1 040 825
inzerátov
Pridať inzerát

A6 3.0 TDI - kolisanie otacok pri studenom starte=vyriesene

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Audi fórum
Odpovedať Nová téma
12>
Autor Správa
zuhoprody
Založený: 14 august 2009
Nabehané: 5 min
Predmet: A6 3.0 TDI - kolisanie otacok pri studenom starte=vyriesene PríspevokZaslal: 04.09.2010 22:25   
Pri studenom starte asi prvych 5 sekund ako vidno na videu mi kolisu otacky a motor ma nepravidelny chod. Pred tym to nerobilo ani v zime. Vie niekto poradit?
Pozri video.
http://www.youtube.com/watch?v=g0prMxcHguU

Pred mesiacom som menil olej a vsetky filtre(5000km). Moze to byt vzduch v palivovom filtri?Ked mi to ty profici menili tak im to nechcelo natocit, tak doliali naftu priamo do filtra, co si nemyslim ze je spravne.

Naposledy upravil zuhoprody dňa 29.11.2010 13:41, celkom upravené 1 krát.
Citovať
mp3turbo
VIP člen - Veyron (434)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 23 dní 4 hod 32 min
PríspevokZaslal: 04.09.2010 22:45   
napinak na rozvodoch, typicky problem tychto 3.0tdi. Je to velmi nebezpecne lebo ta retaz moze preskocit a potom sa smiechu nezdrzis.

skontrolovat, ak treba vymenit.

a hlavne nam sem napisat ci to naozaj bola pricina tvojho problemu. Prejav ale absolutne sedi.
Citovať
tonot
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 04 marec 2008
Nabehané: 3 hod 48 min
PríspevokZaslal: 05.09.2010 08:23   
Padá Ti nafta, zavzdušnené to je, veď to aj dlho točí. Toto s napínákom nemá nič spoločné.
Citovať
vladom
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 03 január 2006
Nabehané: 1 dní 1 hod 34 min
PríspevokZaslal: 05.09.2010 10:43   
Podla mna tiez zavzdusnene. Strasne dlho toci. A kedy ti to zacalo robit? Po tej vymene filtra?
Citovať
zuhoprody
PríspevokZaslal: 05.09.2010 11:59   
vladom napísal:
Podla mna tiez zavzdusnene. Strasne dlho toci. A kedy ti to zacalo robit? Po tej vymene filtra?
dlhsie mi to podla mna ako aj teraz je vidno na videu startovalo aj predtym. No tazko povedat kedze som si to pred tym nevsimal, kedze som to nepovazoval za problem. Ze to je problem som si uvedomil az ked pri starte prvych cca 5 sec. kolisali otacky hore dole a motor mal zvuk ako kebu isiel na menej valcov. niekto mi poradil dat auto na strmy kopec nosom dole aby asi ta nafta sa drzala a uvidim co to spravi. Ako som pisal, ked mi nedavno menili filter tak do polivoveho iba doliali naftu kedze im to nechcelo nakopnut, je to spravne?
Citovať
vladom
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 03 január 2006
Nabehané: 1 dní 1 hod 34 min
PríspevokZaslal: 05.09.2010 12:05   
zuhoprody napísal:
vladom napísal:
dlhsie mi to podla mna ako aj teraz je vidno na videu startovalo aj predtym. No tazko povedat kedze som si to pred tym nevsimal, kedze som to nepovazoval za problem. Ze to je problem som si uvedomil az ked pri starte prvych cca 5 sec. kolisali otacky hore dole a motor mal zvuk ako kebu isiel na menej valcov. niekto mi poradil dat auto na strmy kopec nosom dole aby asi ta nafta sa drzala a uvidim co to spravi. Ako som pisal, ked mi nedavno menili filter tak do polivoveho iba doliali naftu kedze im to nechcelo nakopnut, je to spravne?

Ja ked menim palivovy filter, tak ho vzdy najskor zalejem a az potom startujem! Aby tam bolo minimum vzduchu. Skus popozerat pasky na hadiciach, hlavne pri filtri. Ci tade netaha vzduch.
Citovať
mathyk
Založený: 25 február 2008
Nabehané: 1 hod 0 min
PríspevokZaslal: 05.09.2010 12:38   
zavzdusnene to moze byt ale, iba v tom pripade ze odniekial chyta falosny vzduch, lebo tento system sa odvzusny sam....mal som podobny problem, ale na A4 1.9tdi
Citovať
mp3turbo
VIP člen - Veyron (434)
PríspevokZaslal: 05.09.2010 12:39   
> dlhsie mi to podla mna ako aj teraz je vidno na videu startovalo aj predtym.

