A neopovážte sa odstrániť DPF

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Mozes mat pravdu,za socializmu som bol cosi mladsi a tieto negativa som tak nevnimal.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

A hlavne neboli na autach Dpf filtre. :4012:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Desím sa toho keď budú všetky tieto chu-ji-ny ako sú DPF KAT Vstrekovanie s RJ aj na motorovej píle krovinoreze alebo rotavátore.
Pretože ja tomu jednoducho neverím že sumár exhalátov je menší ak sa montujú do motorov kur-vítka ktoré treba vyrobiť ako ak by jazdili klasika jednoduché motory bez tohoto všetkého.Samozrejme o čo náročnejší servis a údržba ...a aj to treba zarátať . Sumár mám na mysli komplet všetko od výroby spolu zo záťažou počas životnosti motora alebo vozidla. Nie že auto vyprodukovalo volakedy za stanovený počet km xy bordelu a teraz vyprodukuje polovicu tak bingo, a nezarátam tam ten bordel ktorý sa vytvoril pri výrobe tých ekozbytočností, lebo to sa už vyprodukovalo v číne pri výrobe .
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Vlady :2f93: :2f93: :2f93:
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

A co tak ist inou cestou a dat v eu limit na vahu vozidiel.Vacsina z nas sa vozi v aute sam,takze eu by malo zvyhodnit male auta a viac znevyhodnit tie "limuziny" s 2-3nasobnou spotrebou a emisiami.
Myslim,ze pri troche SKROMNOSTI by aj rodine stacili mensie auta a to aj na dovolenky.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tu ide o to aby aj kosačky po predaji zamestnali nejakých ľudí. Lebo teraz ak si kúpim kosačku už nikto na nej nezarobí ani korunu. 5r. ju budem drať až ju zoderiem a keď sa poserie, tak vyložím pred bránu a cigáňi vezmú do šrotu. A kašlem na 5-7r. záruky Moutfieldu a pod. lebo to isté kúpim so STD zárukou o 30-40% lacnejšie. Lebo tá záruka je samozrejme podmienená pravidelnou návštevou servisu kde za tých 5r. nechám peniaze na ďalšiu kosačku. A o to ide. Budú komplikovanejšie a citlivešie stroje, ktoré sa bez servisu nezaobídu = práca pre kopec servisov v celej EU
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

chlapci, nedajte sa zasa zozrat takouto hlupostou... tolko pisania o nicom. K tym limitom este len pride, nie je to zakon a vsetky tieto vyhlasky musia mat svoj vykonavaci predpis. Tak nie aby sme zacali teraz nakupovat kosacky do foroty...A je to podmienene vysokym poctom vyrobenych smejdov z ciny a tiez je v tom priklad priciny brexitu, nakolko v britanii sa vyraba mnozstvo kosaciek, maju to kosenie v povahe a nahanaju sa na kosackach a podobne a z duse nenavidia, ked im do toho maju frflat hlupaci odrthnuti od reality v bruseli, ktori vidia len svoje peniaze... ale ako hovorim, netrapme sa tym, nas to len obsuchne...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte šťastie že u nás shválili C tabulky pre doma robené traktory. Celkom rovnako ako traktor vyrobím aj kosačku - doma v dielni. Prdel je že s mojimi C tabulami nemusím mať ani svetlá ani brzdy a vo svojom okolí som král. Kedže mám 30ročný motor z Jawy 250 , miešam olej z benzínom v pomere 1:1 .Tým pádom nehrozí žiadna nehoda , lebo všetci za mnou radšej postoja , kým sa dym rozplynie a znova uvidia kde je cesta. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

oco, uz si dnes nieco jedol??? lol lol :-\
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Minimalne v duchu hesla hlad je len prezleceny smad lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Preto ma napadla myšlienka na kosačku domácej výroby , lebo pri upratovaní som našiel motor Jikov 50ccm. R.v.1958, ofúkal som ho vzduchom šprcol trocha benzínu do valca a chytil na druhé potiahnutie. Ani som nevedel že ho mám , musím ešte pobehať kovošroty a odložiť nejaké poklady aj pre vnukov. Inak k 50tke mám slúbenú "traverzu" RS09, a bez DPF. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

traverza je strasny kostitras, sedis skoro na motore. s vyklapackou je to perfektny ucelovy a neznicitelny traktor.aj ja by som chcel nieco k 50tke, len skoda, ze je to absolutne nerealne...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Traverza skrátená , štvorvalec motor , do ramien štiepkovač - a plynárom ukážem dlhý nos. No a v medzi sezone ,hurá na traktoríaády.
To viete , že bratia česi majú už emisné triedy aj na domové kotle??? Aj u nás to bude,takže som sa pripravil dopredu .Vpravo moderný kondenzačný superekologický plynový (vypnutý) a vlavo klasika Dakon na drevo. Na štiepke ušetrím 1500evri ročne a mašinu som mal splatenú za sezonu. lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

FERO 321 napísal:Už by konečne mali klepnúť po prstoch, majiteľom áut z odstráneným DPF-kom. Nič nie je lepšie ak taký majiteľ auta pred tebou, len trocha jemnejšie pohladí plynový pedál. Človek sa potom cíti ako pred idúcou lokomotívou.
takze auto co od vyroby DPF nema, ti vlastne nevadi, len to z ktoreho ho vymontuju? spravne to chapem? o.O
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

zle nastaveny dizel dymi s dpf aj bez neho. DPF muselo vzniknut s rozvojom vysokotlakovych vstrekovacov a sekvencneho vstrekovania. Teraz mame hodnoty strasne cez 2000 bar a sekvencia vstreku je za jeden cyklus aj 7x. To vytvara tak drobne sadze, ze sa dostanu az do malych priedusniciek a trvalym drazdenim nicia privod vzduchu do pluc, to koncovych vetviciek a o chvilu mame vsetci astmu. Tie stare dizle a lode a pod. co spaluju napr.mazut, maju take sadze, ze sa ti zachytia este na chlpoch v nose a neprejdu do najvzdialenejsich casti pluc. A tak sa tieto drobne potvory musia zachytit na niecom a potom ich uz len klasicky spalit. Ale s dymivostou ma DPF malo spolocne. Skor ten dym s drobnymi ciastockami nie je vidiet. Je jasne, ze vstrekovac s 3000 bar sa lahsie rozhasi a hlavne na buldozerovej a kombajnovej nafte, ako stary vstrekovac na avii.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, db69, minac a 44 neregistrovaných