A6 3.0 TDI - kolisanie otacok pri studenom starte=vyriesene

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zuhoprody
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14.08.2009 01:20
Bydlisko: KE - KK
Zdieľať na Facebook

A6 3.0 TDI - kolisanie otacok pri studenom starte=vyriesene

Príspevok od používateľa zuhoprody »

Pri studenom starte asi prvych 5 sekund ako vidno na videu mi kolisu otacky a motor ma nepravidelny chod. Pred tym to nerobilo ani v zime. Vie niekto poradit?
Pozri video.
http://www.youtube.com/watch?v=g0prMxcHguU

Pred mesiacom som menil olej a vsetky filtre(5000km). Moze to byt vzduch v palivovom filtri?Ked mi to ty profici menili tak im to nechcelo natocit, tak doliali naftu priamo do filtra, co si nemyslim ze je spravne. :48: :48: :48:
Naposledy upravil/-a zuhoprody v 29.11.2010 13:41, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

napinak na rozvodoch, typicky problem tychto 3.0tdi. Je to velmi nebezpecne lebo ta retaz moze preskocit a potom sa smiechu nezdrzis.

skontrolovat, ak treba vymenit.

a hlavne nam sem napisat ci to naozaj bola pricina tvojho problemu. Prejav ale absolutne sedi.
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

Padá Ti nafta, zavzdušnené to je, veď to aj dlho točí. Toto s napínákom nemá nič spoločné.
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Podla mna tiez zavzdusnene. Strasne dlho toci. A kedy ti to zacalo robit? Po tej vymene filtra?
zuhoprody
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14.08.2009 01:20
Bydlisko: KE - KK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuhoprody »

vladom napísal:Podla mna tiez zavzdusnene. Strasne dlho toci. A kedy ti to zacalo robit? Po tej vymene filtra?
dlhsie mi to podla mna ako aj teraz je vidno na videu startovalo aj predtym. No tazko povedat kedze som si to pred tym nevsimal, kedze som to nepovazoval za problem. Ze to je problem som si uvedomil az ked pri starte prvych cca 5 sec. kolisali otacky hore dole a motor mal zvuk ako kebu isiel na menej valcov. niekto mi poradil dat auto na strmy kopec nosom dole aby asi ta nafta sa drzala a uvidim co to spravi. Ako som pisal, ked mi nedavno menili filter tak do polivoveho iba doliali naftu kedze im to nechcelo nakopnut, je to spravne?
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

zuhoprody napísal:
vladom napísal:Podla mna tiez zavzdusnene. Strasne dlho toci. A kedy ti to zacalo robit? Po tej vymene filtra?
dlhsie mi to podla mna ako aj teraz je vidno na videu startovalo aj predtym. No tazko povedat kedze som si to pred tym nevsimal, kedze som to nepovazoval za problem. Ze to je problem som si uvedomil az ked pri starte prvych cca 5 sec. kolisali otacky hore dole a motor mal zvuk ako kebu isiel na menej valcov. niekto mi poradil dat auto na strmy kopec nosom dole aby asi ta nafta sa drzala a uvidim co to spravi. Ako som pisal, ked mi nedavno menili filter tak do polivoveho iba doliali naftu kedze im to nechcelo nakopnut, je to spravne?
Ja ked menim palivovy filter, tak ho vzdy najskor zalejem a az potom startujem! Aby tam bolo minimum vzduchu. Skus popozerat pasky na hadiciach, hlavne pri filtri. Ci tade netaha vzduch.
mathyk
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 25.02.2008 10:30
Bydlisko: Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mathyk »

zavzdusnene to moze byt ale, iba v tom pripade ze odniekial chyta falosny vzduch, lebo tento system sa odvzusny sam....mal som podobny problem, ale na A4 1.9tdi
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> dlhsie mi to podla mna ako aj teraz je vidno na videu startovalo aj predtym.


tak potom to asi palivovy filter nebude. Zavzdusnenie? Common rail aj PD to vytlacia po prvom starte jedine ze by to bolo niekde fest zlomene (hadice? pancierove kovove? asi nie) a chytalo to vzduch furt [no vidis, predomnou to iste minutu dopredu napisal mathyk]

kolko mas na aute kilometrov a su zarucene prave? taketo cirkusy sa zacinaju vyskytovat okolo 200k km. Ani audi nie je nesmrtelne... neboj nic.
mathyk
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 25.02.2008 10:30
Bydlisko: Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mathyk »