tak potom to asi palivovy filter nebude. Zavzdusnenie? Common rail aj PD to vytlacia po prvom starte jedine ze by to bolo niekde fest zlomene (hadice? pancierove kovove? asi nie) a chytalo to vzduch furt [no vidis, predomnou to iste minutu dopredu napisal mathyk]

kolko mas na aute kilometrov a su zarucene prave? taketo cirkusy sa zacinaju vyskytovat okolo 200k km. Ani audi nie je nesmrtelne... neboj nic.
Citovať
mathyk
PríspevokZaslal: 05.09.2010 12:45   
zuhoprody napísal:
vladom napísal:

mne menil palivový filter jeden kamarat (a urcite to robil naposledy) a dve hadicky jednoducho zamenil, tiez nedal do filtra naftu ked hho tam daval, ale to by nevadilo len sa to odporuca aj podla servisu. Kedze palivový system sa odvzudni sam. Ja som mal ten problem ze hadicku s vratnym privodom vody vymenil s naftou, alebo tak nejak, nie je to dolezite, ale namiesto vody v chladici som mal naftu a namiesto nafty v nadrzi vodu...najvacsi paradox je ze som takto urobil 2x budapest (1000km)....potom som to dal do servisu, dali novy filter, vycistilii nadrz a chladiacu sustavu....a je to hotove...
Citovať
mathyk
Predmet: Re: Audi A6 3.0 TDI - kolisanie otacok pri studenom starte PríspevokZaslal: 05.09.2010 12:52   
zuhoprody napísal:
Pri studenom starte asi prvych 5 sekund ako vidno na videu mi kolisu otacky a motor ma nepravidelny chod.

a pri zahriatom motore nastartuje normalne?
Citovať
zuhoprody
Predmet: Re: Audi A6 3.0 TDI - kolisanie otacok pri studenom starte PríspevokZaslal: 05.09.2010 15:01   
mathyk napísal:
zuhoprody napísal:
Pri studenom starte asi prvych 5 sekund ako vidno na videu mi kolisu otacky a motor ma nepravidelny chod.

a pri zahriatom motore nastartuje normalne?

Prave som bol skusat, ked je teply tak je to v poriadku. Prave som rozmyslal ci to nemohla byt zla nafta. Tankoval som na shell obycajny diesel a vsera som do toho dal v power. uvidim ako pojde dalej a dam vediet. Dakujem vsetkym za reakcie. Do teraz som mal benzin S120 a toto je moja prva skusenost s naftakom(prvy rok)
Citovať
mp3turbo
VIP člen - Veyron (434)
PríspevokZaslal: 05.09.2010 15:55   
slusny upgrade, S120 -> A6 3.0tdi.

gratulujem, bodaj by nas viac bolo takych :)
Citovať
zuhoprody
PríspevokZaslal: 01.10.2010 23:17   
mp3turbo napísal:
napinak na rozvodoch, typicky problem tychto 3.0tdi. Je to velmi nebezpecne lebo ta retaz moze preskocit a potom sa smiechu nezdrzis.

skontrolovat, ak treba vymenit.

a hlavne nam sem napisat ci to naozaj bola pricina tvojho problemu. Prejav ale absolutne sedi.

Ale motor po par sekundach behu natoci bez problemov. Moze padat nafta alebo nieco take?
Citovať
MiH
Založený: 18 august 2007
Nabehané: 0 min
PríspevokZaslal: 27.11.2010 13:46   
Mam podobny problem. Dokonca ked auto stoji 2 dni tak natoci az na 3-4 pokus. Proste dlllho toci uplne naprazdno, odpali a zhasne. Ked uz konecne chyti tak par sekund ide nepravidelne a potom uz pohoda. Auto moze stat 10 hodin a chyti na prvu supu uplne bez problemu. Postoji 24 hod a viac a je to ... Zacalo to robit az teraz ked sa ochladilo a pravdou je, ze pred tyzdnom sa menil palivovy filter. Samozrejme, ze prve podozrenie - netesni filter alebo hadicky. Vsetky priznaky nasvedcuju tomu, ze auto jednoducho nema naftu. Filter je tam meneny znova, hadice skontrolovane, tesnenie na filtry tiez. Problem pretrvava - zacinam byt pomaly bezradny. Dakujem za kazdy tip.
Citovať
zuhoprody
Predmet: tip PríspevokZaslal: 27.11.2010 17:13   
MiH napísal:
Mam podobny problem. Dokonca ked auto stoji 2 dni tak natoci az na 3-4 pokus. Proste dlllho toci uplne naprazdno, odpali a zhasne. Ked uz konecne chyti tak par sekund ide nepravidelne a potom uz pohoda. Auto moze stat 10 hodin a chyti na prvu supu uplne bez problemu. Postoji 24 hod a viac a je to ... Zacalo to robit az teraz ked sa ochladilo a pravdou je, ze pred tyzdnom sa menil palivovy filter. Samozrejme, ze prve podozrenie - netesni filter alebo hadicky. Vsetky priznaky nasvedcuju tomu, ze auto jednoducho nema naftu. Filter je tam meneny znova, hadice skontrolovane, tesnenie na filtry tiez. Problem pretrvava - zacinam byt pomaly bezradny. Dakujem za kazdy tip.
Ja som to uz vyriesil. Najprv ale odporucam hodit to na VAG alebo ako sa to vola (diagnostiku). V mojom pripade bol problem zhavice. Takze ked bolo nejakych pod 10 stupnov tak zacalo zhavit, a kedze nie vsetky nazhavilo tak bol problem so startom. Teraz je to bez problemov i ked nestaruje uplne na prvy krat, ale to ja asi normalne. Daj vediet ci to bolo ono.
Citovať
Odpovedať Nová téma
12>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Audi fórum