľ prišla po repase asi do desať dní, založil pred som ju pred firmou do motorového boxu a odvtedy asi tri a pl roka pokoj bohov. Ak chceš niečo viac piš ss.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Len bacha na internetove overovanie chybovych kodov

Obrázok

Tieto chyby su o jazdnych testoch urcenych napr. po vymene urcitych dielov.

Netreba hned upodozrievat riadiace jednotky, ze umreli, treba parkrat a vsetkym moznym preverit. Ano umrela minule motorova jednotka. Ale dnes sme mali zabavu s "castym" problemom mrtvej elektronickej spinacky, nevzala kluc, nereagovala, posledny a jediny kluc umrel tiez. Isla von a robil sa novy kluc mrtva byt nemoze ked ju vie citat a potom vygenerovat novy kluc a aj ho prijme, no vlozis ju do auta a je mrtva, cez infra komunikuje cez obd nie, vybrat a vlozit naspat poistku a zije :)
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Tak mám hotovú novú diagnostiku. Po konzultácii s technikom bolo jasné, že všetky chybové hlásenia po oprave vymazal. Išlo o P1664 (predohrev motora - s tým som ale nerobil nič) a C1210, teda chyba sa zopakovala aj po oprave snímačov. S pravým predným "kolesom" niečo nie je OK.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Dobrý deň všetkým.
Môže mi niekto popísať, kde sa nachádza RJ prevodovky na MB C270CDI ?
Trucker694 písal, že je to len 8 minút roboty. Dakujem.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ako ma spolujazdec nohy, v prednej casti pod kobercom je este ochrana a z jej druhej strany. A co sa jej stalo?
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Neviem, či sa jej niečo stalo, len sa pripravujem na všetky eventuality. Vymenili mi v servise repasovaný hydromenič. Zo dva mesiace to išlo slušne, potom som sa dostal do stavu, že po prvom štarte, ak hned zaradím volič do R alebo D, motor nevládze pretočiť prevodovku. Ak nechám po prvom štarte motor poklepať tri, štyri minúty, potom to ide. Cím teplejší motor (olej v AT), tým to ide lepšie. Tento týždeň ma napadlo vyskúšať to na zimnom režime (W) a ide to lepšie. Asi predo, že je vyradený z činnosti niektorý ventil v prevodovke. Tak sa len zamýšľam nad tým, že chyba môže byť v elektronike (RJ alebo mechatronika prevodovky ? ) Každá rada dobrá. Toho auta by som sa nechcel vzdať.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Riadiacu jednotku treba nechat na pokoji jej nic nebude. Najdolezitejsia vec je ci je v nej dost oleja to treba preverit ako prve.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Oleja je v každom prípade dosť. Mám mierku. Dokonca na radu mechanika, ktorý mi menil hydromenič, som do oleja pridal lubrikant ATC BG310. A musím konštatovať, že sa zlepšilo radenie. Odôvodnil to tým, že je možné, že niektorý ventil riadne neprepúšťa. Len mi nejde do hlavy, prečo je po zahriatí prakticky všetko OK, len ten prvý štart (pri studenom motore) je nemožný. Dodám, že ked je prevodovka v režime S (štandart), tak niekedy pri preraďovaní si ešte aj zavyje. Som presvedčený, že olejom to nebude. Takže každá rada sa zíde.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Do prevodoveho oleja sa nema pridavat nic, ak je problem nie je to z dovodu, ze nieco v oleji chyba.

Len pre info ako bola merana hladina oleja a pri akych teplotach?

Mozne priciny su tu

Obrázok
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Pozdravujem a ďakujem za trpezlivosť xentry. Už som odpovedal, ale nejako zle som odoslal odpoveď. Olej som meral po odjazdení asi 20 km. Motor mal prevádzkovú teplotu, predpokladám, že aj v AT bol už dostatočne zahriaty, a samozrejme pri bežiacom motore. Takže filter a olej by som vylúčil. Tá prísada... dal som na radu odborníka. Tie ostatné možnosti neviem, ale predpokladám, že všetko je o kocke mechatroniky. Do toho nevidím, v tomto som laik. Ale tá tabuľka závad, ktorú prikladáš, je - podľa nadpisu o prípadoch, keď je oneskorený proces radenia alebo žiadny silový záber. Ja mám opak - pri prvom studenom štarte a po zaradení voliča do D alebo R motor nepretočí prevodovku a zdochne. Takže záber tam asi je. Po dosiahnutí potrebnej teploty ani neviem, že som zaradil, iba ked uvoľním brzdu. Dodám, že pri tom prvom štarte je zaradenie do D alebo R sprevádzané ako keby rázom. A snáď ešte - ten repasovaný hydromenič je dosť hlučný, zreteľné je to najmä keď vyberiem tie plastové záslepky pod ním na telese prevodovky, ako keby sa točil "na sucho". A ešte jednu vec, po pripojení na PC vykazuje prevodovka chybu P2000. O čo, prosím, môže ísť. Môžeš sa ešte vyjadriť po tomto doplnení ?

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 9 neregistrovaných