zuhoprody napísal:
vladom napísal:Podla mna tiez zavzdusnene. Strasne dlho toci. A kedy ti to zacalo robit? Po tej vymene filtra?
dlhsie mi to podla mna ako aj teraz je vidno na videu startovalo aj predtym. No tazko povedat kedze som si to pred tym nevsimal, kedze som to nepovazoval za problem. Ze to je problem som si uvedomil az ked pri starte prvych cca 5 sec. kolisali otacky hore dole a motor mal zvuk ako kebu isiel na menej valcov. niekto mi poradil dat auto na strmy kopec nosom dole aby asi ta nafta sa drzala a uvidim co to spravi. Ako som pisal, ked mi nedavno menili filter tak do polivoveho iba doliali naftu kedze im to nechcelo nakopnut, je to spravne?
mne menil palivovĂ˝ filter jeden kamarat (a urcite to robil naposledy) a dve hadicky jednoducho zamenil, tiez nedal do filtra naftu ked hho tam daval, ale to by nevadilo len sa to odporuca aj podla servisu. Kedze palivovĂ˝ system sa odvzudni sam. Ja som mal ten problem ze hadicku s vratnym privodom vody vymenil s naftou, alebo tak nejak, nie je to dolezite, ale namiesto vody v chladici som mal naftu a namiesto nafty v nadrzi vodu...najvacsi paradox je ze som takto urobil 2x budapest (1000km)....potom som to dal do servisu, dali novy filter, vycistilii nadrz a chladiacu sustavu....a je to hotove...
mathyk
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 25.02.2008 10:30
Bydlisko: Brezno
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 TDI - kolisanie otacok pri studenom starte

Príspevok od používateľa mathyk »

zuhoprody napísal:Pri studenom starte asi prvych 5 sekund ako vidno na videu mi kolisu otacky a motor ma nepravidelny chod.
a pri zahriatom motore nastartuje normalne?
zuhoprody
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14.08.2009 01:20
Bydlisko: KE - KK
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 TDI - kolisanie otacok pri studenom starte

Príspevok od používateľa zuhoprody »

mathyk napísal:
zuhoprody napísal:Pri studenom starte asi prvych 5 sekund ako vidno na videu mi kolisu otacky a motor ma nepravidelny chod.
a pri zahriatom motore nastartuje normalne?
Prave som bol skusat, ked je teply tak je to v poriadku. Prave som rozmyslal ci to nemohla byt zla nafta. Tankoval som na shell obycajny diesel a vsera som do toho dal v power. uvidim ako pojde dalej a dam vediet. Dakujem vsetkym za reakcie. Do teraz som mal benzin S120 a toto je moja prva skusenost s naftakom(prvy rok)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

slusny upgrade, S120 -> A6 3.0tdi.

gratulujem, bodaj by nas viac bolo takych :)
zuhoprody
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14.08.2009 01:20
Bydlisko: KE - KK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuhoprody »

mp3turbo napísal:napinak na rozvodoch, typicky problem tychto 3.0tdi. Je to velmi nebezpecne lebo ta retaz moze preskocit a potom sa smiechu nezdrzis.

skontrolovat, ak treba vymenit.

a hlavne nam sem napisat ci to naozaj bola pricina tvojho problemu. Prejav ale absolutne sedi.
Ale motor po par sekundach behu natoci bez problemov. Moze padat nafta alebo nieco take?
MiH
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.08.2007 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MiH »

Mam podobny problem. Dokonca ked auto stoji 2 dni tak natoci az na 3-4 pokus. Proste dlllho toci uplne naprazdno, odpali a zhasne. Ked uz konecne chyti tak par sekund ide nepravidelne a potom uz pohoda. Auto moze stat 10 hodin a chyti na prvu supu uplne bez problemu. Postoji 24 hod a viac a je to ... Zacalo to robit az teraz ked sa ochladilo a pravdou je, ze pred tyzdnom sa menil palivovy filter. Samozrejme, ze prve podozrenie - netesni filter alebo hadicky. Vsetky priznaky nasvedcuju tomu, ze auto jednoducho nema naftu. Filter je tam meneny znova, hadice skontrolovane, tesnenie na filtry tiez. Problem pretrvava - zacinam byt pomaly bezradny. Dakujem za kazdy tip.
zuhoprody
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14.08.2009 01:20
Bydlisko: KE - KK
Zdieľať na Facebook

tip

Príspevok od používateľa zuhoprody »

MiH napísal:Mam podobny problem. Dokonca ked auto stoji 2 dni tak natoci az na 3-4 pokus. Proste dlllho toci uplne naprazdno, odpali a zhasne. Ked uz konecne chyti tak par sekund ide nepravidelne a potom uz pohoda. Auto moze stat 10 hodin a chyti na prvu supu uplne bez problemu. Postoji 24 hod a viac a je to ... Zacalo to robit az teraz ked sa ochladilo a pravdou je, ze pred tyzdnom sa menil palivovy filter. Samozrejme, ze prve podozrenie - netesni filter alebo hadicky. Vsetky priznaky nasvedcuju tomu, ze auto jednoducho nema naftu. Filter je tam meneny znova, hadice skontrolovane, tesnenie na filtry tiez. Problem pretrvava - zacinam byt pomaly bezradny. Dakujem za kazdy tip.
Ja som to uz vyriesil. Najprv ale odporucam hodit to na VAG alebo ako sa to vola (diagnostiku). V mojom pripade bol problem zhavice. Takze ked bolo nejakych pod 10 stupnov tak zacalo zhavit, a kedze nie vsetky nazhavilo tak bol problem so startom. Teraz je to bez problemov i ked nestaruje uplne na prvy krat, ale to ja asi normalne. Daj vediet ci to bolo ono.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných